توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

بهترین فیلم‌های درام سال‌های 2010 که احتمالا آنها را نمی‌شناسید


42 ثانیه پيش

بهترین فیلم‌های درام سال‌های 2010 که احتمالا آنها را نمی‌شناسید

بهترین فیلم‌های درام سال‌های 2010 که احتمالا آنها را نمی‌شناسید
لیست فیلم
زهرا اکیما
div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-inline { border-bottom-color: transparent; } div#mediaad-Oxua.ni-related-container, div#yn-article-display-5781, div#yn-article-display-5782 { display: block; background-color: #455c65 !important; padding: 10px; margin: 40px 0; font-size: 12px; } div#mediaad-Oxua .ni-widget-header-span { font-size: 14px!important; font-weight: 200; padding: 5px 20px; background: #587682; } div#mediaad-Oxua .ni-mediaad-logo { width: 70px!important; } div#mediaad-Oxua p.ni-ellipsis { font-size: 14px; font-weight: 100; color: #fff; } div#mediaad-Oxua .ni-ellipsis:hover { color: #d2d2d2; } div#yn-article-display-5781 .yn-header, div#yn-article-display-5782 .yn-header{ border-color: transparent; margin: 0; margin-bottom: 15px; height: 30px; background: transparent; font-weight: 100; } div#yn-article-display-5781 .yn-heading, div#yn-article-display-5782 .yn-heading { color: #fff; font-size: 15px; font-weight: 100; background: #587682; } div.YEKTANET.yn-article-display a { color: #fff; } div.YEKTANET.yn-article-display .yn-item:hover .yn-item_title { color: #ffffff !important; } div#yn-article-display-5781 p.yn-item_title, div#yn-article-display-5782 p.yn-item_title { color: #ffffff; font-weight: 100; } div#s77abebb .s_header { font-weight: 100; font-size: 14px; } div#s77abebb .s_title { text-align: right; font-weight: 100; }

بهترین فیلم‌های درام – دهه 2010 یک دهه باورنکردنی برای فیلم‌ها بود، به‌طوری که اکثر طرفداران فیلم هنوز در حال تماشای همه فیلم‌های مستقل بزرگی هستند که از سراسر جهان در این دهه به سینما آمدند.

در چنین شرایطی، می‌توان به‌راحتی برخی از بهترین فیلم‌هایی که به بازار می‌آیند را از دست داد و با در نظر گرفتن این موضوع، این فهرست به 10 شاهکار فیلم درام دهه 2010 می‌پردازد؛ فیلم‌هایی که احتمالا آنها را نمی‌شناسید. با پروشات همراه باشید.

10. تابستان 1993 – 2017 – Summer 1993

در این فیلم دیدنی، داستان بلوغ از دریچه دید کودکی بسیار کم سن و سال بررسی می‌شود که نمی‌تواند واقعاً پیچیدگی‌هایی را که زندگی به‌طور ناگهانی بر سر آن‌ها ایجاد کرده است را مدیریت کند. زمانی که آنها یتیم می‌شوند و از زندگی خود در شهر فرستاده می‌شوند تا با خانواده عموی خود در روستا زندگی کنند، دنیایشان تغییر کرده و با بحران‌های جدی مواجه می‌شوند. درام شخصی کارلا سیمون پرتره‌ای است دلخراش و غیرقابل توصیف از جوانی و تنهایی که اغلب نادیده گرفته می‌شود.

9. ردی به‌جا نگذار – 2018 – Leave No Trace

درام خانوادگی صمیمی دبرا گرانیک داستان یک کهنه سرباز را به تصویر می‌کشد که به وضوح با اختلال استرس پس از سانحه دست و پنجه نرم می‌کند که در خارج از منزل و خارج از شبکه در یک منطقه حفاظت شده طبیعی اورگان با دختر نوجوانش زندگی می‌کند.

هنگامی که مقامات از کاری که انجام می‌دهند آگاه می‌شوند، زنجیره اجتناب ناپذیری از رویدادها آغاز می‌شود و آنها را با این حقیقت غم‌انگیز روبرو می‌کند که عاشقانه‌ترین پیوندها نمی‌توانند در برابر بزرگ شدن بدون تغییر باقی بمانند.

8. ساما – 2017 – Zama

درام دوره‌ای بصری خیره‌کننده لوکرشیا مارتل داستان یک افسر سطح پایین اسپانیایی ناراضی در آرژانتین مستعمره‌ای را دنبال می‌کند که سعی می‌کند با نردبان از محیط ساحلی زیبا و محقر خود خارج شود تا زندگی بهتری در یک منطقه پرجمعیت‌تر پیدا کند.

ماجراهای ناگوار او را به سفری در سراسر مناظر عرفانی دنیای زیبا و خطرناک سوق می‌دهد که او به‌راحتی از آنها چشم‌پوشی می‌کند. یکی از بهترین فیلم‌های درام نادیده‌گرفته‌شده که نباید تماشای آن را از دست بدهید.

7. می‌سی‌سی‌پی گریند – 2015 – Mississippi Grind

بن مندلسون در این فیلم نقش یک معتاد به قمار را بازی می‌کند که به‌طور تصادفی با رایان رینولدز به‌ظاهر جادویی آشنا می‌شود. هر دو با متقاعد شدن به اینکه این مرد نوعی طلسم خوش‌شانسی است، یک سفر جاده‌ای را آغاز می‌کنند، اما به‌طور پیوسته مشخص می‌شود که هیچ شانسی نمی‌تواند یک حس شکسته از خود را اصلاح کند.

نویسندگی و کارگردانی آنا بودن و رایان فلک یک شاهکار مدرن آمریکایی را با همکاری این دو بازیگر سخت کوش، اما معمولاً کم استفاده، که بهترین بازی‌های حرفه‌ای را ارائه می‌دهند، ارائه داده‌است که بدون‌شک یکی از بهترین فیلم‌های درام دهه اخیر می‌باشد.

6. ارتداد – 2017 – Apostasy

درام مذهبی دانیل کوکوتاجلو درباره یک شاهد یهوه جوان است که در شمال انگلستان زندگی می‌کند و تلاش می‌کند تا با ایمان و تمایل خود برای ایجاد افتخار مادر مؤمنش در مواجهه با طرد شدنش از جامعه کلیسا او را سربلند کند.

ارتداد بینشی واقعی و شگفت‌انگیز از دنیای منزوی و از منظری بسیار منحصربه‌فرد ارائه می‌کند، اما همچنین ارتباط بین ایمان و گناه و همچنین اجتماع و انزوا را با تأثیرگذاری بر جزئیات ارزیابی می‌کند. یکی دیگر از بهترین فیلم‌های درام دهه گذشته که ارزش تماشا کردن را دارد.

5. به پیت تکیه کن – 2017 – Lean on Pete

هنگامی که چارلی 15 ساله خود را به‌طور درمانده‌ای در زندگی می‌بیند، با اسب مسابقه‌ای که اجازه دارد از آن مراقبت کند، پیوند خاصی برقرار می کند و با این باور که می‌تواند حیوان پیر را به نحوی نجات دهد، او را می‌دزدد. او در یک سفر متقابل روح‌انگیز به امید مبهم یافتن مکانی که بتواند آن را خانه بنامد زندگی جدیدی را آغاز می‌کند.

در درام بی‌ادعا و در عین حال فوق‌العاده قدرتمند اندرو هی، همه‌چیز آنطور که برنامه‌ریزی شده است پیش نمی‌رود. در واقع، داستان عمدتاً در جهت‌های جدید و وحشتناک با هشداری اندک پیش می‌رود و شرایط همیشه بدتر او باعث می‌شود که مخاطب به همان اندازه که او از پیت در این برداشت مدرن از زهد کلاسیک مراقبت می‌کند، از چارلی مراقبت کند.

