رئیس اداره آمریکای سازمان توسعه تجارت خاطر نشان کرد: توافق کردیم که بیش از صد هزار خودرو از ایران به ونزوئلا طی مدت پنج سال صادر شود. در روزهای گذشته ۱۰۰۰ دستگاه از خودروهای سایپا به ونزوئلا صادر شد و در حال برنامه‌ریزی برای ارسال ۲ هزار دستگاه دیگر هستیم. این محموله هزار دستگاهی خودرو، بعد از دریافت بخش بیشتری از مبلغ خودروها به کشور ونزوئلا صادر شده است.

زهرا عبیری با اشاره به آخرین جزییات تجارت ایران و ونزوئلا، گفت: همکاری‌های دو جانبه ایران و ونزوئلا در بخش‌های انرژی، علمی و فناوری، بهداشتی و دارویی، آموزش، کشاورزی و گردشگری، پتروشیمی، صنعتی و تجاری است.

وی در پاسخ به این پرسش که صحبت‌هایی در خصوص صادرات خودرو به ونزوئلا مطرح شده است چه خودروهایی قرار است صادر شود؟ گفت: طی نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی که ۲۲ تا ۲۴ آبان در تهران برگزار شد توافق کردیم که بیش از صد هزار خودرو از ایران به ونزوئلا طی مدت پنج سال صادر شود. در روزهای گذشته ۱۰۰۰ دستگاه از خودروهای سایپا به ونزوئلا صادر شد و در حال برنامه‌ریزی برای ارسال ۲ هزار دستگاه دیگر هستیم. این محموله هزار دستگاهی خودرو، بعد از دریافت بخش بیشتری از مبلغ خودروها به کشور ونزوئلا صادر شده است.

عبیری با اشاره به قراردادهای تنظیم شده در بخش خدمات پس از فروش و قطعات یدکی، اذهان کرد: درخواست ۲۰۰ هزار دستگاهی محصولات سایپا از سوی ونزوئلا، دو طرف خواهان راه‌اندازی مجدد خط تولید خودروهای سایپا در این کشور هستند و به زودی خط تولید خودرو ونیراتو، در این کشور مجددا راه اندازی خواهد شد.