بد نیست در فصل پاییز نیز تغییر و تحولی در دکوراسیون اتاق کودک هم پدید آوریم و از رنگ ها و دکوراسیون و چیدمان پاییزی اتاق را بی نصیب نگذاریم می توانیم از استیکرهای دیواری مختص فصل پاییز استفاده کنیم و یا از عروسک های پاییزی و اکسسوری های زیبا و جذاب نیز می توانید استفاده کنیم به طور کلی رنگ های گرم باعث ایجاد صمیمیت ، راحتی و شادابی در محیط می شوند. از رنگ های نارنجی و زرد می توانید در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید. در ادامه عکس هایی از دکوراسیون پاییزی اتاق کودک در پرشین وی برای شما آماده کرده ایم تا ببینید
پادشاه فصل ها پشت در خانه هایمان منتظر مانده است. شاید حضورش را از رنگ پریدگی آفتاب بعد از ظهر یا خنکی صبح احساس کرده باشید. پس بهتر است خوش آمدگویی به این عزیز از راه رسیده را با یک خانه تکانی پاییزه آغاز کنید. نگران نباشید، قرار نیست با انواع مواد شوینده به جان در و دیوار بیافتید، تنها کافی است با ایجاد تغییرات جزیی در چیدمان اتاق ها، جایی هم برای نمادهای فصل باشکوه پاییز در خانه باز کنید.
هر فصل مقتضیات خاص خود را دارد و ضمن ایجاد تنوع بصری که می تواند مایه نشاط افراد شود، کارکرد بهتری نیز برای وسایل به وجود می آورد. انجام یک سلسله کارها و تغییرات ساده و کم هزینه فضای منزل شما را متنوع و هماهنگ با تغییرات آب و هوا می کند.

 رنگ نارنجی را در دکوراسیون اتاق به کار ببرید

در حین چیدمان اتاق فرزندتان به موارد زیر توجه داشته باشید:
  آرامش در فضا: محیط ساکت و آرامی را به درس خواندن او اختصاص دهید.
وسایل مورد نیاز: ابتدا سری به وسایلی که از پارسال باقی مانده بزنید و ببینید کدام ها قابل استفاده اند: مداد، دفتر، کیف و سایر لوازم التحریر. به اندازه کافی برای خرید کتاب، ثبت نام و سرویس هزینه می کنید، پس بد نیست برخی از هزینه ها را با این روش کاهش دهید.
میز تحریر: یک میز تحریر محکم و مرغوب خریداری کنید که کودک تا چند سال از آن استفاده کند. سطح میز نباید خیلی براق باشد و به اندازه کافی جا برای مطالعه و نوشتن داشته باشد.
نور: بهره گیری از نور مناسب در محیط مطالعه کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. بد نیست علاوه بر منبع روشنایی سقفی، یک چراغ مطالعه رومیزی هم تهیه کنید. نور چراغ مطالعه را طوری تنظیم کنید که مستقیماً به چشم کودک نتابد.
 صندلی: داشتن یک صندلی راحت نیز مهم است. البته حتماً به کودک آموزش دهید که به صورت اصولی روی صندلی خود بنشیند.
 محفظه نگهداری وسایل: به انداز کافی قفسه، کمد و کشو در اختیار او بگذارید تا بتواند وسایلش را به راحتی درون آن ها جای دهد و اتاقش همیشه منظم و مرتب باشد.

از رنگ های گرم با تم زرد استفاده کنید
 تخته: تخته ای که قابلیت پاک کردن و نوشتن مجدد را داشته باشد در اتاق بگذارید. در بازار، هم تخته گچی وجود دارد و هم تخته وایت برد. پیشنهاد ما یک تخته وایت برد کوچک است.
  تابلوی اعلانات: برای نصب یادداشت های ضروری از قبیل برنامه هفتگی، گزارش عملکردهای روزانه و کارت های جایزه لازم است. همچنین اگر نمره خوبی کسب کرد، آن را به این تابلو نصب کنید تا هم از آن الگو بگیرد و هم تشویق به درس خواندن و گرفتن نمره های بالاتر شود.

اتاق کودک فضایی فوق العاده برای بازی با رنگ ها می باشد. کودکان از داشتن اتاق های روشن و با رنگ های شاد و جسورانه و منحصر به فرد لذت می برند. استفاده از رنگ باید هوشیارانه و دقیق باشد تا کودکان در فضا علاوه بر احساس شادمانی و سرزندگی در هنگام خواب احساس آرامش داشته باشند.
مطالعات روان شناسی نشان می دهد که انتخاب رنگ می تواند خلق و خو و رفتار کودکان را تحت تاثیر قرار دهد ، تحریک مغز و بدن و حتی سلامت کودکمان با انتخاب رنگ های ما در ارتباط هستند. قرار گرفتن در معرض رنگ های خاص می تواند  دکوراسیون پاییزی اتاق عادات خواب را بهبود ببخشد، افزایش قدرت حافظه و حتی بالا بردن عملکرد تحصیلی از دیگر مزایای کاربرد مناسب رنگ ها می باشد.
به طور کلی رنگ های گرم باعث ایجاد صمیمیت ، راحتی و شادابی در محیط می شوند. استفاده از طیف های رنگی قرمز، نارنجی، قهوه ای و زرد می تواند ذهن را تحریک کند وجنب و جوش و بازیگوشی را در اتاق افزایش دهد. در اتاق کودک بهتر است رنگ های گرم را با رنگ های سرد و خنثی ترکیب کنیم. دکوراسیون پاییزی اتاق استفاده از تک رنگ های گرم برای تمام فضا توصیه نمی شود. دکوراسیون پاییزی اتاق رنگ های شاد و گرم برای کودکان آرام و گوشه گیر مناسب تر است و میتواند به عنوان رنگ یک دیوار کاربرد داشته باشد دکوراسیون پاییزی اتاق اما در ارتباط با کودکان فعال اثرات منفی دارد و تنها در وسایل کوچک و به صورت نقاط رنگی از این دسته از رنگ ها استفاده می کنیم.