4. نورته، پایان تاریخ – 2013 – Norte, the End of History

درام سنگین اخلاق و عدالت لاو دیاز داستان دو شخصیت را دنبال می کند؛ یکی مردی فقیر و بی‌گناه که به جرم قتل زندانی شده و باید با بی‌عدالتی روا شده علیه او زندگی کند. دیگری جنایتکار واقعی است که اجازه دارد به سبک زندگی مرفه خود بدون هیچ عواقبی ادامه دهد، در حالی که او به طور فلسفی در مورد ناسازگاری‌های هستی بحث می‌کند.

نورته، پایان تاریخ در به تصویر کشیدن روان‌پریشی نگران‌کننده است، در چارچوب مفاهیم پیچیده‌اش غرق می‌شود و در تصویر زیبای خود از زندگی مدرن در فیلیپین، طلسم‌کننده می‌باشد.

3. برخی زنان – 2016 – Certain Women

اقتباس کلی رایشارت از سه داستان کوتاه از نویسنده میل ملوی در سه بخش مجزا، اما به هم پیوسته، می‌تواند به عنوان یک فیلم گلچین درباره سه زن ساکن مونتانا یا به عنوان سه فیلم درام مجزا که پشت‌سر هم تحویل داده شده‌اند، دیده شود.

کمدی، درام و عنصر رمانتیک در این فیلم یک مشخصه آهسته و آرام است که برای تماشاگر چیزهای افتضاحی برای باز کردن و تفسیر برای خودش باقی می‌گذارد و این تجربه را شخصی‌تر می‌کند. این فیلم از بهترین فیلم‌های درام ساخته‌شده است که اگر طرفدار فیلم‌های کند و درام هستید از تماشای آن لذت خواهید برد.

2. واقعیت – 2012 – Reality

هبوط کمدی متئو گارونه به جنون باعث می‌شود که یک ماهی‌فروش به‌طور فزاینده‌ای با این ایده که برای حضور در نسخه ایتالیایی «برادر بزرگ» انتخاب شود، وسواس پیدا می‌کند، تثبیت او بر ایده شهرت به طور پیوسته تمام تصور او از آنچه واقعی و خیالی است را آلوده می‌کند.

واقعیت یک سناریوی کاملاً معاصر را به‌تصویر می‌کشد، اما آن را با سبکی برازنده ارائه می‌کند که در خور میراث داستانی ایتالیا با نئورئالیسم است.

1. درخت گلابی وحشی – 2018 – The Wild Pear Tree

تصویر گسترده نوری بیلگه جیلان از ناامیدی‌های نویسنده جوانی که در دوران نوجوانی و بزرگسالی در غرب ترکیه به بلوغ رسیده است، فلسفه دینی و نظریه هنری را در درام خانوادگی خود در مقیاس کوچک درباره پذیرش ناعادلانه زندگی و روش‌هایی که هر یک از ما با آن کنار می‌آییم، گنجانده است.

یکی از کامل‌ترین نمونه‌های کاوش در رابطه بین ادبیات و فیلم، درخت گلابی وحشی فراتر از عظمت صرف می‌رود و به قلمرو غنی‌سازی معنوی پا می گذارد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!


پروشات در تلگرام
پروشات در اینستاگرام
#bigad * {max-width: 100%;}

مطالب مرتبط

بهترین فیلم‌های موزیکال دهه اخیر (رده‌بندی بر اساس امتیاز IMDb)

 فیلم “تیک، تیک… بوم!” (Tick, Tick… Boom!) و بهترین فیلم‌های مشابه

بهترین فیلم‌های علمی تخیلی دهه 90 میلادی (رده‌بندی بر اساس امتیاز Letterboxd)

آخر هفته با طعم فیلم! (شماره 146)

بهترین فیلم‌های مشابه “شاه ریچارد” (King Richard) که باید تماشا کنید

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب