نیک‌بین: اوضاع کار و کارگر در کشور نامطلوب استنیک‌بین: اوضاع کار و کارگر در کشور نامطلوب است

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نیازمند نگاهی جامع به حوزه کار و کارگر بوده تا کشور در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت کند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام جواد نیک‌بین در تذکری شفاهی در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اوضاع کار و کارگران در کشور بسیار خراب است چرا که ما نگاه جامعی به حوزه کار و کارگر نداریم. اگر در خصوص بیمه کامیون‌داران، تاکسی‌داران و یا کارگران ساختمانی صحبت می‌کنیم باید سختی کار آنها را نیز در نظر بگیریم.

وی در ادامه اظهار کرد: ما باید در خصوص سهم کارفرما و سهم دولت در حوزه بیمه‌ای کارگران تصمیم‌گیری کنیم. از سوی دیگر اگر قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود باید در اجرای آن نظارت دقیقی از سوی هیات رئیسه صورت گیرد چرا باید بیمه رانندگان تاکسی و کامیون‌داران پس از گذشت دو سال همچنان بلاتکلیف باشد. زمانی که به وزارت کار مراجعه می‌کنیم می‌گویند پول نداریم در حالی که اگر حقوق نیروهای سازمان تامین اجتماعی را بررسی کنیم می‌بینیم که گروهی دارند حقوق نجومی می‌گیرند، این حقوق را کم کرده و به بیمه رانندگان اضافه کنیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید سهم کارفرما در پرداخت بیمه کارگران کاهش یافته و سهم دولت بالاتر رود بدین ترتیب کارفرما نیروهای بیشتری را استخدام خواهند کرد. ما باید سختی کار کارگران و رانندگان تاکسی را نیز در کنار بیمه آنها در نظر بگیریم. اگر می‌خواهیم کشور پیشرفت کند باید به حوزه کار و کارگر توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب