نحوه بارم‌بندی امتحانات نهم. . . . . . . . . . . . .

با اجرای طرح تاثیر معدل در رتبۀ کنکور آگاهی از بارم‌بندی نهم می‌تواند در موفقیت تحصیلی افراد تاثیر به مراتب چشمگیری داشته باشد. این آگاهی به دانش‌آموزان پایۀ نهم کمک می‌کند با تمرکز بر مباحث مهم درسی ضمن کسب موفقیت در امتحانات نهایی پایه نهم شرایط را برای داشتن انتخاب رشته‌ای بهتر و مطلوب‌تر فراهم کنند. لازم به ذکر است که بارم‌بندی نهم در امتحانات نهایی همه‌ساله از سوی سازمان آموزش‌و‌پرورش در اختیار دانش‌آموزان این پایه قرار می‌گیرد.

 

 آگاهی دانش‌آموزان از بارم‌بندی امتحانات پایه نهم این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا ضمن آشنایی با مباحث مهم درسی تمرکز و دقت خود را معطوف به دروس مهم در امتحانات نهایی پایۀ نهم کنند.

 

بارم‌بندی امتحانات نهم 1401-1402

امتحانات نهایی پایه نهم در نوبت دوم به صورت کشوری برگزار می‌شود. زمان برگزاری این امتحانات از اوایل تا اواخر خردادماه است. از آنجایی که نمرات دانش‌آموزان در این امتحانات تاثیر مستقیم و چشمگیری در رتبه کنکور سراسری آن‌ها دارد، دانش‌آموزان مایل هستند تا بدانند در هر درس کدام مبحث از اهمیت بیشتری برخوردار است و از هر مبحث درسی چند سوال طراحی می‌شود تا روی نمونه سوالات نهم را هدف‌مندتر وقت بگذارند و نتیجه بگیرند. در واقع باید گفت از دغدغه‌های بزرگ دانش‌آموزان پایۀ نهم کسب امتیاز بالا در امتحانات نهایی پایۀ نهم است.

 با توجه به شیوع کرونا و مجازی شدن کلاس‌های درسی شاهد افت یادگیری دانش‌آموزان در پایه نهم هستیم. ذکر این نکته حائز اهمیت است که عدم حضور دانش‌آموزان در کلاس درس و عدم دسترسی به آموزش‌های حضوری شرایط را برای یادگیری بهتر و عمیق‌تر دروس و مباحث درسی با دشواری همراه ساخته است. این عدم تمرکز و یادگیری منجربه ایجاد اضطراب و استرس در دانش‌آموزان می‌شود.

وزارت آموزش‌و‌پرورش با هدف کمک به دانش‌آموزان اقدام به انتشار بارم‌بندی نهم کرده است. آگاهی دانش‌آموزان از بارم‌بندی امتحانات پایه نهم این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا ضمن آشنایی با مباحث مهم درسی تمرکز و دقت خود را معطوف به دروس مهم در امتحانات نهایی پایۀ نهم کنند. به علاوه اینکه امکان برنامه‌ریزی و سازماندهی مطالب درسی برای دانش‌آموزان بیشتر فراهم می‌شود. لازم به ذکر است که در بارم‌بندی نهم منتشرشده از سوی وزارت آموزش و پرورش مباحث درسی پایه نهم در نوبت اول سهم کمتری را به خود اختصاص می‌دهد. چرا که این دروس یکبار در دی‌ماه مورد آزمون و سنجش قرار گرفته است. به این ترتیب دانش‌آموزان می‌توانند در بارم‌بندی نهم از نحوۀ نمره‌گذاری در هر درس و حذفیات موجود در آن آگاهی کامل پیدا کنند.

 

دانلود فایل: بارم‌بندی امتحانات پایه نهم، هشتم و هفتم

 

بارم‌بندی ریاضی نهم

بارم‌بندی علوم نهم

 

 

بیشتر بدانید: معرفی بهترین کتاب‌های کمک‌درسی پایه نهم

 

بارم‌بندی زبان نهم

بارم‌بندی امتحان عربی نهم (نوبت اول)

 

 

بیشتر بدانید: معرفی کتاب‌های تیزهوشان نهم

 

 

بارم‌بندی امتحان عربی نهم (نوبت دوم)

بارم‌بندی اجتماعی نهم

ادامه بارم‌بندی درس مطالعات اجتماعی پایه نهم

 

 

بیشتر بدانید: اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی

 

بارم‌بندی دفاعی نهم

 

 

جمع‌بندی

امتحانات پایۀ نهم از جمله مهم‌ترین امتحانات در دورۀ تحصیلی دانش‌آموزان است که نتایج آن می‌تواند نقشی برجسته در سرنوشت و آیندۀ تحصیلی آن‌ها داشته باشد. آگاهی از بارم‌بندی نهم روشی مفید و اثربخش جهت ارتقای توانمندی شناختی و کسب امتیاز بالا از سوی دانش‌آموزان است. دانش‌آموزان می‌توانند با مطالعه نحوۀ بارم‌بندی نهم ضمن افزایش تسلط خود بر مباحث درسی شرایط را برای برنامه‌ریزی بهتر فراهم نمایند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب