باز کردن قفل در

باز کردن قفل دربچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

باز کردن قفل در را از این سایت دریافت کنید.

طریقه بازکردن انواع قفل

طریقه بازکردن انواع قفل, باز کردن قفل درب کمد, ابزار و وسایل مورد نیاز برای باز کردن قفل درب, باز کردن قفل در تهران

طریقه بازکردن انواع قفل

نام نویسنده :

تاریخ انتشار : 2021/03/09

قفل ساز سیار شبانه روزی

طریقه باز کردن انواع قفل

قفل ها انواع مختلفی دارند و ساختار هریک متفاوت از دیگری است. قفل های سنتی و قدیمی دارای ساختار ساده تری بودند و باز کردن آن ها حتی بدون کلید هم آسان بود اما قفل های جدید ساختار پیچیده تری دارند در نتیجه باز کردن آن ها کار سختی است اما غیر ممکن نیست.

زندگی در جوامع امروزی سخت و پرمشغله است. همین مشغله ها باعث می شوند بسیاری از لوازم ضروری موردنیاز خود را گم کرده و یا فراموش کنیم. کلید و سوئیچ ماشین جزو این لوازم ضروری هستند که در اکثر مواقع یا گم می شوند و یا جا می مانند.

گاهی اوقات در بازگشت از مهمانی، خرید یا سرکار وقتی می خواهیم درب را باز کنیم متوجه می شویم که کلید در جیب یا کیفمان نیست. این شرایط نگران کننده و استرس زا است اما باید خونسردی خود را حفظ کرده و با آرامش تصمیمی عاقلانه بگیریم. داشتن اطلاعات در هر زمینه ای کمک می کند تصمیمی منطقی و معقول گرفته شود.

اگر اطلاعات کافی در مورد انواع قفل ها و نحوه ی باز کردن آن ها داشته باشیم در چنین شرایطی به جای سردرگمی دست به کار شده و مشکل خود را حل می کنیم. در این مطلب در مورد روش هایی برای باز کردن انواع قفل صحبت کرده و برخی از این روش ها را به شما آموزش خواهیم داد.

ابزار و وسایل مورد نیاز برای باز کردن قفل درب

وقتی پشت درب مانده اید و کلید خود را پیدا نمی کنید معمولاً به ابزارآلات زیادی دسترسی ندارید پس باید با حداقل امکانات این کار را انجام دهید. برخی از ابزاری که همیشه همراه ما هستند و می توانند در این شرایط کمک کننده باشند عبارتند از:

سنجاق لباس گیره کاغذ سنجاق مو موچین کارت بانکی دم باریک پیچ گوشتی چاقوی نازک روان کننده

طریقه باز کردن انواع قفل

هنگامی که درب بسته شده اما قفل نشده است

ممکن است برای چند دقیقه خانه را ترک کرده و درب را قفل نکرده باشید اما درب بسته شده و کلید نیز همراهتان نباشد. در چنین شرایطی اولین راه حل استفاده از کارت بانکی یا هر کارت قابل انعطاف دیگری است. در مواقعی که درب بسته اما قفل نشده است می توان از این روش برای باز کردن آن استفاده نمود.

دلیل اصلی استفاده از کارت بانکی این است که این وسیله محکم و در دسترس است. اما همانطورکه گفته شد اگر کارت بانکی در دسترستان نیست می توانید از هر کارت محکم و منعطف دیگری استفاده نمایید. برای باز کردن قفل با این روش باید کارت را در دست خود محکم نگه داشته و آن را از شکاف بین درب و چهارچوب دقیقاً بالای قفل وارد کنید.

سعی کنید حتی بخش کوچکی از کارت را وارد این شکاف نمایید و از فشار دادن آن نترسید. همزمان با فشار دادن کارت آن را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا بیشتر وارد شکاف شود. این کار را تا زمان باز شدن درب تکرار کنید. فراموش نکنید این شیوه زمانی کاربرد دارد که بیرون درب ساختمان باشید.

هنگامی که درب قفل است و کلید در دسترس نیست

گاهی اوقات ممکن است درب را قفل کرده و بیرون رفته باشید اما در هنگام بازگشت به خانه متوجه می شوید که کلید همراهتان نیست. ابزاری که در این مورد می توانند به شما کمک کنند سنجاق مو، گیره ی کاغذ، سنجاق قفلی و هر وسیله ی بلند و باریک دیگری است.

البته این روش برای باز کردن درب های معمولی کاربرد دارد و نمی توان برای باز کردن درب های ضد سرقت از آن استفاده نمود. برای باز کردن قفل با این روش ابتدا ابزار انتخابی را وارد سوراخ قفل نموده و در جهتی که کلید را برای باز کردن درب می چرخانید بچرخانید.

در تمام طول کار این فشار باید حفظ شود پس دست خود را محکم نگه دارید. حال سمت دیگر را از بخش بالایی قفل وارد نموده و تا باز شدن پین ها آن را نگه دارید. در هنگام باز شدن پین ها صدایی خواهید شنید پس تا زمان شنیدن آن صدا ابزار را محکم در دست خود نگه دارید.

پس از بالا رفتن همه ی پین ها آچار آزادانه چرخیده و قفل باز می شود. این روش بیشتر برای درب های اتاق خواب و درب های ورودی معمولی کاربرد دارد.

هنگامی که کلید داخل قفل شکسته است

شکستن کلید داخل قفل اتفاقی است که ممکن است برای هر یک از ما رخ دهد اما این اتفاق بسیار دردسرساز خواهد بود. اگر کلید خیلی عمیق در داخل قفل نشکسته باشد می توان از روش های زیر برای بیرون آوردن آن استفاده نمود.

اولین روش استفاده از چسب قطره ای است. بخشی از کلید که در دستتان است را به چسب آغشته نموده و با دقت به کلید شکسته ی داخل قفل بچسبانید. اگر کلید خیلی عمیق داخل قفل شکسته باشد استفاده از چسب قطره ای باعث نفوذ آن به داخل مغزی شده و دیگر نمی توانید کاری کنید.

اگر نمی توانید این کار را انجام دهید حتماً با کلیدسازی تماس بگیرید زیرا قرار نیست به قیمت خراب شدن قفل  و دوبرابر کردن دردسر و هزینه ها این کار را انجام دهید. استفاده از موچین یا دم باریک روش دوم است. در صورتی که بخشی از کلید شکسته بیرون از قفل است با موچین یا دم باریک آن را گرفته و خارج کنید.

باز کردن قفل درب ضد سرقت

به دلیل ساختارهای امنیتی به کار برده شده در درب های ضد سرقت تنها راه باز کردن این درب ها از طریق قفل است. قفل هایی که در درب های ضد سرقت به کار برده می شوند عبارتند از:

هفت زبانه

مولتی سیستم چهارده زبانه

هوشمند دیجیتال چنگکی

این قفل ها به منظور افزایش امنیت و جلوگیری از ورود سارقین به داخل ساختمان ضد نفوذ هستند. به همین دلیل نمی توان از ترفندهای ذکر شده برای باز کردن این قفل ها استفاده نمود. تعویض و تعمیر قفل توسط کلیدساز ماهر تنها راه حل باز کردن قفل درب ضد سرقت است.

قفل های درب ضد سرقت بسیار گران قیمت بوده و ساختار پیچیده ای دارند بنابراین در صورت خراب شدن قفل یا بروز هرگونه مشکل بهتر است با کلیدساز تماس بگیرید. هر نوع دستکاری غیر تخصصی می تواند آسیب را بیشتر کرده و شما را متحمل ضرر مالی زیادی کند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : emdad-kelid-tehran.com

چگونه قفل درب خانه را باز کنیم؟

چند روش ساده با وسایل در دسترس برای باز کردن قفل درب خانه - نکات مهم باز کردن قفل درب ضد سرقت بدون کلید - ترفند های باز کردن درب خانه قفل شده

درب ضد سرقت

چگونه قفل درب خانه را باز کنیم؟

1399-09-02ایمان ویندور۱۱ مرداد ۱۳۹۹

2

فهرست مطالب

یکی از مشکلات مشترکی که برای همه ما پیش آمده و به دردِ آن دچار شدیم، جا گذاشتن کلید و پشت در ماندن است. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد برای مدت زیادی پشت در بماند و حتی گاهی ممکن است دسترسی و پیدا کردن کلید سخت و زمان بر باشد. به همین دلیل آشنایی با روش های باز کردن درب قفل شده خالی از لطف نیست و مطمئنا هنگامی که پشت در بمانید و کلید را فراموش کرده باشید به این فکر میکنید که چگونه درب قفل شده را باز کنیم؟

حتی جدا از درب خانه ممکن است سوئیچ ماشین، درب کلید اتاق یا انبار مهمی را  جا گذاشته باشید و زمان کافی برای پیدا کردن قفل ساز نداشته باشید یا اصلا نیمه شب یا بامداد باشد و هیچ قفل سازی در دسترس نباشد در چنین شرایطی یاد داشتن اینکه چطوری بدون کلید درب مد نظر خودتون رو باز کنید بسیار کمک کننده است.

در ادامه این مقاله سعی داریم روش های باز کردن درب بدون کلید را آموزش دهیم تا اگر در چنین شرایط سختی که آدم چشم رسیدن به خانه را میکشد و با سوپرایز نداشتن کلید غصه میخورد، گیر کردید در سریع ترین زمان ممکن مشکل را رفع کنید.

آموزش باز کردن قفل درب

روش باز کردن درب خانه به چند عامل بستگی دارد که باعث میشود روش های مختلفی روی آن ها پیاده شود.

اولین عامل نوع قفل درب است، درب ها انواع قفل های متفاوتی دارند: دیجیتالی، کارتی، معمولی که معمولی ها نیز به نوع ضد سرقت و یا ساده تقسیم میشود.

دومین عامل به این مربوط میشود که درب شما قفل شده است یا خیر!

و در نهایت عامل سوم که از همه مهم تر  است، درب شما ضد سرقت است یا خیر!

باتوجه به دلایل گفته شده روش ها مختلفی برای باز کردن قفل درب وجود که همه را آموزش داده ایم.

باز کردن قفل درب خانه با کلید

یکی از روش های چگونه باز کردن قفل درب این است که از کلیدهای برآمده استفاده کنید، این کلید ها، کلیدهای ویژه‌ای هستند که برای باز کردن قفل هایی که ساختار آن ها بر اساس پین است استفاده میشود که در واقع سیستم قفل بیشتر خانه ها با پین است. سیستم پین به این صورت است که پشته های کلید ها روی پین ها فشار می آورد و باعث چرخش و باز شدن قفل میشود. معمولا خانه هایی که درب معمولی دارند به این روش باز میشود چون بیشتر خانه ها از کلید یک طرفه استفاده میکنند.

درب های ضد سرقت و اتومبیل ها معمولا دارای قفل های دوطرفه هستند و به این راحتی باز نمیشوند.

باز کردن قفل درب با سنجاق

باز کردن قفل درب با سنجاق یا گیره کاغذ یکی از روش های سنتی است که هنوز هم از آن استفاده میشود منتها مشروط بر اینکه درب قفل نباشد و فقط درب خانه بسته شده باشد. سنجاق سر، گیره، سیم هرچیزی که دم دست دارید را به شکل L در بیاورید سپس یک سر سنجاق را به داخل مغزی قفل ببرید و مرکز ثقل گیره را با دست نگه دارید و سر دیگر را انقدر تکان دهید تا صدای باز شدن قفل را بشنوید، در نهایت درب خانه شما باز شده است. این حالت ساده برای زمانی است که درب قفل نشده است.

گاهی نیز پیش میاید که درب خانه را از قبل قفل کرده اید و کلید را جایی جا گذاشته اید برای این طور مواقع باز کردن درب خانه با سنجاق کمی پیچیده تر میشود که در ادامه توضیح آن را داده ایم.

به وسیله ی سنجاقی که درست کرده اید به همان روشی که توضیح داده شد سنجاق را وارد مغزی کنید ولی این دفعه باید تمرکزتون رو وری حرکت پین ها به سمت بالا و پایین بگذارید. پین ها در نیمه بالای سوراخ کلید قرار دارند چند تا از آنها را که فشار دهید حرکت آن ها را احساس خواهید کرد و زمانی که کار می کنند، پایین می آیند. شما باید سنجاق را کمی تکان دهید تا بتوانید به درستی محل دقیق پین ها را پیدا کنید در این بین ممکن است برخی از آنها به درستی جا نیفتند اما شما باز باید این کار را تکرار کنید با ادامه دادن میتوانید به درستی تعداد پین ها را پیدا کنید و همچنین توجه داشته باشید که کدام یک ازآنها آزادانه حرکت می کنند و کدام یک گیر کرده اند.

باز کردن قفل درب با کارت اعتباری

باز کردن قفل درب با کارت اعتباری فقط درصورتی امکان پذیر است که درب بسته شده باشد، استفاده از کارت اعتباری یکی راه های چگونگی باز کردن درب خانه است به این صورت که کارت اعتباری یا هر شی ای که قابلیت انعطاف و شکستن سخت داشته باشد را بین شکاف درب و قاب وارد کنید و خلاف جهت دستگیره خم کنید و حرکت بدهید در این زمان باید به صورت همزمان کارت را به سمت پایین بکشید و درب را به سمت داخل فشار بدهید و در این لحظه درب باز میشود.

پاسخ سوال اینکه چگونه قفل درب خانه را باز کنیم با روش های مختلف را توضیح دادیم البته روش های گفته شده برای درب های معمولی و بیشتر برای زمانی بود که درب خانه قفل نشده باشند. در صورتیکه درب خانه شما درب ضد سرقت باشد و قفل شده باشد بهترین راه پیدا کردن یک قفل ساز است چون به این راحتی درب ضد سرقت قفل شده باز نمیشود.

باز کردن قفل درب خانه با دریل

در صورتی که روش های گفته شده برای باز کردن درب خانه کفایت نکرد، به عنوان یکی از راه حل های نهایی، می توانید از دریل برای این کار استفاده کنید. مشکل این روش آن است که قفل و توپی آن دیگر قابل استفاده نخواهد بود و دندانه های توپی به طور کلی خورد خواهد شد. روش کار به این صورت است که با ایجاد یک نقطه با میخ در محل مناسب، فضایی برای چرخیدن مته ایجاد می کنید. سپس با کمک دریل، توپی قفل را سوراخ می کنید و دندانه های قفل را از مسیر و مدار خارج می کنید. به این ترتیب دیگر قفل کار نخواهد کرد و به راحتی با یک پیچ گوشتی می توانید آن را باز کنید. برای فهم دقیق روال انجام کار می توانید ویدئو آموزشی زیر را ببینید.

. .

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : imanwindoor.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب