توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
گل و استند گل

گل و استند گل


گل و استند گل

مجموعه : رپورتاژ آگهی
گل و استند گلگل و استند گل

استند گل و پایه گلدان

استند گل یا همان جا گلدانی یکی از راههای نگهداری گل و گیاه در آپارتمانهای کوچک امروزی به شمار میرود.

واقعا چه کسی می تواند تاثیر گل بر روحیات و احساسات انسان را انکار کند . تماشای گل و گیاهان سبز بسیار آرام بخش می باشد . کوچک شدن منازل و تبدیل منازل ویلایی به آپارتمان ها ، باعث شده تا وجود فضای سبز در زندگی ما کمرنگ شود . این کمرنگ شدن تاثیرات زیادی در روحیات انسان ها به وجود آورده است . 

 

به خصوص در زندگی ماشینی و صنعتی امروزی ، که استرس زیادی به افراد وارد می شود . وجود یک فضای سبز هر چند کوچک می تواند تاثیر زیادی در روحیات داشته باشد . تماشای یک گل زیبا می تواند به سادگی باعث ایجاد آرامش شود ، و این آرامش باعث کاهش استرس و یا از بین رفتن استرس می‌شود .

بسیاری از افراد علاقه زیادی به گل و گیاه دارند . و تمایل دارند که از گیاهان مختلف در منزل نگهداری کنند . اما مشکل کمبود فضا باعث می‌شود تا از این کار صرف نظر کنند . اما برای حل این مشکل راه حل هایی وجود دارد . یکی از این راه حل ها استفاده از تراس آپارتمان ، به عنوان یک گلخانه کوچک می باشد . شما می توانید تعدادی گلدان را در تراس خود قرار دهید . 

گل و استند گلگل و استند گل

اما مشکلی که به وجود می‌آید این است که در فصل سرما ، باید گلدانها را به محل دیگری انتقال دهید . یا اینکه از پنل های مختلف برای پوشاندن تراس خود استفاده کنید . البته این کار می تواند هزینه قابل توجهی در بر داشته باشد .
یک راه حل بسیار ساده و کاربردی که هزینه پایینی نیاز دارد ، استفاده از انواع استند گل و جا گلدانی می باشد .

گل و استند گلگل و استند گل

 

استند گل
استند گل یک وسیله بسیار کاربردی می باشد ، این امکان را فراهم می‌کند تا شما بتوانید تعداد زیادی گلدان را در یک فضای کوچک جای دهید . یک استند گل میتواند گاهی اوقات بیش از ۵۰ گلدان را در خود جای دهد . استند در واقع به جای اشغال کردن فضای افقی ، یک فضای عمومی اشغال می کند . که باعث می شود شما بیشتر این استفاده را از فضای خود ببرید . 

استند را میتوانید بر حسب نیاز خود و همچنین ابعاد فضای خود انتخاب کنید . یک استند گل می تواند ابعاد کوچکی در حدود چند سانتیمتر داشته باشد . ابعاد یک استند می تواند گاهی اوقات به چند متر نیز برسد . به همین دلیل هیچ محدودیتی برای انتخاب طرح مورد نظر ندارید . شما میتوانید به راحتی با توجه به نیاز خود ، اقدام به خرید بهترین محصول نمایید .

عمده ترین نوع از استند گل به صورت استند فلزی می باشد . فلز دارای مقاومت بالایی می باشد و همچنین می تواند به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد . 

البته اگر دکوراسیون فضای شما یک دکوراسیون کلاسیک می باشد ، پیشنهاد می کنیم برای این منظور از استند چوبی استفاده کنید . استند چوبی به راحتی می‌تواند با دکوراسیون کلاسیک هماهنگ شود . همچنین استند چوبی به تنهایی می تواند تاثیر زیادی بر فضای شما داشته باشد .

البته یکی دیگر از انواع استند می‌تواند استند پلاستیکی یا پلیمری باشد . این استند ها دارای وزن بسیار پایین می باشند ، و به راحتی می توانید آنها را جابه جا کنید . همچنین استند پلاستیکی از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد . اگر می خواهید از یک استند در فضای باز استفاده کنید پیشنهاد می کنیم از استند پلاستیکی استفاده کنید . به دلیل اینکه در مجاورت آب هیچ مشکلی برای پلاستیک به وجود نمی‌آید ، و همچنین نیاز به نگهداری زیادی ندارد . 

 

گل و استند گلگل و استند گل

فواید استفاده از گل و گیاه در منزل

استفاده از گل و گیاهان مختلف در منزل تاثیرات فراوانی بر روحیات و جسم انسان خواهد داشت . وجود یک فضای سبز علاوه بر اینکه باعث ایجاد حس سرزندگی ، و شادابی می شود . می‌تواند از بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند .

به عنوان مثال گیاهان به وسیله تصفیه هوا ، آلودگی های بسیاری را از بین می برند . وجود گیاهان مختلف در فضای منزل باعث کاهش ابتلا به بیماری های تنفسی می شود . 
مراقبت از گیاهان باعث افزایش حس مهربانی در افراد می شود . همچنین می تواند تاثیر زیادی در رفع استرس و ایجاد شادی داشته باشد . 

طبق تحقیقات دانشمندان گل و گیاه می تواند تا حدود زیادی در کاهش صدا های مختلف ، تاثیر گذار باشد . شاید به همین خاطر باشد که زمانی که به یک ساختمان پر از گل و گیاه نگاه کنید ، احساس می کنید سکوت و آرامش خاصی دارد .

همانگونه که گیاهان باعث ایجاد آرامش و رفع استرس می شوند ، می توانند باعث افزایش تمرکز شوند . زمانی که شما ذهن آرامی داشته باشید می توانید بهتر تمرکز کنید . به همین دلیل می‌توانید کارهای مختلف را به بهترین نحو انجام دهید .

گذشته از این ها ، گیاهان می توانند تاثیرات مثبت زیادی بر روی کودکان بگذارند . بر اساس تحقیقات انجام شده وجود گیاهان در فضای منزل ، باعث افزایش میزان یادگیری در کودکان میشود . کودکانی که در روز چند ساعت از وقت خود را در کنار گیاهان سپری می‌کنند ، در مقایسه با سایر کودکان از سرعت یادگیری بیشتری برخوردار هستند .

گل و استند گلگل و استند گل

استفاده از گل و گیاه در فضای منزل هیچگونه ضرری برای شما نخواهد داشت . در عوض می تواند فواید ویژگی های فراوانی را به شما ارائه کند . 

نکات مهم در مورد نگهداری گیاهان

اگر شما از گیاهان مختلفی در فضای منزل خود نگهداری می کنید . باید دقت داشته باشید که برای افزایش طول عمر و همچنین زیبایی بیشتر گیاهان خود ، چند نکته مهم را باید رعایت کنید .
ابتدا اینکه مکان مناسبی برای گیاهان خود انتخاب کنید ، نورگیر ترین منطقه از منزل را برای قرار دادن گیاهان انتخاب کنید . پنجره های جنوبی بهترین مکان برای قرار دادن گیاه می باشند . به این دلیل که پنجره های جنوبی نور بیشتری دریافت می کنند . 

خاک گیاهان را به صورت دوره‌ای وصل کنید . دقت داشته باشید که خاک می تواند مقدار مواد مغذی محدودی داشته باشد ، با عوض کردن خاک مواد معدنی و املاح بیشتری به گیاه می رسد . 
بعضی از اوقات چند تکه یخ درون گلدان ها قرار دهید . اما دقت داشته باشید که آنها به ساقه گیاهان برخورد نکنند . این کار به این دلیل انجام می‌شود که یخ به آرامی آب میشود ، و تمام سطح گلدان را به صورت یکنواخت مرطوب می کند .

همچنین برای اینکه خاک گلدان شما زود خشک نشود و رطوبت در آن باقی بماند ، می توانید از تکه های اسفنج در داخل خاک گلدان استفاده کنید . 
یکی از نکاتی که بسیاری از افراد آن را نمی‌دانند ، استفاده از آب گازدار برای آبیاری گیاهان می باشد . سعی کنید حداقل هفته ای یک بار آب گازدار به گیاهان خود بدهید . مواد معدنی و املاح موجود در آب گازدار باعث تقویت گیاهان شما می شود .

همچنین زمانی که تخم مرغ آب پز می کنید ، آبی که تخم مرغ ها را در آن پخته اید دارای املاح زیادی می باشد ، که برای گیاهان مفید است .

منبع: https://villasaze.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب