دفتر برنامه‌ریزی و اهمیتش. . . . . . . . . . . . .

 

مرورگر شما پخش ویدئو را پشتیبانی نمی کند. برای مشاهده ویدئو از کروم یا فایرفاکس (به روز شده) استفاده کنید

 

چرا هر چقدر بیشتر درس می‌خوانم، کمتر نتیجه می‌گیرم؟! چرا با اینکه ساعت مطالعۀ من بالاتر رفته، درصد و نمرۀ من در امتحانات کمتر شده؟! چرا دوستم که کمتر از من درس می‌خواند، نمرۀ بهتری نسبت به من می‌گیرد؟! ممکن است این سوالات، در فکر شما هم باشد؛ اما باید بدانید که کلید موفقیت در مسیر تحصیلی، تنها درس خواندن نیست. سه اصل برای موفقیت در درس وجود دارد:

مسائل علمی: شامل روش‌ها و تکنیک‌های آموزشی است. مسائل جسمی: ارگونومی درس خواندن، تغذیه در دوران امتحانات و... را در برمی‌گیرد. مسائل روحی روانی و ذهنی: نحوه بالا بردن اعتمادبه‌نفس، تمرکز، خودکنترلی و... را شامل می‌شود.

در بحث مسائل علمی، ابزارهای آموزشی به دو دستۀ ابزارهای اصلی و فرعی آموزشی تقسیم می‌شود. دفتر برنامه‌ریزی یکی از ابزارهای آموزشی اصلی است و اهمیت بسیار بالایی در نظم‌دهی دارد. چند نکته مهم در استفاده از دفتر برنامه‌ریزی وجود دارد:

حتما دفتر برنامه‌ریزی را بعد از هر بخش مطالعاتی پر کنید. چهار مورد مبحث خوانده‌شده، تعداد تمرین یا تست کارشده، درصد و تعداد تست‌های سنجش را در دفتر برنامه‌ریزی بیاورید. مدت زمان مطالعه را در این دفتر یادداشت کنید. حتما در انتهای روز، جمع میزان مطالعۀ خود را در دفتر برنامه‌ریزی ثبت کنید.

در ویدیوی بالا، خانم آتوسا آذریان (مشاور تحصیلی) بیشتر در مورد دفتر برنامه‌ریزی و اهمیت آن توضیح داده‌اند؛ تماشا کنید و اگر در این رابطه سوال دارید، کامنت بگذارید.

 

ویدیوی بعدی

ابزارهای آموزشی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب