قیمت ایمپلنت یک قیمت کاملاً متفاوت و منحصر به عوامل متعددی است. صددرصد جنس ایمپلنت، مهارت پزشک متخصص، زمان کاشت، نوع متریال و کشور سازنده همگی از جمله دلایل و عوامل کلیدی در برآورد هزینه و قیمت کاشت دندان به شمار می‌آیند. اگر بخواهیم کمی جزئی‌تر به این مسئله توجه کنیم در سال 1401 مانند هر سال که افزایش قیمت وجود داشته، امسال نیز شاهد افزایش قیمت بوده‌ایم و این خود علاوه بر متخصصین، مراجعه کنندگان را نیز بسیار غافلگیر کرده است. به این دلیل که تحریم و شرایط واردات نیز  در این بین بی‌تأثیر نیستند.

هزینه کاشت دندان 1401هزینه کاشت دندان 1401

هزینه ایمپلنت

حال شما برای دریافت نوبت دندانپزشکی برنامه‌ریزی می‌کنید، بهتر است با هزینه کاشت دندان هم کمی بیشتر آشنا شوید، ما در ابتدا به این موضوع اشاره‌کرده‌ایم که عوامل گوناگون در این تعرفه و هزینه دخیل هستند. حقیقتاً تنها عوامل گفته‌شده تأثیرگذار نیستند؛ چراکه اگر استخوان بیمار به‌قول ‌معروف تحلیل رفته باشد به پیوند استخوان نیاز دارد و این خود کم ‌هزینه‌ای نیست!

اما اگر احتیاجی به پیوند استخوان نباشد، تنها عوامل گفته با توجه به اینکه شما چه تعداد نیاز دارید، هزینه نهایی را می‌تواند مشخص کند. به هر حال قبل از اقدام هرکاری بعد از دریافت نوبت بهتر است برای رسیدن به پاسخ سؤالات خود در این زمینه کاملاً شفاف همه‌چیز را برای خود روشن کنید. به هر حال در کلینیک دندانپزشکی مهرآوید مشاورانی حضور دارند که به این سؤالات شما به درستی پاسخ دهند. ناگفته نماند که شما باید هزینه‌های جانبی را نیز در نظر بگیرید. طبیعتاً هرچه قدر شما به کیفیت ایمپلنت بیشتر توجه کنید، هزینه بالاتری را باید در نظر بگیرید؛ همچنین هزینه‌ای که برای کاشت دندان در نظر گرفته می‌شود برای هر واحد در نظر گرفته می‌شود.

هزینه دندانپزشکی

قیمت ایمپلنت تنها گوشه‌ای از هزینه‌های دندانپزشکی را شامل می‌شود که خود نیز چندان قیمت پایین و ارزان هم نیست. هر متخصص و پزشکی در این حوزه قیمت و شرایط متفاوتی را بیان می‌کند. به همین دلیل شما باید به نوع کلینیک، موقعیت و سابقه آن در وهله اول توجه کنید.

قطعاً ویزیتی که دندان‌پزشک عمومی دریافت می‌کند با ویزیتی که دندان‌پزشک متخصص دریافت می‌کند، زمین تا آسمان متفاوت است. هزینه‌های جراحی دهان و دندان، هزینه‌های درمان ریشه دندان، درمان ریشه تخصصی (بدون ترمیم)، درمان مجدد ریشه تخصصی (بدون ترمیم)، هزینه پریو، هزینه پروتز دندان، هزینه دندانپزشکی کودکان، هزینه دندانپزشکی ترمیمی، هزینه ارتودنسی و هزینه ایمپلنت و کاشت دندان هرکدام کاملاً متغیر و البته متفاوت هستند. ناگفته نماند که هزینه ایمپلنت اگر برای کامل دندان باشد، قطعاً با هزینه‌ای که برای دندان جلو تنها در نظر می‌گیرید نیز یکی نیست. متغیر بودن تعرفه دندانپزشکی برگرفته از موادی است که برای درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه دندانپزشکیهزینه دندانپزشکی

دندان ‌پزشک خوب چه خصوصیاتی دارد؟

هرچقدر قیمت ایمپلنت مهم است، قطعاً انتخاب یک دندان‌پزشک خوب و کار درست هم با اهمیت است. یک دندان‌پزشک ماهر باید در مورد تغذیه مناسب به شما مشاوره بدهد، این موضوعی است که برخی از مراجعه کنندگان نسبت به آن بی‌توجه هستند. رژیم غذایی صددرصد می‌تواند روند بهداشت و درمان دهان و دندان را تحت شعاع خود قرار دهد.

موضوع دیگری که حائز اهمیت است این است که دندان‌پزشک فردی با وجدان باید باشد. برخی از دندان‌پزشکان با انجام کار بیشتر که اصلاً نیاز نیست، هزینه بیشتری را به بیمار خود تحمیل می‌کنند و به همین دلیل است که شما باید کلینیک دندانپزشکی را با دقت انتخاب کنید.

سابقه کار دندان‌پزشک را به‌هیچ ‌عنوان نادیده نگیرید؛ این‌یکی از معیارهای اصلی و بسیار مهم به شمار می‌آید. البته شما باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که شاید برخی از دندان‌پزشکانی که شاید سابقه بالایی ندارند، اما هوش و توانایی فوق‌العاده آن‌ها باعث شده است که حقیقتاً بتوانند به‌خوبی تمامی خدمات دندانپزشکی را به نحو احسن ارائه دهند.

شاید چندان مسئله مهمی به نظر نیاید، اما حقیقتاً بهداشت محیط نیز جزء معیارهای اصلی است که می‌تواند به جلب نظر شما کمک کند. هنگامی که در فضای کلینیک نشسته‌اید، از دیگر مراجعه کنندگان سؤال کنید که آیا از انتخاب خود رضایت دارند و یا سؤالات دیگری از این قبیل؛ همچنین باید بدانید که یک دندانپزشک خوب و حاذق قطعاً می‌تواند از تکنولوژی روز به نحو احسن استفاده کنید. هرچقدر خدمات به روزتر ارائه گردد، قطعاً کیفیت کار افزایش می‌یابد.

سخن پایانی

مهرآوید یکی از بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی محسوب می‌شود که شما را برای دریافت نوبت دندانپزشکی با هزینه‌ای مقرون به صرفه جهت دریافت خدمات باکیفیت ترغیب می‌کند. هزینه کاشت دندان در سال ۱۴۰۱ با توجه به عوامل گوناگون همان‌گونه که گفته شد برآورد می شود که شما می‌توانید برای جویا شدن هزینه دقیق کاشت دندان و دیگر تعرفه‌های خدمات درمان دهان و دندان با مشاورین این مرکز در ارتباط باشید. در حال حاضر تنها کیفیت کار، تبحر و مهارت دندانپزشک و همچنین موقعیت کلینیک دندانپزشکی را باید جزء عوامل کلیدی در بحث هزینه‌ها در نظر گرفت. با در نظر گرفتن هرآنچه گفته شد، می‌توان به راحتی تصمیم گرفت که چگونه و به چه شکلی باید به درمان مشکلات دهان و دندان خود بپردازد.