توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

اعضای بدنی که انسان های آینده نخواهند داشت !


اعضای بدناعضای بدن

۱۵ اعضای بدن انسان که در آینده دیگر وجود نخواهد داشت و ناپدید می شود

چارلز داروین در کتاب تبار انسان یک دهم قسمت های بدن را به عنوان “بی فایده و یا تقریبا بی فایده” توصیف کرده است، کاتالوگ داروین خیلی کامل نبود – بدن ما با قسمت هایی که نیازی به آن نداریم ، اشغال شده است ، جالبز می خواهد در ادامه این اندام ها را مورد بررسی قرار دهد.

۱۵ اعضای بدن که بی فایده هستند

۱.موهای بدن

ابرو هایمان عرق را از چشم های ما دور می کنند و باعث جذب آن به چشم نخواهند شد، ریش و سبیل (موهای صورت مردان ) هم نقش مهمی در جذابیت آن ها به خصوص برای جنس مخالف دارد، اما احتمالا اکثر مو های باقی مانده روی بدن بی فایده هستند و کاربردی ندارند .

اعضای بدناعضای بدن

موهای بدن از اعضای زائد بدن

۲.سینوس های پارانازال یا مجاور بینی

هیچکس نمی داند چرا ما این سینوس ها یا همان حفره های دردسرساز پوشیده از مخاط را حفظ کرده ایم که همیشه باعث سردرد و غیره می شوند، کسی چه می داند شاید آن ها سر را سبک تر می کنند .

۳. ماهیچه های بیرونی گوش

بعضی از حیوانات مثل خرگوش ها و سگ ها با کمک این ماهیچه ها توانایی تکان دادن گوش هایشان را پیدا میکنند، ما هم آن ها را داریم به همین خاطر برخی می توانند گوششان را تکان دهند، اما در کل کاربرد دیگری ندارند.

۴.دنده های گردن

دنده های گردن به احتمال قریب به یقین از دوران خزندگان باقی مانده است و اما هنوز در یک درصد از جمعیت جهان وجود دارد، بعضی از آنها فقط در سمت چپ و بعضی در سمت راست هستند، در حالی که برخی دیگر آن را در هر دو طرف بدن دارند ، آنها اغلب باعث عوارض و مشکلات شریانی می شوند.

۵. دندان های عقل

انسان های اولیه مجبور بودند گیاهان را بجوند تا کالری کافی برای زنده ماندن را دریافت کنند، اما امروزه فقط ۵% از مردم این دندان های سالم، اما بدون کاربرد را دارند، امیدواریم این دندان ها اولین چیزی باشد که ناپدید می شود و خرج دندانپزشکی و درد کشیدن های ما را کمتر کند .

دندان عقلدندان عقل

دندان عقل از اعضای بی فایده بدن

۶. ماهیچه پالماریس دست

این ماهیچه باریک و طولانی از آرنج تا مچ دست امتداد دارد و ۱۱٪ از افراد امروزه این ماهیچه را ندارند، این ماهیچه برای آویزان شدن و بالا رفتن مهم است، بنابراین اگر رزمی کار یا صخره نورد هستید ، دوست دارید که آن را داشته باشید.

۷.نوک سینه های مردان

هر دو مرد و زن دارای نوک سینه هستند، زیرا در مراحل اولیه رشد جنین بدون جنسیت است، بنابراین، نوک سینه ها در هر دو مرد و زن وجود دارد، مردان به طور کلی سطح پرولاکتین لازم برای تحریک شیردهی ندارند و نمی توانند شیر تولید کنند، پس می توان جز یک اندام بی فایده در نظر گرفت .

۸. ماهیچه هایی که باعث راست شدن موی بدن می شوند

این نوع از ماهیچه های کوچک به حیوانات کمک می کند تا بدنشان را گرم نگهدارند و بتوانند حیوانات دیگر را بترسانند و از خود دور کنند، انسان ها هم همچنان این توانایی را دارند ، اما اکثر موهای بدن شان از دست رفته است .

۹. انگشت های پا

دانشمندان دریافته اند که انسان ها برای پیاده روی و تعادل بیشتر از میان قسمت پایینی پاهای خود استفاده می کرده اند، اما اکنون ما یشتر در جهت انگشت شست پاها تعادل خود را حفظ می کنیم، مطالعات همچنین نشان می دهد که مرکز تعادل ما همچنان در حال تغییر است، این بدین معنی است که انسان ها برای داشتن تعادل بر روی انگشتانشان تکیه می کردند، اما امروزه به آنها تکیه نمی کنند، اگر این روند ادامه داشته باشد ، دیگر نیازی به انگشتان پاها نخواهیم داشت.

انگشت های پاانگشت های پا

انگشتان پا از اعضای بدنی که انسان های آینده نخواهند داشت

۱۰.سیزدهمین دنده

نزدیکترین پسر عموهای ما، شامپانزه ها و گوریل ها، دارای مجموعه ای از دنده های اضافی می باشند، اکثر ما ۱۲ دنده داریم ، اما تقریبا ۸٪ از بزرگسالان یک دنده اضافی هم دارند که کاربرد خاصی ندارد و با ۱۲ دنده تفاوتی ایجاد نمی کند .

۱۱. آپاندیس

این لوله عضلانی که متصل به روده بزرگ است، زمان هایی که رژیم غذایی انسان ها بیشتر اوقات از گیاهان تشکیل می شده است تا پروتئین حیوانی، کار هضم سلولز را بر عهده داشت، اما امروزه تقریبا بی فایده است و کاربردی ندارد .

۱۲.دنبالچه

دنبالچه یک استخوان باقیمانده از دم است ، که همچنان بیشتر پستانداران برای حفظ تعادل و ارتباطات از آن استفاده می کنند، اما در انسان ها کاربردی ندارد و بی فایده است.

۱۳.پلک سوم

به احتمال بسیار قوی یک اجداد مشترک بین پرندگان و پستانداران وجود داشته است و چشم های هر دو لایه ای برای محافظت و دفع گرد و خاک داشته است، از این پلک سوم پر کاربرد در بدن ما انسان ها تنها یک لایه ی کوچک در گوشه ی داخلی چشم ها مانده است، که هیچ گاه کاربردی نداشته است و بود و نبودش بی تاثیر خواهد بود .

پلک سومپلک سوم

پلک سوم از اعضای بی استفاده در بدن انسان

۱۴.نقطه داروین

نقطه کوچکی از پوست در سمت بالای هر گوشی وجود دارد که در بعضی انسان های امروزه وجود دارد، این قسمت از پوست تاخورده ممکن است که باقیمانده یک بخش بزرگ تر باشد و به شنیدن صداهای دور کمک کند، اما بدون آن هم انسان ها همچنان قادر به شنیدن صداها هستند.

۱۵.ماهیچه سابکلاویوس یا زیر ترقوه

این ماهیچه ی کوچک که در پایین کتف و ترقوه قرار دارند، از دنده ی اول شروع می شود و تا ترقوه امتداد دارد و اگر انسان ها هنوز چهار دست و پا راه می رفتند و قادر به راه رفتن بر روی پاهایشان نبودند، ماهیچه ی زیر ترقوه برایشان کاربرد داشت و مفید واقع می شد، اما امروزه و با تکامل انسان ها چنین ماهیچه هایی دیگر کاربردی نخواهند داشت و جز اندام های بی فایده هستند، بعضی افراد از این ماهیچه یکی و بعضی ها چند تا دارند و برخی دیگر هم اصلا این ماهیچه را ندارند .

روزیاتوگر انسان هنوز چهار دست و پا راه می رفت، این عضله کوچک که زیر شانه از دنده اول به به سمت ترقوه کشیده شده مفید می بود. برخی افراد یکی از این عضلات و برخی دوتا دارند و بعضی هم اصلا ندارند.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب