زندگینامه آمنه سادات ذبیحپور و همسرش(Ameneh Sadat Zabih Pour)

نام اصلی : آمنه سادات ذبیح پور متولد : ۱۳۶۳ تهران زمینه فعالیت : خبرنگاری و اجرا پیشه : خبرنگار و مجری مدرک تحصیلی : دوره های خبرنگاری سالهای فعالیت : ۱۳۸۲ تاکنون قد :
بیوگرافی کامل آمنه سادات ذبیح پور

آمنه سادات ذبیح پور متولد ۱۳۶۳ در تهران خبرنگار و مجری واحد خبر صدا و سیما ایران است.

بیوگرافی آمنه سادات ذبیح پور همسر آمنه سادات ذبیح پور خبرنگاران جوان بهترین گوینده خبر تلویزیون گوینده شبکه خبر بهترین مجری معروف بیوگرافی مجری تلویزیون
شروع فعالیت

او پس از گذزاندن دوره های خبرنگاری در سال ۱۳۸۲ به عنوان خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشغول به کار شد.

آمنه سادات ذبیح پور کیست؟

او از خبرنگاران فعال در حوزه سیاسی است که دائما مشغول بررسی و آنالیز شبکه های ماهواره ای خارج از کشور و تهیه گزارش های جدید و بروز برای اخبار صدا و سیما مخصوصا خبر ۲۰:۳۰ است.

وضعیت ازدواج و همسر آمنه سادات ذبیح پور

از وضعیت ازدواج و همسر آمنه سادات ذبیح پور اطلاعات دقیقی در دست نیست.

رکوردارترین خبرنگار دوره ۸ ساله احمدی نژاد

در سال ۱۳۹۲ طی مراسمی از سوی احمدی نژاد، خبرنگاران حوزه دولت مورد تقدیر قرار گرفتند که آمنه ذبیح پور خبرنگار باشگاه خبرنگاران به عنوان برترین و رکوردارترین خبرنگار دوره ۸ ساله دولت نهم و دهم از سوی احمدی نژاد مورد تجلیل قرار گرفت.

امنیت و راحتی معامله شما را تضمین می‌کنیم!

با کارنامه خودروی خود را بدون کمیسیون نقد کن

اگر قصد داری ماشینتو بفروشی،الان وقتشه…

فروش بی‌دردسر ماشینتو تجربه کن!

ر این برنامه از خبرنگارانی که طی ۸ سال گذشته برنامه های رئیس جمهور را چه در داخل و چه در خارج از کشور پوشش رسانه ای قرار دادند مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.

درخواست برای اعزام به غزه

در سال ۱۳۹۳ بیش از ۸۰۰ نفر از خبرنگاران و فعالان رسانه ای ایران با امضای طوماری ، برای حضور در غزه و پوشش مظلومیت مردم این منطقه اعلام آمادگی کردند که در این بین نام آمنه سادات ذبیح پور هم به چشم میخورد.

بیوگرافی آمنه سادات ذبیح پور همسر آمنه سادات ذبیح پور خبرنگاران جوان بهترین گوینده خبر تلویزیون گوینده شبکه خبر بهترین مجری معروف بیوگرافی مجری تلویزیون

شکایت سپیده قلیان از آمنه السادات

سپیده قلیان درباره ی خبرنگار برنامه ی ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما در توییتی مدعی شده بود : «در مراحل تولید طرحی سوخته ، شخص خانوم آمنه سادات ذبیح پور ، در اتاق بازجویی حضور داشت تا پس از ساعت ها شکنجه ی جسمی و روحی ، متنی را از قبل آماده کرده بود ، برای خواندن در مقابل دوربین ، در اختیار ما بگذارد.»

بی بی سی فارسی پس از توییت های او در این باره نوشت : «حساب توییتر سپیده قلیان ، فعال مدنی بعد از اینکه نوشت از سازمان صدا و سیما به دلیل مشارکت در تهیه و پخش اعترافات اجباری شکایت کرده ، از دسترس خارج شد».

آمنه سادات ذبیح پور در اینستاگرام در واکنش به توییت و شکایت قلیان در یادداشتی با هشتگ هایی از جمله #رهبرم_سید_علی_را_دوست_دارم و #اغتشاشات نوشت :

تورا ندیدم هیچگاه ، تو اهواز بودی و من تهران اما تمام تو را می شناختم.

برای مستندم درباره ات هرچه بود دیده و خوانده بودم.

ساده بودی آنقدر ساده که به هر رنگی در می آمدی مثل موهایت

می دیدم گرگ ها چگونه دوره ات کرده اند از توانا تا آن پیر نادانا!

افسوسِ سپیده را برای روسیاهی می خواستند.

بازجویت به تهران آمد. او را دیدم خانمی باوقار ، نجیب وآرام

اخلاق برایش حکم می کرد از تو به بدی یاد نکند از تو واقعیت ها را گفت

اما بعدها شنیدم که برای بار دوم و برای دیدنت به در خانه ات آمده برادرت با لگدی او را از پله به پایین پرت کرده و چند دنده او شکسته

اندوهم چند برابر شد وقتی او اهواز بود و بستری و من تهران ….

تو را ندیده ام اما بجای تنفر به تو ترحم دارم. دلم می خواست ببینمت اما بجای آنکه تو سر حرف زدن را باز کنی ، من تشنه یک صحبت طولانی بودم.

تو از من به حقوق بشر غربی شکایت کردی ، من اما از تو به خدا شکایت می برم.

یقین دارم هرکه با آل علی درافتاد ورافتاد.

من تورا ندیم اما بهتر است دیدار ما به قیامت باشد ، آنجا دیگر طلبکار و بدهکاری برای حق الناس نخواهد بود.

بیوگرافی آمنه سادات ذبیح پور همسر آمنه سادات ذبیح پور خبرنگاران جوان بهترین گوینده خبر تلویزیون گوینده شبکه خبر بهترین مجری معروف بیوگرافی مجری تلویزیون

جنجال لباس نظامی آمنه سادات

چندی پیش سپیده قلیان مدعی شده بود؛ این مجری صدا و سیما بازجوی وی بوده؛ حال عکسی از این مجری جنجالی با لباس نیروی انتظامی منتشر شده است که گفته می شود خانوم ذبیح پور نیست و شبیه اوست.

بیوگرافی علی رضوانی همسر علی رضوانی خبرنگاران جوان بیوگرافی مجری تلویزیون بیوگرافی بازیگران اخبار صدا و سیما گفتگوی ویژه خبری

بازجو خبرنگار

در شبکه های ماهواره ای و ضد انقلاب از آمنه سادات ذبیح پور و علی رضوانی به عنوان بازجو خبرنگار که مشغول گرفتن اعترافات اجباری هستند نام برده می شود.