توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
۵ دمنوش عالی برای سرماخوردگی

۵ دمنوش عالی برای سرماخوردگی


دمنوش‌ های مفید برای سرماخوردگی

در فصل سرما بهترین راه طبیعی برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی استفاده از دمنوش های گیاهی است . در ادامه طرز تهیه ۵ دمنوش برای سرماخوردگی را می خوانید .

دمنوش‌های گیاهی التیام بخش است و خواص ضد میکروبی هم دارد و از طرفی تهیه آن آسان است، به همین دلیل در فصل  سرما و زمانی که آنفلوآنزا و سرماخوردگی جولان می‌دهد؛ کاربرد فراوانی دارد هم برای پیشگیری و هم برای درمان. در ادامه با چند نمونه از این دمنوش‌ها آشنا می‌شوید:

اصول کلی آماده سازی دمنوش

برای تهیه دمنوش باید از آب جوش استفاده کنید . آب در حال جوش را روی گیاه دارویی مد نظرتان بریزید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی کتری بگذارید تا دم بکشد. برای هر لیوان دمنوش  استفاده از حدود یک قاشق غذاخوری گیاه خشک مناسب است.

دمنوش لیمو با طعم سیر

مواد لازمسیر رنده شده یا تکه شده  – ۲ تا ۳ حبهزنجبیل تازه –  ۳ برشعسل و آب – به مقدار لازملیمو ترش  – ۲ تا ۳ عددروش تهیهدر یک شیشه حبه‌های سیر رنده یا تکه  شده و برش های تازه زنجبیل را بریزید.روی آن آب جوش  بریزید و حداقل ۲۰ دقیقه کنار بگذارید تا خیس بخورد.آب دو تا سه عدد لیمو را به مواد اضافه و از این دمنوش روزی دو تا سه فنجان میل کنید.

دمنوش آویشن

مواد لازمآویشن –  یک و نیم قاشق چای‌خوریعسل –  یک قاشق چای‌خوریروش تهیهآویشن را با آب‌جوش  دم کنید و با عسل مخلوط و روزانه میل کنید.

دمنوش مریم گلی

مواد لازممریم گلی خشک –  یک و نیم قاشق چای‌خوریعسل – به مقدار لازمروش تهیهبرگ خشک مریم گلی را داخل قوری بریزید و آب جوش اضافه کنید و بگذارید تا حداقل به مدت ۲۰ دقیقه دم بکشد. عسل را به آن بیفزایید و روزانه چند بار از این دمنوش بنوشید.نکتهاگر باردار هستید یا در دوران شیردهی به سر می برید از مصرف  دمنوش مریم گلی خودداری کنید.

دمنوش نعناع فلفلی

مواد لازمنعناع فلفلی خشک  – ۲ قاشق غذاخوری
عسل – به میزان لازمروش تهیهنعناع فلفلی را داخل آب جوش بریزید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند.

دمنوش زنجبیل و سیر

مواد لازمزنجبیل تازه با پوست –  ۳ تا ۴ برشسیر رنده شده  یا قطعه شده –  یک حبهپودر فلفل قرمز –  به مقدار دلخواهچای دلخواه ( چای سیاه یا چای سبز) – کمیعسل –  به دلخواهشیر –  اختیاریروش تهیهبرش‌های زنجبیل و حبه سیر رنده شده را داخل قوری آب جوش  بریزید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه دم بکشد.از دمنوش زنجبیل دم کشیده برای  دم کردن چای خود (چای سیاه یا چای سبز) استفاده کنید.پودر فلفل قرمز را به مقداری که می توانید تندی آن را تحمل کنید به مواد اضافه کنید.در صورت تمایل می توانید آن را به شیر و همراه کمی عسل اضافه کنید.می‌توانید روزی سه تا چهار فنجان از این دمنوش بنوشید.نکتهکسانی که مشکل گوارشی دارند در  مصرف سیر و زنجبیل  احتیاط کنند.برای استفاده بهینه از خواص دمنوش‌ها می‌توانید  ‌یک حوله روی سر و صورتتان بیندازید و بخار آن را استشمام کنید.

منبع: khorasannews.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب