با ایده های کاربردی می‌توانید بالکن خانه خود را زیبا و به جایی دنج تبدیل کنید. ما در این مقاله ۱۰ ایده خلاقانه برایتان قرار داده‌ایم.

 در گذشته، خانه‌ها معمولا ویلایی بودند و حیاط‌های باصفایی داشتند. اما رفته‌رفته آن خانه‌های رویایی در شهر‌های بزرگ، جایشان را به واحد‌های کوچک و نقلی دادند که به‌جای حیاط‌های زیبا دارای بالکن با متراژ‌های متفاوتی هستند.

گاهی خانه‌هایی ساخته می‌شوند که تراس یا بالکنی در آن وجود ندارد و معمولا خانواده از نداشتن این امکان در خانه رنج می‌برد. در این حالت است که می‌توان اهمیت یک بالکن را درک کرد و فهمید، بودن بالکن با هر مترایی در یک خانه، نعمت است!
شما می‌توانید با طراحی بالکن خانه، فضای دنجی را برای آپارتمان خود ایجاد کنید و از آن مخصوصا در فصل تابستان و گرما برای مهمانی‌های خود استفاده کنید.

باید از بالکن در خانه به‌درستی استفاده کنید و مانند دیگر فضا‌های خانه برای دکوراسیون آن زمان و هزینه خرج کنید!
به‌راحتی می‌توانید با ایده‌های خاص و خلاقانه، بالکن زیبا و هیجان‌انگیزی را جایگزین بالکن ساده فعلی کنید. ما در این مقاله کار شما را راحت کرده‌ایم. پنج ایده خلاقانه و جذاب را برایتان قرارداده‌ایم تا با به‌کارگیری آن‌ها فضای بالکن خانه خود را رویایی و زیبا کنید!

۱. مصالح ترموود، کفپوش مناسب بالکن
چوب ترمو یا ترموود از جمله مصالحی است که مقاومت بالایی در برابر برف، باران، گرما، سرما و سایش دارد. هم‌چنین مصالحی در دسترس با قیمت مناسب است.

از آنجایی که بالکن در فضایی خارج از خانه و در معرض فضای باز است؛ اگر می‌خواهید از مصالحی مانند ((چوب)) که باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی می‌شود، استفاده کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از ((مصالح ترموود)) برای کف بالکن خود استفاده کنید!
 
۲. چمن مصنوعی، تداعی کننده طبیعت
یکی دیگر از مصالح مناسب برای کف بالکن، ((چمن مصنوعی)) است! این مصالح علاوه بر اینکه فضای شما را گرم و راحت می‌کند، تداعی کننده طبیعت نیز است.
 
۳. دیوار سبز، وجود سبزینگی در بالکن
بالکن می‌تواند نوعی پارک کوچک در خانه شما باشد. پس بهتر است سبزینگی را وارد آن کنید! یکی از این راه‌ها تبدیل یک دیوار بالکن به دیوار سبز به کمک گیاهان رونده است.
 
۴. مبلمان کم جا، برای بالکن کوچک
معمولا اکثرا دوست دارند در فضای بالکن، مبل یا صندلی برای نشستن و سپری کردن وقت خود قرار دهند. اما معمولا با کمبود جا مواجه می‌شوند! بهترین راه‌حل استفاده از مبلمان و ((صندلی کم جا و تاشو)) است تا به‌راحتی بتوانند از فضایی که در بالکن در اختیار دارند، بهینه استفاده کنند!
 
۵. صندلی و نشیمن راحتی در بالکن برای نشستن
بالکن‌ها فضا‌هایی هستند که دوست دارید وقت خود را در آن به استراحت و نشستن سپری کنید و برای اینکار، نیازمند ((مبلمان و نشیمن راحتی)) هستید!
پس حتما از یک نشیمن یا صندلی با توجه به متراژ فضایتان استفاده کنید!