توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب صفحه ۶۰ ریاضی هفتم ❤️ فعالیت و کاردرکلاس با پاسخ


جواب صفحه ۶۰ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه 60 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به شمارنده اول از فصل ۵ شمارنده ها و اعداد اول است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۵۹ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۶۰ ریاضی هفتمگام به گام صفحه ۶۰ ریاضی هفتم

جواب فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی هفتم

در جواب فعالیت صفحه 60 ریاضی هفتم داریم :

1- شمارنده های اول عددهای زیر را با رسم نمودار درختی پیدا کنید و آنها را به صورت ضرب شمارنده اول بنویسید.

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی هفتم
ادامه جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی هفتم
ادامه پاسخ سوال ۱ فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی هفتم

2- با راهبرد الگوسازی می‌توان تمام شمارنده‌های یک عدد را پیدا کرد. در زیر تمام شمارنده‌های عدد ١٢ با توجه به تجزیهٔ آن پیدا شده است. به همین روش تمام شمارنده‌های عدد ١٠٠ را پیدا کنید.

جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی هفتم

جواب کاردرکلاس صفحه ۶۰ ریاضی هفتم

در پاسخ به کار در کلاس صفحه 60 ریاضی هفتم داریم :

1- در دوره دبستان آموختید که چگونه کسرها را ساده کنید. به مثال‌های زیر توجه کنید.

با تجزیه کردن (نوشتن عدد به صورت ضرب عامل‌های اول) عددهای صورت و مخرج، کسرها را تا حد امکان ساده کنید. در واقع شمارنده‌های مشترک صورت و مخرج را ساده کنید.

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی هفتم

2- مساحت یک مستطیل که طول و عرض آن عددهای طبیعی‌اند، ۱۸ شده است. تمام حالت‌هایی را که طول و عرض مستطیل می‌توانند داشته باشند، بنویسید.

طول و عرض این مستطیل چه ارتباطی با مساحت آن دارند؟
شمارنده‌های عدد ۱۸ هستند.

جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی هفتم

???? اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۵۸ ریاضی هفتم

☑️ در این بخش جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۶۰ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. ????????

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب