حتی اگر علاقه‌ای به شاسی بلندها نداشته باشید هم به احتمال زیاد از لامبورگینی اوروس پرفورمنته خوشتان خواهد آمد. برای خودرویی با این ابعاد بزرگ و وزن زیاد، اوروس عملکردی فوق‌العاده دارد و بسیاری از خودروهای اسپرت واقعی را شرمنده می‌سازد. برای سال ۲۰۲۳ لامبورگینی نسخه ارتقا یافته از اوروس را با نام پرفورمنته معرفی کرد که از ۱۶ اسب بخار قدرت بیشتر و ۴۷ کیلوگرم وزن کمتر سود می‌برد. قدرت کل این قدبلند دوست‌داشتنی هم‌اکنون به ۶۶۶ اسب بخار می‌رسد.

مجله موتور اسپرت اخیراً فرصت تست شتاب و سرعت لامبورگینی اوروس پرفورمنته را داشته است. لامبورگینی می‌گوید این خودرو برای رسیدن از سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به ۱۱.۵ ثانیه زمان نیاز دارد که در ویدئوی منتشر شده نیز عملکرد مشابهی را تماشا خواهیم کرد. این ابر شاسی‌بلند در نسخه استاندارد قبل از پرفورمنته زمان ۱۲.۸ ثانیه‌ای را برای رسیدن از سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت ثبت می‌کرد. برای خودرویی که وزن ۲۱۵۰ کیلوگرمی دارد و از تحویل آنی گشتاور پیشرانه‌های الکتریکی بی‌بهره است، شتاب گیری احساس‌برانگیزی را شاهد خواهیم بود. مهندسان لامبورگینی برای این خودرو حالت‌های سواری ارتقا یافته‌ای را در نظر گرفته‌اند و اوروس پرفورمنته هم‌اکنون از حالت اسپرت با تعویض‌های دنده سریع‌تر سود می‌برد.

این خودروساز ایتالیایی اقدام به فروش اوروس پرفورمنته در کنار نسخه S کرده که اگرچه قدرت مشابهی دارد اما از ظاهری رام‌تر استفاده می‌کند. سومین عضو جدید این خانواده نیز در راه است چراکه اخیراً تصاویر جاسوسی نسخه پلاگین هیبریدی اوروس منتشر شده است. نسخه پلاگین هیبریدی لامبورگینی اوروس وزن بیشتری خواهد داشت و انتظار می‌رود از قوای محرکه پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid استفاده کند. این اولین و آخرین باری است که اوروس از پیشرانه‌های درون‌سوز استفاده می‌کند چراکه لامبورگینی قبلاً اعلام کرده دومین نسل اوروس از قوای محرکه الکتریکی سود خواهد برد. البته پیشرانه ۸ سیلندر توئین توربوی این برند احتمالاً تا پایان دهه جاری میلادی در بطن محصولات شرکت قرار خواهد داشت. قرار است یک کراس اوور الکتریکی دیگر نیز در سال ۲۰۲۸ راهی بازار شود اما هنوز جزئیاتی از آن در دست نیست.