بهترین وکیل خانواده در تهران را چگونه پیدا کنیم؟بسیاری از افراد در طول زندگی خود در موقعیت هایی قرار می گیرند که در مورد مسائل خانوادگی نیازمند کمک حقوقی باشند. دلایل مختلفی وجود دارد برای نیاز داشتن وکیل خانواده که این نیاز ها می توانند نیازهایی مثل طلاق گرفتن، حضانت فرزندان یا تقسیم اموال به کمک نیاز داشته باشید. یا شاید شما در حال تلاش برای فرزندخواندگی هستید و برای کارهای اداری و مراحل قانونی به کمک نیاز دارید. در هر شرایطی که هستید در مسائل حقوقی شما نیازمند یک وکیل با تجربه و حرفه ای هستید. از آنجایی که پیدا کردن بهترین وکیل خانواده در تهران کار دشواری می باشد. مجله برترین وکیل با اجاره مطالب تخصصی در این زمینه به شما در پیدا کردن بهترین وکیل خانواده در تهران کمک کرده است.

وکیل خانواده

چه زمانی به وکیل خانواده نیاز داریم؟

بیشتر افراد در رابطه با مراجعه به وکیل دعاوی خانواده، تصورات اشتباهی دارند. آنها تصور می کنند تنها باید زمانی به وکیل خانواده مراجعه نمود که احتمال موفقیت در یک پرونده اندک باشد. حال اینکه بهتر است در تمامی پرونده های مرتبط با دعاوی خانواده از یک وکیل کمک بگیرید. شما می توانید فرایند طرح دعاوی و یا دفاع در دادگاه ها را به کمک وکیل انجام داده و یا دست کم مشاوره های لازم را از او دریافت کنید. وجود یک وکیل خوب خانواده باعث می شود تا احتمال موفقیت شما در پرونده های حقوقی افزایش یابد.

از طرفی دیگر وجود یک وکیل خانواده مجرب، می تواند راهکارهای حقوقی بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. این موضوع برای مواقعی که علیه شما دعاوی طرح می شود، می تواند بسیار موثر باشد. چرا که یک وکیل خانواده با تسلط خود بر ماده های قانون، می تواند راهکارهای ایده آل را برای رفع مشکلات ارائه نماید. از طرفی دیگر حتی اگر شما نیازمند یک وکیل برای دفاع و با طرح دعاوی نباشید، می توانید از او برای مشاوره های حقوقی کمک بگیرید. البته این مزیت ها در صورتی شامل حال شما می شود که بتوانید یک وکیل دعاوی خانواده خوب بیابید.

یک وکیل خوب خانواده دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

همانطور که گفته شد این روزها طیف زیادی از مردم، برای حل مشکلات حقوقی خود به دنبال یک وکیل خوب خانواده می باشند. با توجه به اهمیت داشتن این موضوع، بیشتر افراد تمایل دارند تا تمام کارهای حقوقی خود را به شخصی دیگر بسپارند که دارای تجربه در این زمینه باشد. آنها به دنبال بهترین وکیل برای پرونده های خویش هستند تا احتمال موفقیت آنها در دعاوی خانوادگی به حداکثر میزان ممکن برسد. اما یافتن یک وکیل متخصص خانواده امری دشوار می باشد. زیرا هر وکیلی ویژگی های لازم برای این عنوان را ندارد. این ویژگی هایی شامل خیلی از بخش ها می شود که درواقع می توان به چند نمونه از آنها پرداخت:

دانش تجربه و مهارت بالا: یک وکیل خوب خانواده باید هم از لحاظ تئوری و هم از لحاظ علمی تخصص کافی را داشته باشد. وکیل شما باید با تمام مفاد و قوانین مرتبط با دعاوی خانواده آشنایی کامل داشته باشد. قابل اعتماد بودن: وکلای خانواده با مسائل شخصی و حساس در زندگی افراد سروکار دارند. افشایی برخی از این مسائل ممکن است برای بیشتر افراد خوشایند نباشد. لذا بهتر است که در انتخاب وکیل مورد نظر خود دقت فراوانی داشته باشید. کارنامه کاری موفق: وکیل انتخابی شما علاوه بر تجربه باید کارنامه درخشانی نیز در طول فعالیت خود در این زمینه داشته باشد. بدین منظور حتما باید درباره پرونده های قبلی او نیز تحقیق کنید تا نسبت به موفقیت دست کم چند مورد از آنها اطمینان حاصل نمایید. داشتن انصاف کاری: برخی از وکلا از احساس و شرایط مراجعان خود سوء استفاده کرده و رقم های نجومی و با خارج از عرف را درخواست می کنند. حسن نیت: حسن نیت جزو آن دسته از مولفه هایی است که بیشتر افراد در حین انتخاب یک وکیل دعاوی خانواده بدان دقت نمی کنند. یک وکیل خوب خانواده باید در کنار تجربه و مهارتی که در این زمینه دارد حسن نیت هم داشته باشد و تا جایی که می تواند طرفین را به صلح دعوت کند.

مطلب پیشنهادی: انتخاب یک وکیل خوب در تهران

وکیل خانواده

یک وکیل خوب دارای چه وظایفی می باشد؟

یک وکیل خوب خانواده وظایف های مختلفی دارند که اگر آنها را به نحوه احسنت انجام دهد می تواند بسیار در موفقیت پرونده شما تاثیر گذار باشد.در ادامه به برخی از این ویژگی ها پرداختیم:

اطلاع رسانی: وکیل باید موکل خود را تمام جریان ها و پروسه های مراحل دادرسی قرار بدهد. به طور مثال بعد از برگزاری هر دادگاه و یا ابلاغ رای آن، می بایست نتیجه را به موکل خود اطلاع بدهد. طرح و ثبت دعاوی در مراکز دادرسی: وکیل خانواده می تواند به جای موکل خود دعاوی مورد نظر وی را مطرح نماید. در واقع وکلا به سبب آشنایی بهتری که با پروسه های دادسری دارند، می توانند دعاوی موکلین خود را طرح و ثبت نمایند. ردجویی مراحل پرونده: یک وکیل متخصص خانواده موظف می باشد تا به صورت پیوسته پیگیر مراحل پیشبرد پرونده موکل خود در دادگاه باشد. بدین منظور باید تک تک مراحل را ردجویی کرده و نسبت به رفع مشکلات احتمالی آنها اقدامات لازم را انجام دهد. ارائه مشاوره حقوقی: یک وکیل خوب خانواده موظف می باشد تا تمام جنبه های قانونی پیرامون پرونده را برای موکل خود شرح بدهد. تا موکل خویش بتواند با تمام موضوعات مرتبط آشنا شود و همینطور وکلا موظف می باشند تا مشاوره های لازم پیرامون امور حقوقی را به موکل خویش ارائه بدهد. حضور در دادگاه: در بیشتر مواقع در دادگاه ها طرفین تمایلی ندارند تا با یکدیگر مواجه شوند. در چنین شرایطی وکیل می تواند به جای موکل خویش در دادگاه حضور پیدا کند برای دفاع از حق موکل خود.

وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

یافتن بهترین وکیل خانواده در تهران و یا یک مشاوره حقوقی باتجربه و ماهر برای طلاق در طول جریان یک پرونده حقوقی به خصوص دعاوی خانواده و طلاق با توجه به اینکه در حصول نتیجه به نفع شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود، از شدت آلام و اثرات سوء آن خواهد کاست. داشتن یک وکیل خوب خانواده در تهران به کمی توجه و دقت و آگاهی و البته کمی هم شانس نیاز دارد.

یافتن بهترین وکیل خانواده می تواند مزایای زیادی را نسیب شما کند و تاثیرات بسزایی در پیشرفت دعاوی خانوادگی طبق میل شما دارد. بنابراین برای پیدا کردن یک وکیل خوب بهتر است تا به ویژگی های یک وکیل خوب توجه کنید، ویژگی هایی که در قسمت قبل آنها را توضیح دادیم. این امر باعث تلف نشدن وقت و حق الوکاله پرداختی خود جلوگیری می کند.

کلام آخر

از شما دوستان ممنونم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل خانواده در تهران همراه ما بودید. در این مقاله سعی کرده ایم به ویژگی ها و به وظایف یک وکیل خوب خانواده بپردازیم و همینطور به این که در چه شرایطی شما نیاز به یک وکیل خوب خانواده دارید صحبت شد تا شما عزیزان بتوانید انتخاب خوبی را داشته باشید. امیدوارم که مطالب برایتان مفید بوده باشد.

منبع: برترین وکیل (https://bartarinvakil.com/)

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب