توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

تماشای سریال Squid Game در کره شمالی جرم بزرگی محسوب میشود


با اینکه تب و تاب سریال بازی مرکب (Squid Game) مانند روز‌های اول در میان مخاطبان نیست، اما حواشی ریز و درشت آن همچنان تمامی ندارد. به تازگی اخبار تعجب‌آوری منتشر شده که نشان می‌دهد تماشای این سریال در کره شمالی جرم بزرگی است و برای خاطیان مجازات سنگینی هم در پی دارد.

سرویس نتفلیکس گزارش داد که بیش از 111 میلیون خانواده حداقل بخشی از این سریال کره‌ای را ظرف 28 روز پس از انتشار آن تماشا کردند که یک رکورد جدید برای این سرویس استریم محسوب می‌شود. اما جالب است بدانید که سرویس نتفلیکس به دلایل مشخصی در کره شمالی در دسترس نیست و هیچ‌یک از آن 111 میلیون خانوار در همسایگی کره‌جنوبی نیستند.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به سریال بچه مهندس 4 – تکرار یک فرمول تکراریچگونه یک فیلم‌نامه را برای چهار فصل پیاپی تکرار کنیم؟

حال مشخص شده که شخصی نسخه‌هایی از سریال بازی مرکب را از طریق درایوهای USB و کارت حافظه (SD Card) به کره شمالی چاقاق کرده بود که این کار مطابق با قانون جدید مبنی بر عدم پخش رسانه کشورهای سرمایه‌دار مانند کره جنوبی در این کشور ممنوع است. حال طبق گزارش RFA این شخص دستگیر و به مرگ (تیرباران) محکوم شده است.

این ماجرا از آنجایی شروع شد که هفته پیش دانش‌آموزی این سریال را خریداری کرد، با خود به مدرسه برد، آن را با بقیه دانش‌آموزان تماشا کرد و نهایتا به حبس ابد در زندان محکوم شد. 6 دانش‌آموز دیگر هم به 5 سال کار اجباری محکوم شدند و معلمانی که اجازه این کار را داده‌ بودند نیز ممکن است شغل خود را از دست بدهند یا برای کار در معادن دور افتاده تبعید شوند.

یک منبع اجرای قانون در استان هامگیونگ شمالی کره شمالی به RFA گزارش داد که اداره نظارت گروه 109، یک گروه عملیاتی متخصص در ردیابی افرادی است که ویدیوهای غیرقانونی را تماشا می‌کنند. گروه مذکور این خبر را دریافت کرده‌ و در نهایت منجر به دستگیری آن دو نفر شده است. این منبع همچنین فاش کرد هرکس دیگری که یک نسخه از سریال Squid Game را در اختیار دارد یا تماشا کرده باشد، در حال حاضر بسیار ترسیده است، چراکه هفت نفر دستگیر شده به طور کامل بازجویی خواهند شد.

مطلب پیشنهادی:کدام یک از اعضای جوخه انتحار در بازی مرکب برنده می‌شود؟رقابتی مرگ‌بار برای اعضای گروه مرگ

طی اخبار مرتبط، مدتی پیش مشخص شد که فصل دوم Squid Game ساخته خواهد شد و همچنین به تازگی یکی‌از بزرگ‌ترین یوتیوبرهای جهان مسابقه بازی مرکب را با 3.5 میلیون دلار بازسازی کرده است.

ویجی‌لاگ پلاس: معرفی نامزدهای بازی سال و خبر از رد دد ردمپشن 3
تماشای نسخه با کیفیت ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب