آیا ترنس ها پریود میشوند

آیا ترنس ها پریود میشوندبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

آیا ترنس ها پریود میشوند را از این سایت دریافت کنید.

پریود در افراد ترنس – همدم

همدم سلامت و حقوق زنان

پریود در افراد ترنس

پریود در افراد ترنس پریود در افراد ترنس

این فقط «زن‌ها» نیستند که پریود می‌شوند. افراد ترنس نیز انسان‌هایی هستند که قاعدگی را تجربه می‌کنند.

نمی‌دانید ترنس‌ها چه کسانی هستند؟ پاسخ اینجاست: فردی که هویت جنسیتی خود را مطابق با جنسیتی که در بدو تولد و فقط با نگاه کردن به شکل ظاهری آلت جنسی به او نسبت‌ داده شده نمی‌داند، ترنس‌جندر یا تراجنسیتی است. اپلیکیشن همدم و اطلاعات درست درباره قاعدگی می‌تواند یاری‌رسان مناسبی برای همه باشد.

اگر شما یک مرد ترنس باشید، در دوران پریود ممکن است ناراحتی و اضطراب زیادی را تجربه کنید، مخصوصا وقتی که بسیاری از افراد تجربه قاعدگی را با زن بودن یکی می‌دانند و متوجه ویژگی‌های بدن شما نمی‌شوند. واقعیت این است که نه همه زنان پریود می‌شوند و نه همه افرادی که قاعدگی دارند، زن هستند.

این‌ها تجربه‌هایی از دوران قاعدگی است که افرادی که پریود می‌شوند و ترنس و غیردوتایی(non-binary)، یعنی افرادی که جنسیت را در دوگانه زن و مرد نمی‌بینند، هستند بازگو کرده‌اند:

«وقتی پریود هستم “مردانه” تراز حالت معمولی لباس می‌پوشم. من ترجیح می‌دهم از تامپون استفاده کنم چون این‌جوری کمتر خون می‌بینم.»- ناشناس

«من معمولا ترنس بودنم رو از فرار از قاعدگی جدا می‌کنم. هر وقت که بیرون می‌روم سینه‌هام رو محکم می‌بندم تا صاف به نظر بیایند. البته ظاهر خشن و سینه‌های صاف بهم خیلی کمک می‌کنند تا ترنس بودنم کمتر به چشم بیاد»- سام

«گاهی اوقات احساس می‌کنم به اندازه کافی ترنس‌جندر نیستم، چون بقیه همیشه از پریود شدن در شرایطی که ظاهر مردانه دارند می‌نالند. ولی من این نگاه‌های متعجب رو در مورد ظاهر فیزیکی و اون چیزی که اجتماع از من انتظار داره خیلی بیشتر از پریود شدن احساس می‌کنم. خونریزی قاعدگی طبیعی‌تر از اینه که باعث نگرانیم بشه»- گری

هر کس تجربه متفاوت و نیازهای متفاوت دارد. چیزی که به یکی از افراد کمک می‌کند ممکن است شرایط را برای دیگران بدتر کند. تمام کسانی که ترنس‌جندر یا جندرکوییر هستند، در زمان پریودشان، دچار سردرگمی در جنسیتشان نمی‌شوند. هیچ قاعده‌ای هم وجود ندارد که بگوید همه افراد ترنس‌جندر نیاز به جراحی و مصرف هورمون دارند. فقط خود شما هستید که می‌دانید و می‌توانید تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مناسب است، اما اگر در دوران قاعدگی خود با سردرگمی هویت جنسیتی مواجه هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند:

محصولات بهداشتی مناسب را پیدا کنید

قفسه‌های سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها پر شده از انواع محصولات بهداشتی مخصوص دوران قاعدگی؛ محصولاتی که با این همه تنوع و رنگ و اندازه، قدرت انتخاب بیشتری به مصرف کننده می‌دهند. اگر دوست ندارید به طور مرتب در حال خرید نوار بهداشتی و تامپون دیده شوید، پدهای پارچه‌ای قابل استفاده مجدد و یا فنجان قاعدگی می‌توانند برای شما گزینه‌های مناسبی باشند. اگر خون‌ریزی شما سنگین نیست، فنجان قاعدگی را فقط دو بار در روز لازم است تعویض کنید. از طرفی استفاده از نوارهای بهداشتی آسان‌تر از فنجان قاعدگی است و نیاز به داخل واژن شدن ندارد. اما استفاده از نوار بهداشتی عادی در یک توالت مردانه ممکن است آسان نباشد چون بسته بندی آن صدای خش خش می‌دهد و معلوم نیست بتوانید به راحتی آن را در سطل زباله بیاندازید. نوارهای بهداشتی چندبار مصرف این مشکل را ندارند. می‌توانید شورت‌های مردانه‌ای که بتوان با آنها نوار بهداشتی استفاده کرد بخرید و یا خودتان درست کنید. اگرنوارهای بهداشتی یک‌بار مصرف و تامپون‌ها را ترجیح می‌دهید، می‌توانید از یک دوست بخواهید تا آن‌ها را برای شما خریداری کند. آنلاین خرید کنید و یا خرید را به یک بازی تبدیل کنید و وانمود کنید که آن‌ها را برای دوستتان خریداری می‌کنید. همانگونه که در نوشتار جداگانه ای نوشتیم، محصولات مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک به شما احساس راحتی بیشتری می‌دهد.

درد را تسکین دهید

می‌توانید گرفتگی‌های عضلانی را با یک بطری آب گرم یا پد گرم کننده، مصرف مسکن یا دوش آب گرم کنترل کنید. خودارضایی یکی دیگر از گزینه‌های پرطرفدار کاهش درد است و همین‌طور شکلات . نرمش و یا ورزش می‌تواند درد را کاهش دهد و باعث تقویت اندورفین در بدن می‌شود. تمرینات قدرتی و تناسب اندام می‌تواند باعث بهبود احساس اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر شود. در نوشتار جداگانه‌ای راه‌های مختلفی را برای تسکین و درمان دردهای قاعدگی پیشنهاد داده‌ایم.

لباس برای حال خوب

در زمان‌های سخت چرخه قاعدگی خود و یا در هر زمانی که احساس خجالت می‌کنید، سعی کنید لباس‌های مورد علاقه خود را بپوشید. لباس‌هایی که احساس می‌کنید مناسب هستند و جنسیت شما را تایید می‌کنند، می‌توانند تفاوت بزرگی در روحیه شما ایجاد کنند. علاوه بر آن، اگر دوست دارید برای داشتن یک ظاهر مردانه‌تر سینه‌های خود را ببندید و لباس زیر خود را برای داشتن ظاهری همانند آلت جنسی مردانه، پر کنید.

«من در خونه هم سینه‌هامو صاف می‌بندم و لباس‌های مختلف را امتحان می‌کنم. گاهی اوقات که می‌رم پیاده روی، اگر غیر عمدی به کسی تنه بزنم معمولا می‌گویند: “ببخشید آقا!” و شنیدن این کلمه بهم حس خوبی می‌ده.»- ناشناس

یک شبکه از حامیان برای خود ایجاد کنید

احساسات خود را با یک دوست، عضو خانواده، مشاور، روانشناس و یا گروه حمایتی در میان بگذارید و از آن‌ها تایید بخواهید. اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید با هیچ کس صحبت کنید، می‌توانید در دفتر خاطرات یا وبلاگ خود بنویسید. اگر حتی نوشتن برایتان سخت است یک حیوان خانگی را نوازش کنید، موسیقی‌ای که حالتان را بهتر می‌کند بشنوید و یا به صورت ناشناس با مشاوران رنگین‌کمانی آنلاین مثل مرکز مشاوره رنگین کمانی چت کنید. به یاد داشته باشید که پریود شدن شما را زن نمی‌کند همانگونه که داشتن پستان کسی را مادر نمی‌کند. تمام هویت‌های جنسیتی می‌توانند پریود و چرخه قاعدگی داشته باشند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : hamdamapp.com

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : chromewebdata

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات