• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۸

          وضعیت آب سدهای کشور

وضعیت آب سدهای کشورمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

وضعیت آب سدهای کشور را از این سایت دریافت کنید.

افزایش ۵ درصدی ورودی به سد‌های کشور

سخنگوی صنعت آب از افزایش مخازن سد‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بخاطر بارش‌های اخیر خبر داد.

افزایش ۵ درصدی ورودی به سد‌های کشور

سخنگوی صنعت آب از افزایش مخازن سد‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بخاطر بارش‌های اخیر خبر داد.

آقای فیروز قاسم زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بارش‌هایی که از طریق سامانه بارشی کشور در جنوب کشور اتفاق افتاد، در جنوب شرق کشور شامل استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بخش‌های از استان‌های کرمان و فارس باعث تغذیه برخی سد‌ها شده است.

Loaded: 0% Progress: 0% Remaining Time -0:00 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

سخنگوی صنعت آب­ افزود:­حدود ۶۵ میلیون متر مکعب در مخازن سد‌ها در استان سیستان و بلوچستان ذخیره سازی شده ­است و در استان هرمزگان هم پیش بینی می‌کنیم نهایتا حجم مخازن سد‌ها نسبت به روز شروع سامانه حدود ۲۰ میلیون متر مکعب رشد داشته باشد و ­امیدواریم با ادامه این بارش‌ها در استان خوزستان هم شاهد افزایش مخازن باشیم.

آقای قاسم زاده درباره آخرین وضعیت سد‌های کشور هم گفت: ورودی به سد‌های کل کشور از ابتدای سال آبی تا الان حدود ۲۸.۸ میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته ۴ الی ۵ درصد رشد نشان می‌دهد و­در مجموع، مخازن سد‌ها حدود ۴۷ درصد پرشدگی دارد.

سخنگوی ­صنعت آب در خصوص بارش‌های موسومی­ موسوم به مونسون که از نیمه دوم تیرماه ­در سطح کشور فعال بود، گفت:­ شروع این بارش‌ها از جنوب شرق کشور در سیستان و بلوچستان و هرمزگان آغاز شده و­ با گسترش به فلات مرکزی تا دامنه جنوبی رشته کوه البرز و دامنه ای‌های غربی­ زاگرس را تحت تاثیر قرار داده است. ­بیشترین تاثیر این بارش‌ها در نوار جنوبی کشور از جمله­ هرمزگان، سیستان و بلوچستان­، ­ فارس، کرمان و بوشهر بوده­ که در برخی نقاط به صورت موضعی تا بالای ۱۵ میلیمتر دریافت شده است. ­­

آقای قاسم زاده افزود:­ پیش بینی می‌شود­ بارش‌ها در بخش‌های عمده دامنه غربی زاگرس، ­ دامنه جنوبی البرز و فلات مرکزی­ تداوم داشته باشد. ­

به گفته وی، بارش های­ مونسون اواخر خرداد ­از سمت اقیانوس ­هند با­ عدم تعادل حرارتی شروع درآسیا ­فعال­ می‌شوند و ­با چند هفته تاخیر ­از ­نیمه دوم تیر ماه ­ایران­ را نیز فرا می‌گیرد. باران‌های مونسنی هر تابستان تقریبا بصورت کم یابی در جنوب شرق کشور فعال هستند که­ امسال نسبت به ­دهه اخیر با شدت بسیار بیشتر­ هست که پس ­از پایان این سامانه و فروکش کردن آن­، تحلیل‌های لازم­ انجام میگیرد.

آقای قاسم زاده تصریح کرد: ­بارش‌های موسمی یا بارش‌های مونسن هند که از جنوب شرق کشور وارد کشور می‌شوند معمولا سامانه بسیار ناپایدار هستند به این معنی که کانون بارش‌ها به شدت متغیر هستند و در پیش بینی‌ها هم عدم قطعیت بسیار بالای وجود داردکه­ همین امر باعث شده در سطح وزارت نیرو برای اینکه بتوانیم از نظر ایمنی ساز‌ها و هشدار که به مردم صادر کنیم تمهیداتی لازم­ اندیشده شده است­

وی کفت:­در همین راستا ستاد فرماندهی سیل در وزارت نیرو جلسه های­ متعددی­ در هفته‌های اخیر برگزار کرده و سامانه بروزرسانی، ­ موارد پیگیری و رصد میشوند و ­تا الان­ نیز هشدار‌های لازم به استان‌های درگیر این موضوع به ویژه در آن‌های که ­شدت بارش‌ها بالا و احتمال سیلاب بالاست­ صادر شده ­و در همان استان‌ها با محوریت استانداران محترم، ­جلسه مدیریت بحران استان فعال شده است. ­

سخنگوی صنعت آب افزود: در جلساتی که در ستاد فرماندهی سیل برگزار شده ­محتوای تولید شده­ در اختیار وزارت کشور­ قرار داده شده است­­ تا گرو‌های امدادی و واحد های­ بحران با استفاده از این اطلاعات آمادگی لازم را داشته باشند.

قاسم زاده در پایان­ در خصوص­ بارندگی‌ها به مردم توصیه کرد­ و گفت: از هموطنان­ خواهشمندیم؛ تحت هر شرایطی­ در اطراف رودخانه و مسیل‌ها بویژه ­در مناطق پست و­دره‌ها اتراق نکنند ­چرا که بارندگی‌ها هم ناپایدار و هم از لحاظ زمانی و مکانی میتواند در یک بازه زمانی در یک منطقه بسیار کوچک اتفاق بی افتد و با شدتی که دارد باعث تند سیلاب شود و این تند سیلاب در مسیر خودش با یک دبی حداکثری که بسیار بالا­عبور میکند و منجر به خسارت زیادی در حاشیه رودخانه شود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.iribnews.ir

ذخیره سدها

ذخیره سدها

مدیر سد زاینده‌رود:

ذخیره سد زاینده‌رود ۲۷۷ میلیون مترمکعب / ۷۸ درصد سد خالی است

اصفهان- مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد زاینده‌رود با بیان اینکه ذخیره کنونی سد زاینده رود در پی بارش‌های سیلابی ۲۷۷ میلیون مترمکعب است، گفت: همچنان ۷۸ از ظرفیت سد زاینده رود خالی است.

۱۴۰۱-۰۵-۰۸ ۱۰:۰۴

آخرین وضعیت ذخایر آبی سدهای بزرگ اصفهان؛

۶ سد بزرگ استان اصفهان ۲۵ درصد آب دارد

اصفهان- مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت:مجموع ذخیره آب سدهای بزرگ استان اصفهان تاپایان تیرماه به ۳۳۵ میلیون مترمکعب رسید که حاکی از پرشدگی ۲۵ درصدی است.

۱۴۰۱-۰۵-۰۳ ۱۲:۲۹

پنجره مهر؛

تنها ۲۸ درصد از حجم سدهای خراسان شمالی دارای آب است

بجنورد- مدیرعامل آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: متأسفانه در سال آبی جاری به علت کاهش شدید بارندگی، تنها ۲۸ درصد حجم مخازن استان آب دارد.

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۱:۲۳

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان:

میانگین بارش ها در زنجان ۶ درصد افزایش دارد

زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان گفت: میانگین بارش ها در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶.۷ درصد افزایش دارد.

۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۱۰:۲۳

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:

آب ورودی از سرشاخه‌های دز به قم کاهش ۵۰ درصدی داشته است

قم-مدیرعامل آبفای قم گفت: آب ورودی از سرشاخه‌های دز به قم در مقایسه با سال گذشته کاهش۵۰ درصدی داشته و این کاهش سهم آب از سویی و افزایش مصرف آب از طرف دیگر سبب شده تا کیفیت آب قم پایین بیاید.

۱۴۰۱-۰۳-۱۹ ۱۶:۱۹

میزان ذخیره سدهای سیستان و بلوچستان ۳۶ درصد کاهش یافته است

زاهدان- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم فعلی سدهای این استان نسبت به مدت مشابه سال آبی قبل ۳۶ درصد کاهش یافته است.

۱۴۰۱-۰۳-۱۸ ۱۰:۱۶

وزیر نیرو:

وضعیت خاموشی در تابستان به رفتار مشترکین بستگی دارد

زنجان-وزیر نیرو گفت: وضعیت خاموشی ها در تابستان بستگی به رفتار مشترکین و مدیریت مصرف توسط آنها دارد.

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۱۳:۵۷

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان:

پیشرفت فیزیکی سد مشمپا ۳۹ درصد است

زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: پیشرفت فیزیکی سد مشمپا ۳۹ درصد است و این سد یکی از سدهای مهم ایران و استان زنجان است.

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۸

مدیر دفتر تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان:

ذخیره آبی سدهای اصفهان ۴۵۶ میلیون مترمکعب است

اصفهان- مدیر دفتر تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: مجموع ذخیره آب سدهای بزرگ استان اصفهان در نیمه اول خردادماه به ۴۵۶ میلیون مترمکعب رسید.

۱۴۰۱-۰۳-۰۳ ۱۸:۵۹

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان اعلام کرد؛

آبگیری طرح‌های تغذیه مصنوعی با حجم ۱۰.۷میلیون متر مکعب در زنجان

زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: طی سال گذشته طرح‌های تغذیه مصنوعی با حجم ۱۰.۷ میلیون متر مکعب در استان زنجان انجام شده است.

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۵۸

میزان ذخیره سدهای سیستان و بلوچستان ۳۴ درصد کاهش یافته است

زاهدان- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم فعلی سدهای این استان نسبت به مدت مشابه سال آبی قبل ۳۴ درصد کاهش یافته است.

۱۴۰۱-۰۲-۰۷ ۱۹:۲۰

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان:

حجم آب موجود در پشت سدهای زنجان کاهش یافته است

زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: حجم آب موجود در پشت سدهای استان به شدت کاهش یافته است.

۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۹

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان خبرداد؛

کاهش ۲۰ درصدی ذخایر آبخوان های گلستان

گرگان- مدیرعامل آب منطقه ای گلستان گفت: ذخیره آبخوان های گلستان حدود ۲۴۶ میلیون مترمکعب بوده و حدود ۲۰ درصد کاهش را نسبت به آمار دوره بلندمدت نشان می دهد.

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۲:۰۹

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان:

۷۱ درصد حجم سدهای گلستان خالی است

گرگان- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت که تا پایان فروردین ۱۴۰۱، فقط ۲۹ درصد حجم سدهای استان پر از آب است.

۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۱۱:۴۷

معاون آب منطقه ای گلستان خبرداد؛

رهاسازی آب سدهای بوستان و گلستان/ به حریم رودخانه ها نزدیک نشوید

گرگان- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان از رهاسازی آب سدهای بوستان و گلستان به منظور پشتیبانی و تامین نیاز آبی کشاورزان شبکه وشمگیر خبرداد.

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۱۱:۰۰

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان:

۲۵ درصد شهر زنجان درگیر مشکل بالا آمدن آب‌های سطحی است

زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: ۲۵ درصد شهر زنجان درگیر مشکل بالا آمدن آب‌های سطحی است.

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۱۳:۰۸

یک مقام مسئول اعلام کرد؛

کاهش ۱.۶ میلیارد متر مکعبی ذخیره سد کرخه نسبت به سال گذشته

معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: در سد کرخه با کاهش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعبی حجم منابع آبی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رو به رو هستیم.

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۰:۰۱

مدیر بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران:

۸۹.۷ درصد از گنجایش مخزن۵۴۷ متر مکعبی سد کوثر پر است

گچساران- مدیر بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ۸۹.۷ درصد از گنجایش مخزن۵۴۷ متر مکعبی سد کوثر پر است.

۱۴۰۱-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۰

یک مقام مسئول اعلام کرد؛

کاهش ۳۰ درصدی ورودی سدهای پنج گانه تهران در مقایسه با پارسال

مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران، از کاهش ۳۰ درصدی ورودی سدهای پنج گانه تهران در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۲۰:۴۰

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان خبر داد؛

کاهش ۹ درصدی ذخایر سدهای گلستان/ ۳۳ درصد حجم سدها پر از آب است

گرگان- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از کاهش ۹ درصدی ذخایر سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و گفت: فقط ۳۳ درصد حجم سدهای گلستان پر از آب است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.mehrnews.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب