وزارت دفاع روسیه از حمله ناکام پهپاد‌های اوکراینی به فرودگاه‌های ریازان و ساراتوف در روسیه خبر داد.
وزارت دفاع روسیه از حمله ناکام پهپاد‌های اوکراینی به فرودگاه‌های ریازان و ساراتوف در روسیه خبر داد.

به نقل از راشاتودی، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این باره گفت، پهپاد‌های مهاجم اوکراینی مورد هدف سامانه دفاعی روسیه قرار گرفتند، اما ترکش ناشی از لاشه این پرنده‌های مهاجم به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن چهار نفر دیگر منجر شد.

کوناشنکوف افزود، نیرو‌های ما در واکنش به این هجوم، با استفاده از تسلیحات دقیق اهداف نظامی اوکراین را هدف قرار دادند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه هدف از حمله پهپاد‌های اوکراینی را زمین گیر کردن هواپیما‌هایی دور پرواز روسی خواند و افزود، کی یف در این حمله از پهپاد‌های ساخت شوروی سابق استفاده کرد، اما دفاع هوایی روسیه به مقابله با این پرنده‌ها که در فضای پایین در پرواز بودند برخاست به همین دلیل لاشه‌های آن‌ها به فرودگاه‌های دو منطقه ریازان و ساراتوف اصابت کرد و موجب آتش سوزی و انفجار‌هایی شد. در این انفجار‌ها سه نظامی کشته و چهار نفر زخمی شدند ضمن اینکه دو هواپیما نیز آسیب جزئی دید.

وی افزود، با وجود تلاش اوکراین برای زمینگیر کردن هواپیما‌های دور پرواز روسی، نیرو‌های ما با استفاده از سلاح‌های بسیار دقیق، از آسمان و دریا، سامانه فرماندهی نظامی این کشور و تاسیسات وابسته به آن را هدف قرار دادند، در این حملات همچنین مراکز مخابراتی و انرژی و یگان‌های نظامی اوکراین هدف قرار گرفت و هفده مرکز ویران شد، نتیجه این حملات اخلال در انتقال کمک‌های نظامی به ویژه کمک‌های غربی به ارتش اوکراین، از طریق خط آهن، بود.