توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

نکات و اصطلاحات مهم خرید سیستم ماینینگ


سلب مسئولیت: صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تا حالا راجع به ماینینگ و ریگ ماینینگ شنیدید؟ در این مقاله نکات و اصطلاحات مهم خرید سیستم ماینینگ و ریگ ماینینگ را با هم بررسی می کنیم.

نرخ هش (Hash Rate)

مطلب پیشنهادی:حقایقی جالب درباره اسباب بازی‌های لگو

نرخ هش همان سرعت انجام محاسبات پیچیده ریاضی است که در استخراج بلاک های داده ارز دیجیتال انجام می شود. آنچه که این اندازه گیری نیاز دارد این است که هرچه نرخ هش سیستم ماینینگ بالاتر باشد بلاک های داده بیشتری با موفقیت ماین می شوند. در اینجا منافع بیشتری برای استخراج کننده ها در نظر گرفته می شود. از آنجا که بعضی از ارزهای دیجیتالی محبوب تر می شوند، انجام فرآیند استخراج رقابتی تر می شود و در نهایت نرخ هش برای ماینینگ موفق، رشد می کند. نرخ های هش بالا اغلب به تجهیزات کامپیوتری تخصصی و انرژی بیشتر نیاز دارد. همچنین، هر چه الگوریتم های ماینینگ پیچیده تر باشد مانند SHA-256، نیاز به نرخ رشد هش بالاتر، بیشتر می شود و کمتر از سیستم های ساده مانند اسکریپت (Script) استفاده می شود.

کارمزد استخر استخراج

استخر استخراج محل مجازی است که استخراج کنندگان در آن جمع می‌شوند و همه برای استخراج یک بلاک تلاش می‌کنند. در این روش هر ماینر یا استخراج کننده بر اساس توان پردازشی خود سود می‌برد. بدون پیوستن به استخر استخراج شانس شما برای ماین یک بلاک بسیار کم خواهد بود و فقط فارم های استخراج بزرگ به صورت مستقل کار می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:معرفی 3 گوشی موبایل گیمینگ ارزان قیمت

هر استخر استخراج کارمزدی را به صورت درصد مشخص کرده است که طی آن درصد مشخصی از ارزهای دیجیتال استخراج شده شما را به عنوان کارمزد برمی‌دارد. برای اطلاع از کارمزد می‌توانید به سایت رسمی استخر استخراج مورد نظر مراجعه کنید. این عدد معمولاً بین 1 تا 2 درصد تعیین می‌شود.

سود خالص

سود خالص ماهیانه، بر اساس محسابات دقیق مقادیر وارد شده توسط شما و همچنین سختی استخراج و قیمت فعلی ارز دیجیتال مورد نظر در این قسمت نمایش داده می‌شود. بنابراین به جز موارد بدیهی مانند هزینه برق و قدرت هش، افزایش سختی و یا نوسانات قیمت، در نمایش سود تاثیر مستقیم دارد. به عنوان مثال اگر سود استخراج بیت کوین امروز 500 دلار باشد ممکن است چند هفته آینده نسبت به قیمت و سختی شبکه، این سود کاهش یا افزایش یابد. معمولا سختی استخراج خیلی سریع افزایش نمی‌یابد، بنابراین مقادیر وارد شده توسط شما و البته قیمت روز ارزهای دیجیتال در به دست آمدن این سود بسیار حائز اهمیت هستند. همچنین هزینه برق خانگی در ایران ثابت نیست و از محدوده مشخصی به بعد شامل ضریب می‌شود.

حجم بازار (Market Cap)

ارزش کل بازار یک ارز دیجیتال را نمایش می‌دهد. ارزش کل عبارت است از ضرب تعداد واحدهای موجود (استخراج شده) یک ارز در قیمت جهانی هر واحد از آن. ارزهای دیجیتال، اغلب بر اساس همین ارزش کل در جدول ها مرتب می‌شوند.

مطلب پیشنهادی:همه چیز در مورد ارز شیبا | Shiba

درآمد روزانه شبکه

درآمد روزانه شبکه ارزش بیت کوین‌های استخراج شده در یک روز را نشان می‌دهد که بین ماینرها تقسیم می‌شود. مثلا برای پروتکل بیت کوین در حالت عادی، در هر ده دقیقه یک بلاک استخراج می‌شود که بر همین اساس به طور میانگین هر روز 144 بلاک ماین می‌شود. با توجه به پاداش شبکه بیت کوین در حال حاضر می‌توان با ضرب بیت کوین‌های استخراج شده در یک روز به ارزش کنونی آن، درآمد روزانه روزانه ماینرها را تخمین زد.

سختی استخراج/شبکه (Difficulty)

میزان دشواری برای یافتن هش های جدید را نمایش می‌دهد. در شبکه‌های ارزهای دیجیتال مختلف به منظور جلوگیری از استخراج سریع ارزهای دیجیتال، برای پروتکل نسبت به گذشتن تعداد مشخصی بلاک سختی استخراج اضافه می‌گردد. مثلاً بر اساس پروتکل بیت کوین، پس از هر 2016 بلاک، بر اساس فرمول مشخصی سختی افزایش می‌یابد. بنابراین هر چه تعداد تراکنش‌ها بیشتر شود، سختی شبکه افزایش می‌یابد تا از استخراج سریع همه واحدها جلوگیری شود و ارزش ذاتی شبکه افزایش یابد.

زمان بلاک

مدت زمانی که هر بلاک از تراکنش‌ها به بلاک چین متصل یا به اصطلاح ماین می‌شود. زمان بلاک هر ارز دیجیتال به صورت ثابت تعریف شده است اما می‌تواند کم یا بیشتر از حد تعریف شده باشد. برای مثال زمان بلاک بیت کوین 10 دقیقه است، بنابراین حدود هر 10 دقیقه تراکنش‌های بیت کوین در یک بلاک قرار می‌گیرند و این بلاک توسط ماینر بررسی و به بلاک چین متصل می‌گردد. در این فرایند به تعداد بیت کوین‌های موجود افزوده می‌شود و به ماینر تعلق می گیرد.

مطلب پیشنهادی:کیف پول من – کیف پول معتبر و مطمئن ارزهای دیجیتال در ایران

درآمد ماهانه شبکه

درآمد ماهانه شبکه ارزش ارز‌های استخراج شده در یک ماه را نشان می‌دهد که بین ماینر ها تقسیم می‌شود. مثلا برای پروتکل بیت کوین در حالت عادی، در هر ده دقیقه یک بلاک استخراج می‌شود که بر همین اساس به طور میانگین هر ماه حدود 4320 بلاک ماین می‌شود. با توجه به پاداش شبکه بیت کوین در حال حاضر می‌توان با ضرب بیت کوین‌های استخراج شده در یک ماه به ارزش کنونی آن، درآمد ماهانه ماینرها را تخمین زد.

نرخ هش کل شبکه

جمع قدرت هش تمام ماینرهای فعال در شبکه را شامل می‌شود.

پاداش بلاک

میزان پاداش برای استخراج یک بلاک را پاداش بلاک می‌گویند که به معنای تعداد تولید واحد یک ارز دیجیتال در هر بلاک است. این پاداش پس از گذشتن تعداد مشخصی از بلاک تغییر می کند. برای مثال پاداش بلاک بیت کوین در حال حاضر 12.5 است. این بدین معنی است که هر 10 دقیقه (زمان بلاک بیت کوین) 12.5 واحد بیت کوین استخراج می‌شود و به یک ماینر می‌رسد (این ماینر می‌تواند یک فرد حقیقی یا یک استخر استخراج با هزاران کاربر باشد)

مطلب پیشنهادی:بهترین سایت خرید گوشی در ایران

در بیت کوین در هر 210 هزار بلاک، پاداش بلاک نصف می‌شود. در حال حاضر پاداش هر بلاک 12٫5 بیت کوین است. پیشبینی می‌شود که در سال 2020 این رقم به 6٫25 بیت کوین کاهش پیدا کند و همینطور این روند تکرار می‌شود تا سختی استخراج بیشتر و در نتیجه سرعت تولید بیت کوین کمتر شود.

از آنجایی که در صورت وجود تقاضا، کم شدن سرعت استخراج بیت کوین باعث افزایش قیمت آن می‌شود، ماینرها ضرر نخواهند کرد بلکه سود و در نتیجه انگیزه‌شان بیشتر خواهد شد.

درآمد سالانه شبکه

درآمد سالانه شبکه ارزش بیت کوین‌های استخراج شده در یک سال را نشان می‌دهد که بین ماینرها تقسیم می‌شود. مثلا برای پروتکل بیت کوین در حالت عادی، در هر ده دقیقه یک بلاک استخراج می‌شود که بر همین اساس به طور میانگین هر سال حدود 52,560 بلاک ماین می‌شود. با توجه به پاداش شبکه بیت کوین در حال حاضر می‌توان با ضرب بیت کوین‌های استخراج شده در یک سال به ارزش کنونی آن، درآمد سالانه ماینرها را تخمین زد.

مطلب پیشنهادی:بررسی 10 تا از بهترین موسیقی‌های تاریخ بازی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب