بیمه اقساطی  و همه شرایط آن

شرایط بیمه اقساطی

الزام و ضرورت قانونی بیمه شخص ثالث برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت و بالاتر رفتن هزینه حق بیمه آن در اثر افزایش چشمگیر مبلغ دیه و محدود شدن قدرت خرید مشتریان از طرف دیگر سبب شده است که سامانه های خرید آنلاین بیمه در جستجوی راه حل بهینه ای برای مشتریان خود باشند.در نهایت این تلاش به ارائه بیمه شخص ثالث اقساطی و بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت شده است که حال برای انتخاب از بین این دو راهکار خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بخریم ؟

بیمه اقساطی یا شرایطی شخص ثالث به افراد کمک می کند که حق بیمه شخص ثالث خودروی خود را به دفعات و در فاصله زمانی معین و برنامه ریزی شده بپردازند.بیمه قسطی کاهش فشار مالی بیمه شدگان را در پی دارد.

شرایط و کیفیت بیمه ثالث نقدی و اقساطی با هم فرقی ندارند بلکه تفاوت فقط به نحوه پرداخت حق بیمه در مرحله خرید بیمه نامه مربوط است.

در حقیقت باید برای صدور بیمه شخص ثالث اقساطی ،باید چک از طرف بیمه شدگان به شرکت بیمه گر تحویل شود. اصولا ۵۰درصد مبلغ بیمه نامه به صورت نقدی و بقیه آن به صورت چک دریافت خواهد شد.
اعتبار بیمه شخص ثالث اقساطی ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ اولیه به عنوان پیش پرداخت و صدور چک های مربوطه(تعداد چک ها به شرکت بیمه گر بستگی دارد) در سررسیدهای معین آغاز می گردد.

بیمه شخص ثالث اقساطی یا بیمه شخص ثالث کوتاه مدت؟

همان طور که می دانید، امکان صدور بیمه شخص ثالث کوتاه مدت به صورت دو، سه ،چهار ، شش و نه ماهه وجود دارد. خرید کدام یک از بیمه های شخص ثالث اقساطی یا کوتاه مدت مقرون به صرفه و اقتصادی است؟
هزینه بیمه ثالث کوتاه مدت با اعتبار آن تناسب ندارد. به عنوان مثال می توان گفت که هزینه حق بیمه شخص ثالث کوتاه مدت سه ماهه از یک چهارم بیمه شخص ثالث یک ساله بیشتر است. حق بیمه دریافتی کوتاه مدت نسبت بیمه نامه شخص ثالث یک ساله در حدود ۱۸% بیشتر است. به علاوه هزینه بیمه شخص ثالث نقدی و اقساطی تقریبا برابر است و این مزیت بیمه شخص ثالث قسطی نسبت به بیمه شخص ثالث کوتاه مدت در ارزان تر بودن آن نمایان می شود.

بهتر است بدانیم که بیمه نامه شخص ثالث اقساطی بدون سود و بدون کارمزد صادر می شود و صدور آن نیازی به ضامن ندارد.

ضمنا مزیت دوم این است که در صورت خرید قسطی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت سال های قبل نیز مدنظر قرار می گیرد ولی اگر بیمه شخص ثالث کوتاه مدت بخرید، تنها در صورتی به شما تخفیف بیمه ای تعلق می گیرد که مجموعه بیمه نامه های کوتاه مدت شما به دوازده ماه برسد.

بیمه شخص ثالث اقساطی پارسیان،ایران،پاسارگاد

شما می توانید از بیمه های شخص ثالث شرکت های بیمه گر زیر را علاوه برنقدی به صورت قسطی نیز تهیه کنید:

بیمه ثالث پارسیان بیمه ثالث آسیا بیمه ثالث پاسارگاد

آیا بیمه شخص ثالث قسطی بدون چک امکانپذیر هست؟

قبل از صدورچک ، کپی یا عکس آن را برای کارشناس بیمه ارسال دارید و منتظر تایید و هماهنگی او باشید. در زمان تحویل بیمه نامه،چک باید آماده و دارای نشان صیاد باشد.

ذکر : سامانه صیاد با یکپاچه سازی درخواست های صدور دسته چک های مشتریان، اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضا را مقدور ساخته است تا از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بد سابقه جلوگیری کند؛ همچنین با اختصاص شناسه منحصر به فرد به هر برگ چک در این سامانه ، استعلام و پیگیری وضعیت چک ساده شده و افزایش اعتبار دسته چک در تبادلات مالی را در پی دارد.

در حال حاضر، امکان خرید بیمه اقساطی شخص ثالث فقط در تهران امکان پذیر است.

چگونه از سایت بیمه دات کام، بیمه قسطی شخص ثالث بخریم؟

۱) به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث در سایت بیمه دات کام از طریق لینک زیر وارد شوید:

https://bimeh.com/thirdparty

۲) با ورود اطلاعات مربوط به خودرویتان در کادرهای مدنظر و کلیک روی دکمه استعلام،سامانه بیمه دات کام شرکت های مختلف بیمه گر را با شرایط مختلف بیمه ای از جمله شرایط بیمه اقساطی شخص ثالث به شما نشان خواهد داد:

۳) با انتخاب گزینه خرید اقساطی ارائه شده توسط شرکت های بیمه گر،به صفحه تایید انتخاب هدایت خواهید شد که در آن صفحه اطلاعات ورودی خودروی شما و شرایط خرید بیمه قسطی شخص ثالث نمایش داده می شود:

۴) در صورت تایید ، به صفحه ورود یا ثبت نام در سایت و سپس صفحه پرداخت هدایت خواهید شد :

پس از طی مراحل مذکور و پرداخت حق بیمه، کارشناس بیمه، بیمه نامه شخص ثالث را درب منزل و بدون هیچ گونه هزینه تحویل خواهد داد و شما می توانید چک های مربوطه را با توجه به نکات مذکور به ایشان برگردانید.

کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می آید. این سامانه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته است خدمات گسترده ای را در موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. ارائه بیمه شخص ثالث به صورت اقساطی نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات مالی است،در این حوزه نیز ، بیمه دات کام امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن خرید و تمدید اقساطی بیمه ¬نامه ثالث را در سایت خود فراهم آورده است تا کاربران بتوانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه استعلام بیمه نامه خود را گرفته و نسبت به تمدید و …. اقدام نمایند.

منبع سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)