وکیل خانواده نیکا شاکرمی گفت: نیکا مواد مخدر، الکل، دارو یا سمی مصرف نکرده بودوکیل خانواده نیکا شاکرمی گفت: نیکا مواد مخدر، الکل، دارو یا سمی مصرف نکرده بود

رضا باقری، وکیل‌مدافع خانواده نیکا شاکرمی از اعلام نتیجه پزشکی قانونی موکلش خبر داد و اعلام کرد: نیکا مواد مخدر، دارو یا سمی مصرف نکرده بود.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روزنامه شرق، رضا باقری(وکیل دادگستری کانون وکلای مرکز) بدون اعلام جزئیات بیشتری از نتیجه پزشکی قانونی به اخبار مربوط به بازداشت نیکا که در فضای مجازی منتشر شده است، اشاره می کند و آن ها را غیر قابل استناد می داند و از شاهدان و مطلعان میخواهد اطلاعات خود را در این زمینه به انجمن ترویج حقوق شهروندی اعلام کنند.

نیکا الکل، مواد مخدر یا دارویی مصرف نکرده بود

رضا باقری، وکیل‌مدافع خانواده نیکا شاکرمی به روند پرونده اشاره می‌کند و می‌گوید: پرونده همچنان در دادسرای جنایی تهران و در مرحله بازپرسی است و تحقیقات در مرجع محترم قضائی ادامه دارد.

این وکیل درباره نتیجه آزمایش‌های پزشکی قانونی نیز اضافه می‌کند: نتیجه آزمایش‌های پزشکی قانونی نشان می‌دهد نیکا مواد مخدر، الکل، دارو یا سم یا یون‌سیانید مصرف نکرده بوده است.

باقری در پاسخ به این پرسش که در جواب پزشکی قانونی، نشانی از پرتاب‌شدن نیکا به پایین ساختمان مشاهده شده یا نه، می‌گوید: نظریه پزشکی قانونی هنوز به من ابلاغ قانونی نشده است.

گزارش سی‌ان‌ان درباره نیکا درست نیست

وکیل این خانواده درباره گزارشی که هفته‌های پیش از سی‌ان‌ان منتشر شد و ادعا شده بود در آخرین تصاویر و طبق اظهارات یک شاهد عینی، مأموران به دنبال نیکا شاکرمی بودند و شاهد عینی این صحنه را دیده و در آخر در همان مناطق این دختر بازداشت شده است، می‌گوید: درباره گزارش سی‌ان‌ان که ظاهرا بازنشر زیادی هم داشته، باید بگویم یکی اینکه فیلمی که نشان می‌دهد دختری در پناه خودرویی ایستاده و به راننده می‌گوید تکان نخور و ادعا شده نیکاست، درواقع مربوط به نیکا نیست.

دوم اینکه در این گزارش به شهادت شاهدی به نام لادن اشاره شده که گفته: دیده است که لباس‌شخصی‌ها نیکا را بازداشت کردند. خوب طبعا اظهارات چنین فرد ناشناخته‌ و مجهول‌الهویه‌ای فعلا ارزشی ندارد؛ مگر اینکه در نزد مرجع قضائی به‌عنوان شاهد اظهار شود. در‌عین‌حال اگر چنین شخصی وجود خارجی دارد و فرضا مشکلاتی برای حضور در مرجع قضائی دارد، دست‌کم به من یا انجمن ترویج حقوق شهروندی مراجعه کنند تا اظهارات‌شان را بشنویم. به هر حال ما از هر داده‌ای که قابل اعتماد و قابل استناد برای کشف حقیقت باشد، استقبال می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب