گام به گام پودمان خودرو کاروفناوری نهم 

جواب تحقیق کنید صفحه ۹۸ و پرسش صفحه ۱۰۳ پودمان خودرو کار و فناوری نهم

 

تحقیق کنید صفحه 98 کاروفناوری نهم :

در گروه خود با جست و جو در اینترنت، کتاب ها و منابع دیگر در خصوص مایع خنک کننده موتور و ویژگی های آن، تحقیق کنید و نتایج آن را در کلاس ارائه دهید.

پاسخ: مایع خنک کننده موتور باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

روان و سیال باشد.درجه جوش بالا و درجه انجماد پایینی داشته باشد.انتقال حرارت بالایی داشته باشد.براحتی در دسترس باشد.باعث خورندگی و زنگ زدگی نشود. بلکه باید باعث رسوب زدایی شوداز نقطه جوش بالایی برخوردار باشد و در درجه بالا، تولید رسوب نکند.حرارت را به خوبی منتقل کرده و اثر تخریبی روی سیستم خنک کننده نداشته باشد.درجه احتراق آن پایین باشد.بوی زننده و بد نداشته باشد.باعث خوردگی نشود همچنین در صورت نشتی روی رنگ خودرو اثر نامطلوب نداشته باشد.

نکته: نقطه جوش مایع خنک کاری را می توان با افزایش فشار یا با اضافه کردن مواد افزودنی با دمای جوش بالاتر مثل اتیل گلیکول افزایش داد.

پرسش صفحه 103 کاروفناوری نهم :

در صورت روشن شدن چراغ هشدار عیب موتور در هنگام رانندگی، چه باید کرد؟

پاسخ: همانطور که از نام این چراغ پیداست، هنگام به وجود آمدن عیبی و یا اختلال در کار قسمتی از خودرو این چراغ روشن می شود و به راننده هشدار و پیامی مبنی بر عدم کارکرد صحیح قسمتی از خودرو را می دهد. پس لازم است هنگام روشن شدن این چراغ ها، در صورت امکان ایست خودرو، راننده باید ماشین را متوقف و عیب یابی را انجام دهد، و یا در اولین فرصت خودرو را به تعمیرگاه مجاز ببرد و عیب موجود در خودرو را رفع نماید.

همچنین بخوانید: جواب تحقیق ، پرسش و سوالات پودمان صنایع دستی کاروفناوری نهم

توجه: شما دانش آموز پایه نهم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب سوالات درس های کتاب کار و فناوری پایه نهم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب و پاسخ تحقیق کنید و پرسش های پودمان عمران و خودرو کتاب کاروفناوری پایه نهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

 

 

کتاب درسی کاروفناوری نهم

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب