• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۱۴

          کاردستی دریا

کاردستی دریامهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

کاردستی دریا را از این سایت دریافت کنید.

آموزش 3 مدل کاردستی دریا با استفاده از مقوا و کاغذرنگی

شمامی‌توانید با ایده گرفتن از کاردستی دریا در خانه برای کودک خود یک سرگرمی مناسب و آسان ایجاد کنید و به کودک خود درست کردن کاردستی را آموزش دهید.

اگر دنبال بهانه‌ای هستید تا کنار کودک خود زمان مفیدی داشته باشید و مهارت‌های مختلفی به او آموزش دهید، ساخت کاردستی دریا انتخاب مناسبی برای شماست. کودک شما در هر سن و سطح توانایی که باشد، می‌تواند با انتخاب خود یکی از کاردستی‌هایی که در ادامه توضیح داده شده را درست کرده و از آن لذت ببرد. در ادامه با کاغذرنگی و آموزش ساخت 3 مدل کاردستی دریا همراه باشید.

ایده اول؛ کاردستی دریا با الگوگیری کف دست

این کاردستی بسیار ساده برای کودکان 4 تا 6 سال مناسب است، چراکه در این کاردستی کودکان می‌توانند خلاقیت، مهارت‌های حرکتی و یادگیری رنگ‌ها را تمرین کنند.

وسایل موردنیاز

یک عدد

مداد

یک عدد

چسب

به مقدار دلخواه

وسایل تزیینی

به مقدار لازم

مقوای رنگی

مراحل ساخت

برای ساخت این کاردستی باید دست کودک را روی مقوا قرار دهید و با استفاده از مداد دورتادور آن ترسیم کنید. بعد از ترسیم دست کودک آن هم به تعداد دلخواه، آن‌ها را با استفاده از قیچی برش دهید. در همین مرحله ایده کلی ظاهر ماهی شما تقریبا آماده است.

جالا برای پس زمینه کاردستی دریا باید از مقوای آبی استفاده کنید. ماهی‌ها را روی مقوای آبی بچسبانید و با استفاده از وسایل تزیینی مانند نگین، پولک و… ماهی‌ها را زیبا‌تر کنید.

در آخر با از مداد یا مقوا یک دهان برای ماهی درست کنید و متناسب با جای دهان چشم را نیز بچسبانید. کاردستی دریا و ماهی‌های زیبای آن آماده است.

ایده دوم؛ کاردستی دریا با استفاده از دکمه و مقوا

این کاردستی برای کودکان پیش دبستانی که به تازگی در حال یادگیری رنگ‌ها هستند، بسیار مناسب است. مراحل ساخت ساده و وسایل در دسترس این کاردستی دشواری ساخت آن را از میان برداشته است.

وسایل موردنیاز

به مقدار لازم

مقوای رنگی

به مقدار لازم

دکمه

یک عدد

قیچی

یک عدد

چسب

به مقدار لازم

چشم عروسک

مراحل ساخت کاردستی دریا با استفاده از دکمه و مقوا

پیشنهاد می‌کنیم برای ساخت این کاردستی کنار کودکتان باشید، اما اجازه دهید فرزندتان به تنهایی همه مراحل را انجام دهد. فقط در صورت نیاز بخش استفاده از قیچی را انجام دهید تا کودکتان آسیبی به خود نزند.

1. درست کردن پس‌زمینه کاردستی دریا

مقوای آبی را به اندازه دلخواه برش بزنید. سپس برای درست کردن شن‌های کف دریا یک مقوای رنگ قهوه‌ای برداشته و آن را به شکل کاملا ساده ببرد. می‌توانید برای برش مقوای قهوه‌ای کمی موج ایجاد کنید. درآخر مقوای قهوه‌ای را به قسمت پایین مقوای آبی بچسبانید. طول مقوای قهوه‌ای باید هم‌اندازه مقوای آبی و ارتفاع آن کمتر از نصف آن باشد.

2. درست کردن دم ماهی‌ها

با استفاده از مقوا‌های رنگی مانند تصویر برای ماهی‌ها دم درست کنید. سپس دم‌ها را همراه دکمه‌ها در قسمت های مختلف کاردستی دریا بچسبانید. هر دکمه به عنوان بدن یک ماهی و هر مقوای مثلثی شکل هم برای دم خواهد بود.

3. طراحی گیاهان کف دریا

برای ساخت این کاردستی دریا شما به گیاهان دریایی هم نیاز دارید! با استفاده از پارچه، دستمال‌کاغذی یا پلاستیک و نایلون به رنگ سبز یا هر وسیله در دسترس و مناسب دیگری که دارید، گیاهان را طراحی کرده و روی مقوای قهوه‌ای کاردستی بچسبانید. سپس با استفاده از ماژیک برای ماهی‌ها دهان بکشید و چشم‌ها را نیز متناسب با دهان بچسبانید.

در آخر کاردستی کاملا آماده است. برای افزایش زیبایی و ظرافت آن می‌توانید حباب‌هایی جلوی دهان ماهی درست کرده و گل‌ها و رنگ‌های متنوع را برای زیبایی هرچه بیشتر کاردستی به کار بگیرید.

ایده سوم؛ کاردستی دریا با استفاده از نمد و چوب بستنی

یک کاردستی آسان دریا به همراه ماهی که می‌تواند در خانه و کلاس مورد استفاده قرار گیرد. این کاردستی برای کودکان رده سنی 7 تا 9 سال مناسب است.

وسایل موردنیاز

به مقدار لازم

نمد

به مقدار لازم

چوب بستی

یک عدد

قیچی

یک عدد

چسب

به مقدار لازم

چشم عروسک

یک بسته

توپ‌ پنبه‌ای

مراحل ساخت کاردستی

قبل هر چیز برای پس زمینه دریا از نمد آبی استفاده کنید و آن را در ابعاد دلخواه برش دهید. سپس 3 چوب بستنی را مانند تصویر به شکل مثلث روی هم بچسبانید. حالا باید از نمد قرمز به‌اندازه داخل چوب بستنی‌ها برش دهید و داخل مثلث بچسبانید؛ ماهی شما تقریبا آماده است. برای چسباندن ماهی روی نمد آبی، ابتدا نمد قرمز و بعد چوب بستنی‌ها را بچسبانید.

چشم را روی نمد قرمز بچسبانید. سپس با استفاده از نمد سبز و قیچی بال و دم ماهی را درست کنید. با استفاده از چسب بال‌ها و دم ماهی را بچسبانید. سپس با نمد نارنجی یک زبان کوچک برای ماهی درست کرده و روی آن بچسبانید. در آخر با استفاده از توپ‌های پنبه‌ای می‌توانید دم ماهی را تزیین کنید.

مطمئنا ساخت کاردستی به کودک شما برای رشد خلاقیت کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید با ساخت کاردستی‌هایی که دراین مطلب آموزش داده شده کودک خود را یک قدم به سمت خلاقیت بیشتر پیش ببرید. علاوه‌براین می‌توانید از مطلب آموزش ساخت بیش از 12 کاردستی با چوب بستنیساخت بیش از 12 کاردستی با چوب بستنی ایده‌هایی بگیرید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : kaghazrangi.ir

15 کاردستی حیوانات دریایی

در سایت رادیوکودک دسته بندی های مختلفی به فراخور نوع استفاده از آن ها وجود دارد. یکی از این دسته بندی ها کاردستی حیوانات دریایی است. شما می توانید هنگام درست کردن این کاردستی ها داستان های مرتبط با آن ها را مطالعه کرده و همزمان سوالات مرتبط با جانداران دریایی را نیز از کودک خود بپرسید. سوالات مرتبط با حیوانات دریایی

Radiokodak

۱۵ کاردستی حیوانات دریایی

توضیحات بیشتر ۰۲۱۸۸۵۵۳۵۲۸ ۰۲۱۸۸۷۲۹۵۴۶ ۰۹۱۲۴۹۴۲۷۷۳ ۰۲۱۷۷۱۹۱۶۵۹ ۰۲۱۷۷۱۸۹۶۲۴

کاردستی کودکان - ساخت خرچنگ کاغذی

ساخت این کاردستی برای آشنایی کودکان با مفهوم هندسی دایره و یادگیری آن میتواند مفید باشد. ساخت آن بسیار ساده است و برای کودکان پیش دبستانی و کوچکتر هم قابل اجراست. ساخت خرچنگ کاغذی  وسایل موردنیاز برای ساخت این کاردستی: کاغذ رنگی قرمز و آبی قیچی چسب...

کاردستی کودک - پنگوئن کاغذی

با درست کردن کاردستی هایی شبیه این پنگوئن های بامزه کودک با مفهوم حجم بیشتر آشنا میشود. با برش کاغذ و تبدیل سطوح دو بعدی به حجم سه بعدی کودک این مفاهیم را بطور ملموس تر درک میکند. علاوه براین ساخت این کاردستی میتواند مقدمه یا تکمیل کننده ی آشنایی با...

کاردستی کودک: ساخت نهنگ و دریای کاغذی

این کاردستی بسیار زیبا خواهد شد و باری گروه های سنی بالاتر مناسب تر خواهد بود. میتوانید تصویر را پرینت گرفته یا از روی آن نقاشی کنید و سپس برش دهید. نهنگ آماده شده را روی کاغذ آبی رنگ بچسبانید و دریا ا رنگ آمیزی کنید.

کاردستی کودک: بادبزن به شکل ماهی

این کاردستی میتواند به عنوان بادبزن هم به کار برود و کودک میتواند آن را هدیه کند. الگوی ساخت این ماهی بسیار ساده است و بعد از بریدن با تا زدن و چسباندن میتوانید این ماهی بامزه را بسازید و حتی با ماهی های همه ی بچه ها یک آکواریوم بسازید.

کاردستی کودک: ساخت کوسه با کاغذ رنگی

اوریگامی یکی از مهارت هایی است که بسیار به پیشرفت قدرت ذهن، هماهنگی اعضای بدن، تمرکز و دقت کودکان کمک میکند. با درست کردن اوریگامی های ساده کم کم مهارت کودکان بالا رفته و میتوانند هنر اوریگامی را حرفه ای تر دنبال کنند.

کاردستی لاک پشت پرینتی با کاغذ رنگی

در این کاردستی روش ساخت لاک پشت رنگ آمیزی شده را آموزش خواهید دید. برای مفهوم بهتر این نوع کاردستی ها در انتهای آنها سوالاتی مطرح شده است که با کودکان خود این سوالات را مطرح کرده و با پاسخ به آنها دانش کودک خود از زندگی حیوانات را افزایش خواهید داد...

کاردستی ساخت ماهی با کاغذ رنگی

برای همکاری بیشتر با کودکان خود سعی کنید از کاردستی های ساده، رنگارنگ، زیبا و آشنا استفاده کنید. کاردستی هرچقدر ساده تر باشد برای کودکان جذاب تر است سختی بیش از اندازه کاردستی باعث میشه کودک شما توانایی های خودش را دست ناچیز در حل مسئله ببیند....

کاردستی ساخت نهنگ با گلدان

برای ساختتن این نهنگ زیبا به یک گلدان سفالی یا پلاستیکی احتیاج خواهید داشت. ابتدا آن را با رنگ گواش یا هر رنگ دلخواهی به رنگ آبی دربیاورید. سپس با استفاده از فوم یا مقوا که میتوانید آن را اکلیلی کنید دم و باله های نهنگ را ببرید و بچسبانید. و با...

کاردستی ساخت لاک پشت و مگس با فندوق

یکی از مزایای ساخت کاردستی حیوانات شناخت بهتر و کامل تر بافت بدنی این موجودات است، شیارهای روی بدن لاک پشت، چشم های بیرون از بدن مگس، مدل پاها و نوع زندگی کردن آن ها می تواند آموزش غیرمستقیم مناسبی برای کودکان شما باشد.

کاردستی ساخت ماهی با گیره لباس

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : radiokodak.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب