بهشتی بنام روستای ویلا دره که حتما باید ببینید + عکس و فیلمروستای ویلا دره که نام دیگر پیله درق می باشد بهشت منطقه شمال غربی ایران می باشد و از طبیعت منحصر بفرد و بسیار چشم نوازی برخوردار است. این روستا یا دهکده ی زیبا در نزدیگی سرعین اردبیل قرار دارد و گردشگران زیادی را از سراسر کشور به سمت خود می کشاند.

آدرس روستای ویلا دره یا بیله درقآدرس روستای ویلا دره یا بیله درق

آدرس روستای ویلا دره یا بیله درق

معرفی روستای ویلا دره

این روستای سرسبز در داخل دره ای در فاصله سه کیلومتری منطقه سرعین قرار دارد و بخاطر آب و هوای خاص و دلنشینی که در فصول بهار و تابستان دارد به روستای دو بهاره معروف است. زیرا یکبار در فصل بهار و یکبار هم در اواخر فصل تابستان سرتاسر سرسبز و خوش آب و هوا می شود.

معرفی و تاریخچه روستای ویلادرهمعرفی و تاریخچه روستای ویلادره

زیبایی ها و طبیعت ویلادره (پیله درق)

این روستای بی نظیر دارای طبیعت و دیدنی های بسیار زیادی می باشد. از جمله مکان های پربازدید ویلا دره می توان به آبشارها، غارها، چشمه های آب معدنی معروف آنجا، چمن زارها، درختان پرشاخ و برگ و بلند، رودخانه پیله درق و همینطور کندوهای عسل گلی اشاره کرد.

طبیعت روستای پیله درقطبیعت روستای پیله درق

آبشارهای ویلا دره

آبشارهای این روستا بسیار دیدنی هستند بخصوص آبشاری که در قسمت انتهایی رودخانه پیله درق قرار دارد. قسمت های مجاور این آبشارها خوراک استراحت و پیک نیک های خانوادگی و دوستانه می باشد. این آبشارها جزو گزینه هایی هستند که در سفر به ویلا دره سرعین نمی توان براحتی از دیدن آن ها عبور کرد و پیشنهاد ویژه ما به شما نیز می باشد.

آبشارهای ویلا درهآبشارهای ویلا دره

غارهای روستا

از دیگر اماکن دیدنی موجود در ویلادره می توان به غارهای زیبای آن اشاره کرد که هر کدامشان ویژگی ها و قشنگی های خود را دارند. این غارها در دل کوه ها و صخره های دیدنی این منطقه قرار دارند و شما می توانید با کمک و راهنمایی افراد محلی از هر کدام که خواستید دیدن کنید. یکی از خاص ترین غارهای موجود در این منطقه غاری می باشد که ورودی بزرگی دارد و زمانی که جلوی ورودی آن قرار می گیرید چشم انداز زیبایی از دره و روستای قرار گرفته در آن قابل مشاهده است.

غارهای ویلا درهغارهای ویلا دره

چشمه های آب معدنی دهکده

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دهکده ویلا دره وجود دو چشمه یا استخر آب معدنی در این ناحیه می باشد. این چشمه ها از آب گوارا و قابل آشامیدنی برخوردار می باشند که دارای خواص زیادی برای بدن از جمله مفاصل، دستگاه گوارشی و کلیه ها دارد.

رودخانه پیله درق

از اصلی ترین قسمت های روستای ویلا دره رودخانه پیبه درق می باشد که زیبایی دو چندانی به طبیعت بکر این روستا می بخشد. این رودخانه عمده آب خود را از آبشارهای دور و اطرافش تامین می کند و در اطراف آن تعدادی از اقامتگاه های بومگردی برای اجاره و لذت بردن بیشتر از این منطقه وجود دارند.

رودخانه بیله درقرودخانه بیله درق

راه ها و مسیرهای سفر به ویلا دره

خودروی شخصی سفر با هواپیما تور مسافرتی

در صورتی که با خودروی شخصی قصد سفر به ویلا دره را دارید باید بدانید که فاصله سرعین تا این روستا در حالت معمول نهایتا نیم ساعت می باشد.

سوغاتی ویلا درهسوغاتی ویلا دره

فیلم دهکده ویلادره واقع در استان اردبیل

در ادامه فیلمی از روستای ویلادره برای شما قرار دادیم تا قسمت کوچکی از زیبایی های این دهکده دوست داشتنی را مشاهده نمایید.

منابع:

اینستاگرام

به این مطلب امتیاز دهید

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب