متن تسبیحات حضرت زهرا

متن تسبیحات حضرت زهرابچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

متن تسبیحات حضرت زهرا را از این سایت دریافت کنید.

تسبیحات حضرت فاطمه زهرا(ع)

تسبیحات حضرت فاطمه زهرا(ع) - کلیات مفاتیح الجنان با ترجمه استاد حسین انصاریان - متن و ترجمه

تسبیحات حضرت فاطمه زهرا(ع)

نحوه نمایش

تعقیبات مشترک بین همه نمازها

فضیلت سه تکبیر بعد از نماز

احادیث در فضیلت آن بیش از حدّ و خارج از شماره است، از حضرت صادق(علیه‌السلام) روایت شده: ما کودکان خود را به تسبیح حضرت‌ فاطمه(سلام‌الله‌علیها) امر می‌کنیم، چنان‌که ایشان را به نماز دستور می‌دهیم، بنابراین آن را ترک مکن که هرکه بر آن مداومت کند شقّی و بدبخت نمی‌شود.

در روایات معتبر وارد شده: ذکر کثیری که خدا در قرآن به آن امر فرموده، تسبیح حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) است و هرکه بعد از هر نماز، مداومت بر آن داشته باشد، خدا را بسیار یاد کرده و به آیه کریمه ﴿وَاذْکُرُوا اللَّهَ ذِکْراً کَثِیراً﴾ عمل کرده است.

به سند معتبر از حضرت باقر(علیه السّلام) روایت شده: هر که تسبیح فاطمه(سلام‌الله‌علیها) را بگوید و بعد از آن استغفار کند، خدا او را بیامرزد و آن را بر زبان صد است و در میزان عمل هزار و شیطان را دور می‌کند و خدا را خشنود می‌نماید.

به سندهای صحیح از حضرت صادق(علیه‌السلام) روایت شده: هرکه تسبیح فاطمه(سلام‌الله‌علیها) را پس از هر نماز بگوید، پیش از آن‌که پاها را از حالت نماز بگرداند آمرزیده شود و برایش بهشت واجب می‌شود.

و در حدیث معتبر دیگری فرمود: پس از هر نماز، خواندن تسبیح فاطمه(سلام‌الله‌علیها) نزد من بهتر است از آن‌که در هر روز هزار رکعت نماز بخوانند.

در روایت معتبری از حضرت باقر(علیه‌السلام) نقل‌شده: به چیزی از تسبیح و تمجید، عبادت الهی انجام نشده که بهتر از تسبیح فاطمه(سلام‌الله‌علیها) باشد و اگر چیزی از آن بهتر بود حضرت رسول(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) آن را به فاطمه عطا می‌فرمود.

و احادیث در فضل آن زیاده از آن است که بتوان در این رساله بیان کرد و در شیوۀ آن تفاوتی در احادیث دیده می‌شود و اشهر و اظهر [مشهورتر و محتمل‌تر] آن است که «سی‌وچهار» مرتبه «اللَّه‌أکبر» و «سی‌وسه» مرتبه «الحمد‌للَّه» و «سی‌وسه» مرتبه «سبحان‌اللَّه» گفته شود؛ و در بعضی از روایات «سُبحانَ ‌للهِ» پیش از «الحمد‌للَّه» وارد شده و بعضی از علما به این صورت جمع بین روایات کرده‌اند که پس از نماز به طریق اول بخواند و هنگام خوابیدن به صورت دوم و ظاهراً انجام دادنش در هر وقت به طریق اول که مشهور است بهتر است.

و مستحبّ است بعد از تمام شدن تسبیح «یک» مرتبه «لا إِلهَ إِلّا اللَّهُ» بگوید، چنان‌که از حضرت صادق(علیه‌السلام) روایت شده: هرکه پس از هر نماز واجب تسبیح حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) را بجا آورد و به دنبال آن «یک» مرتبه بگوید «لا إِلهَ إِلّا اللَّهُ»، خدا او را بیامرزد.

و بهتر آن است که شمردن آن را با تسبیح ساخته از تربت حضرت‌ حسین(علیه‌السلام) نگاه دارد و نگاه داشتن شمارش همۀ ذکرها با تسبیح تربت حضرت‌‌ حسین(علیه‌السلام) مستحبّ است و با خود داشتن تربت آن حضرت به طور پیوسته مستحبّ و نگهدار از بلاها و سبب ثواب بی‌انتهاست.

نقل‌شده: حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) در ابتدا رشته‌ای از پشم تابیده و بر آن گره‌ها زده بود که به آن تسبیح می‌گفتند تا حضرت حمزة بن عبد المطلّب شهید شد، پس حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) از تربت قبر آن شهید بزرگوار خاک برگرفت و تسبیح ساخت و به آن خدا را تسبیح می‌کرد، مردم نیز چنان کردند. چون حضرت حسین(علیه‌السلام) به شهادت رسید ساختن تسبیح و ذکر گفتن با آن از تربت آن امام مظلوم مستحبّ شد.

از حضرت صاحب‌الامر(علیه‌السلام) روایت شده: هرکه تسبیح تربت امام حسین(علیه‌السلام) را در دست داشته باشد و ذکر را فراموش کند، ثواب ذکر برای او نوشته می‌شود.

از حضرت صادق(علیه‌السلام) روایت‌شده: تسبیح تربت آن حضرت خودش ذکر می‌کند و تسبیح می‌گوید، بی‌آنکه آدمی بگوید و فرمود: یک ذکر یا استغفار که با آن گفته می‌شود برابر با هفتاد ذکر است که با چیز دیگری گفته شود و اگر بدون ذکر بگرداند به هر دانه هفت تسبیح برای او نوشته می‌شود.

و به روایت دیگر اگر با ذکر بگرداند به ازای هر دانه چهل حسنه برای او نوشته می‌شود و روایت شده: حوریان بهشت چون فرشته‌ای را می‌بینند که به زمین می‌آید از او درخواست می‌کنند که تسبیح و تربت حضرت امام حسین(علیه‌السلام) را برای ما بیاور.

در حدیث صحیح از حضرت موسی بن جعفر(علیه‌السلام) روایت‌شده: مؤمن باید خالی از پنج چیز نباشد: مسواک، شانه، سجّاده‌ای که بر روی آن نماز بخواند و تسبیحی که در آن سی‌وچهار دانه باشد و انگشتر عقیق؛ و ظاهر آن است که تسبیح خام و پخته هر دو خوب است و خام بهتر است.

از حضرت جعفر صادق(علیه‌السلام) روایت‌شده: هرکه با تسبیح تربت قبر امام حسین(علیه‌السلام) یک تسبیح بگوید، حق‌تعالی برای او چهارصد حسنه بنویسد و چهارصد گناه از او محو کند و چهارصد حاجت او را برآورد و چهارصد درجه برای او بالا برد.

و نیز روایت شده: مستحب است رشته تسبیح کبود باشد به رنگ آسمان و از بعضی روایات استفاده می‌شود که اگر زنان عدد ذکر را به انگشتان خود بشمارند افضل است، ولی احادیث فضیلت تربت به طور مطلق اکثر و اقوی است.

مطالب مرتبط

- دعای بعد از تسبیحات حضرت زهرا

- فضیلت گفتن تسبیح و ذکر با تربت امام حسین(ع)

- فوائد و فضیلت‌های بی‌نظیر تربت امام حسین(ع) و آداب استفاده از آن

- تسبیح حضرت علی و فاطمه در کنار قبر امام حسین(ع)

- فضیلت تسبیحات اربعه

- فضیلت ذکر «لا حول و لا قوّة الاّ باللّه» و «تسبیحات اربعه» برای هر روز

- فضیلت بسیار برای خواندن این ذکر و تهلیل خاص بعد از هر نماز

- ذکر تمجید حق‌تعالی که قبل از دعا کردن باید خوانده شود

تعقیبات مشترک بین همه نمازها

فضیلت سه تکبیر بعد از نماز

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.erfan.ir

الحمد لله که نوکرتم الحمد لله که مادرمی

در این مطلب متن نوحه تسبیحات حضرت زهرا حاج رسولی به همراه فایل صوتی (mp3) و کلیپ نوحه تسبیحات حضرت زهرا و همچنین مجموعه زیبایی از عکس پروفایل و عکس نوشته الحمدلله که نوکرتم و عکس نوشته الحمدلله که مادرمی و... را برای شما آماده کرده‌ایم.

ستاره » ???? مذهبی » مداحی و روضه » نوحه » الحمد لله که نوکرتم الحمد لله که مادرمی | متن نوحه تسبیحات حضرت زهرا رسولی

الحمد لله که نوکرتم الحمد لله که مادرمی | متن نوحه تسبیحات حضرت زهرا رسولی

در این مطلب متن نوحه تسبیحات حضرت زهرا حاج رسولی به همراه فایل صوتی (mp3) و کلیپ نوحه تسبیحات حضرت زهرا و همچنین مجموعه زیبایی از عکس پروفایل و عکس نوشته الحمدلله که نوکرتم و عکس نوشته الحمدلله که مادرمی و... را برای شما آماده کرده‌ایم.

آخرین به روز رسانی: دی 13, 1400

ستاره | سرویس مذهبی – در سوگ شهادت حضرت زهرا (س) نوحه ها و روضه‌های بسیاری خوانده شده است. یکی از این نوحه های زیبا، نوحه تسبیحات حضرت زهرا با صدای مداح اهل بیت، حاج رسولی است. در ادامه شما را به خواندن متن نوحه تسبیحات حضرت زهرا و شنیدن و دیدن فایل صوتی و تصویری این اجرای زیبا دعوت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

متن نوحه تسبیحات حضرت زهرا

پخش‌کننده صوت 00:00 00:00 00:00

برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

روی لب‌ها نور و قدر و کوثر و طاها

ذکر نورانی عاشق‌ها، تسبیحات حضرت زهرا

الله اکبر این همه جلال

الله اکبر این همه شکوه

الله اکبر در راه علی

فاطمه ایستاده مثل یه کوه

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

روی لب ها نور و قدر و کوثر و طاها

ذکر نورانی عاشق ها، تسبیحات حضرت زهرا

الله اکبر این همه جلال

الله اکبر این همه شکوه

الله اکبر در راه علی

فاطمه ایستاده مثل یه کوه

میدونم که راز شهادته این اشکا

رنگ خدا میگیرم من با، تسبیحات‌حضرت زهرا

الحمدلله که نوکرتم الحمدلله که مادرمی

الحمدلله که از بچگیام

مادر سایه روی سرمی

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

از غصه‌ها، چشم عاشقا شده دریا

روضه ی بعد نماز ما، تسبیحات حضرت زهرا

سبحان الله باغ بهشت و دود، سبحان الله از لحظه ی ورود

سبحان الله پیش چشم علی، آیه های کوثر شده کبود

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

صلی الله علیک یا فاطمه

← متن نوحه تسبیحات حضرت زهرا →

شاعر: سید علی حسینیکلیپ نوحه تسبیحات حضرت زهرا

عکس نوشته تسبیحات حضرت زهرا (الحمدلله که نوکرتم)

عکس نوشته الحمدلله که نوکرتم

⚑⚑⚑

عکس نوشته الحمدلله که نوکرتم

⚑⚑⚑

⚑⚑⚑

عکس پروفایل الحمدلله که نوکرتم

⚑⚑⚑

از اینکه با نوحه تسبیحات حضرت زهرا (س) از مداح اهل بیت حاج رسولی همراه ما بودید بسیار سپاسگزاریم. نوحه ماندگاری که شاید تا سال‌های سال در اذهان دوستداران اهل بیت به ویژه محبین دخت نبی اکرم بماند. اگر علاقه‌مند به شنیدن این چنین نوایایی هستید پیشنهاد می‌کنیم از مجموعه روضه شهادت حضرت زهرا (س) نیز دیدن فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

یک نظر سید ابوالفضل موسوی

دی 29, 1399 at 2:39 ب.ظ

عالی مطالب مرتبط

متن نوحه حضرت عباس (ع) به زبان ترکی

متن نوحه شب ششم محرم | متن نوحه حضرت قاسم (ع)

نوحه اربعین با نوای مداحان اهل بیت

متن نوحه شب اول محرم | نوحه مسلم بن عقیل (ع)

متن نوحه و مداحی شهادت امام باقر (ع)

متن نوحه شهادت امام حسن عسکری (ع) ویژه هشتم ربیع الاول

متن نوحه شب عاشورا | متن نوحه شب دهم محرم

گلچین نوحه حضرت زهرا (س) برای دانلود

همچنین بخوانید

دانلود مداحی اربعین میثم مطیعی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : setare.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب