معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزلمعرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی 

امروزه با ظهور عصر دنیای مدرن و عصر ارتباطات شغل ها کمی تغییر رنگ داده اند، شما می توانید در خانه خودتان مشغول بکار شوید. همانگونه که خیلی ها از طریق اینستاگرام یا تلگرام کسب درآمد می کنند و خیلی ها هم با آشپزی، نویسندگی، طراحی و… در منزل شان کسب در آمد دارند، در اینبخش از مهارت هاي زندگی مجله پارس ناز شغل هاي خانگی پول ساز رابه شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

یچ زمانی برای کار در منزل بهتر از حالا نبوده‌است: بر اساس گزارش هاي مختلف از سراسر جهان حالا بسیاری افراد دیگر و حدود بیش از ۲ میلیون ایرانی اینکار را میکنند. هر قدر که اقتصاد التیام می یابد، شرکت‌هاي بیش‌تری به دنبال افزایش تعداد کارکنان‌شان هستند. انها ترجیح می دهند کارشان رابا استخدام افراد به صورت دورکاری توسعه دهند. به این ترتیب نیازی به سرمایه گذاری جدید در تاسیسات و محل کار جدید ندارند.

 

علاوه بر این اگر دوست ندارید در منزل برای دیگران کار کنید می توانید منزل رابه محل پول سازی برای خودتان تبدیل کنید. شما برای بیش‌تر شغل‌هاي خانگی« چه دورکاری چه خویش کاری» به یک رایانه و اتصال به اینترنت، برخی مهارت‌هاي پایه، و البته طرز فکر ‘من می توانم’ نیاز دارید. در ادامه ۲۰ بهترین کار در منزل را معرفی میکنیم که زندگی شما را رونق می دهد:

 

کترینگ مواد غذایی «آشپزی و شیرینی پزی»

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: همه ی می توانند اینکار را انجام دهند. کافی است آشپز ماهری باشید یا دست پخت دیگران را عرضه کنید. در هر صورت آشپزی می تواند یک شغل پردرآمد خانگی باشد، حتی در داخل خانه شما! کافی است استعداد آشپزی داشته باشید، سلیقه مشتری‌ها را بشناسید و صد البته به غذا و آشپزی علاقمند باشید.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

هم می توانید محصولات خودرا در فضای مجازی تبلیغ کنید و بفروشید و هم می توانید تراکت هایي آماده کنید ودر محله تان پخش کنید. ممکن است ماه اول و دوم مشتری نداشته باشید اما باور کنید از ماه سوم به بعد مخصوصا بعد از این که گاهی از محصولا ت دست سازتان مثل شیرینی و ترشی و غذا به کاسب هاي محل بعنوان هدیه دادید سیل مشتریان وفادار به سمت شما روانه میشوند.

 

کسب درآمد از تلگرام

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: خب اینکار را تقرdبا همه ی در هر سن و جنسی می توانند انجام دهند. اینروزها تمام وقت مردم در تلگرام میگذرد پس یک گوشی هوشمند و یک برنامه تلگرام شروع خوبی است.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

می توانید در تلگرام برای کسب و کارهای مختلف بازاریابی کنید. محتوا تولید کنید. کانال و گروه تخصصی بسازید و حتی آگهی بگیرید. بهتر است اینکار را هر چه زودتر امتحان کنید. برای دانستن روشها کسب درآمد از تلگرام اینجا کلیک کنید.

 

راه اندازی مزون لباس خانگی

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: این ایده برای عاشقان مد و لباس عالی است. درواقع این ایده را وقتی چند وقت پیش به دنبال لباس بودم و به این مزون هاي خانگی سر میزدم گرفتم.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

بنظر کار پررونق و خوبی است. شما یک سری لباس از برخی شهرها مثلاً کیش و قشم و جلفا یا برخی کشورها مثل ترکیه و شهر دبی و … تهیه می کنید و یکی از اتاق هاي منزل تان را دکوربندی و رگال کشی می کنید و تبدیل به مزون می کنید. حتم دارم شغل خانگی بسیار سودآوری است.

 

نویسندگی و تهیه محتوا

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: خب نوشتن و نویسندگی یک عشقی می‌خواهد که باید حتماً در شما وجود داشته باشد. این شغل بدان معنی نیست که شما یک نویسنده برای کتابها و محصولات چاپی باشید. 

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

بلکه به این معنی است که شما برای وبلاگها، صفحات وب‌سایت، معرفی محصول، تهیه اسناد فنی، و موارد تعداد زیادی از این دست محتوا تولید میکنید در حال حاضر نویسندگان زیادی برای سایت های مختلف مقاله می نویسند که باعث شده نویسندگی یکی از محبوب‌ترین شغل‌هاي آزاد باشد. شما نیز میتوانید با ایجاد صفحه‌اي شخصی در هر یک از وب سایت های مشهور، کار دراین زمینه را آغاز کنید.

 

ساختن زیورآلات تزیینی

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: ساختن این زیورآلات را میتوانید با درنظر گرفتن میزان بودجه تانآغاز کنید. اگر اوضاع مالی خوبی داشتید از نقره و طلا شروع کنید وگرنه می توانید با هر نوع مواد اولیه اي از پارچه گرفته تا چرم و سرامیک و چوب انواع و اقسام زیورآلات را درست کنید و به فروش برسانید.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

خب البته سلیقه و نوآوری هم دراین شغل حرف اول را میزند که اگر واقعا ایده اي به ذهن تان نمیرسد سریعا یک سر به اینترنت و فضای مجازی بزنید و هرآنچه را لازم بو فرابگیرید و پیاده سازی کنید.

 

معلم تقویتی دروس مدرسه

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: خب شما هم یک روزی پشت نیمکت مدرسه نشسته اید و خوب میدانید ضعف دروس ریاضی و فیزیک و عربی و دیکته و املا و انشا چقدر دردناک است. پس اگر دیپلم خودرا گرفته اید و چند سالی هم در دانشگاه درس خوانده اید و از طرفی به امر آموزش هم علاقمند هستید میتوانید یک آگهی تدریس خصوصی هم حضوری و هم آنلاین بزنید.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

اگر تدریس حضوری را پذیرفتید که خب حتمامی‌دانید چه کار باید بکنید ولی اگر تدریس آنلاین داشتید بجای اینکه در کلاس درس بایستید، از طریق اسکایپ یا در قالب جلسات درس ضبط‌شده تدریس می کنید. تقاضا برای معلم در همه ی‌ي موضوعات، به ویژه موضوعات اصلی مانند زبان انگلیسی، عربی و ریاضی و فیزیک در حال افزایش است.

 

طراحی گرافیکی و صفحه آرایی

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: برای هر فردی که با نرم افزارهای گرافیکی آشنایی دارد، ذوق هنری و سلیقه گرافیکی دارد و عاشق تجربه کردن کارهای جدید است. اینروزها همه ی به دنبال این هستند که برای خودشان کارت ویزیت خوشگل، تراکت تبلیغاتی، کتاب و مجله و هزار کار هنری و چشمگیر دیگر انجام دهند.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

خب شما مهارت‌هاي تصویرگری‌تان رابا طراحی پوستر، تبلیغات، کارت ویزیت، و غیره بکار بگیرید. حتی اگر کار کردن با نرم افزارهای گرافیکی را هم بلد نیستید اشکالی ندارد یک دوره کوتاه مدت ثبت نام کنید و بعدش از هنر و مهارت و علاقتان پول دربیاورید.

 

فروشندگی مستقیم

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: کسیکه روحیه‌ي کارآفرینی و انرژی زیادی دارد، و عاشق ملاقات با آدم‌هاي جدید است می تواند برای شرکت هاي مختلف و تولید کننده هاي بسیار زیادی که در بازار کشور وجود دارند نامه نگاری کند و تقاضای دهد که محصولاتشان رابه فروش برساند. درآمد این شغل بستگی به شرکت دارد، اما عموما ۲۰ تا ۳۵ درصد فروش را بعنوان حق‌العمل دریافت می کنید.

 

برای شروع مثلاً می توانید از یک نمایندگی محصولات آرایشی و بهداشتی آغاز کنید . شما برای فروش اجناس شرکت دورهمی‌هایي برگزار می کنید، خواه این اجناس محصولات استحمام، وسایل باغبانی، کتاب یا لوازم آرایش باشد. به مرور زمان، مجموعه‌اي از مشتریان می‌سازید.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

می توانید مستقیما به شرکت‌ها تقاضای بدهید. طبق معمول نمایندگان شرکت‌ها برای شروع با سرمایه‌گذاری‌هاي کوچک آغاز میکند «این کاری درست و معقول است»، و گاهی پولی را برای کالای فروشی پرداخت میکنند، بعد ازآن، می توانید هر اندازه می خواهید، کم یا زیاد، کار کنید و بر اساس میزان فروش‌تان سود کنید.

 

خرید و فروش کتابهای دست دوم

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: این شغل برای هر آدمی امکان‌پذیر است و برای افرادی که به کتاب علاقمند هستند بسیار دلپذیر هم هست. این روزهای سایت های خرید و فروش اینترنتی زیادی مثل شیپور و دیوار و … راه افتاده اند که شما حتی می توانید قلب و کلیه و تمام اعضای بدنتان را هم بفروشید!!!! چه برسد به کتاب.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

بنابر این کافی است عزم تان را جزم کنید. یک تعدادی کتاب دست دوم با قیمت مناسب بخرید. تر و تمیزشان کنید. در سایت های حراجی آنلاین برایشان آگهی کنید و تا دو یا سه برابر قیمت بفروشید.

 

مشاغل مربوط به نرم افزارها و برنامه های مختلف کامپیوتری

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: اگر به کامپیوتر و اینترنت علاقمند هستید، بد نیست اگر به شغل هایي مانند طراحی وب یا آموزش مجازی کار با نرم افزارهای پرطرفدار مثل ایندیزاین، فتوشاپ و کورل و حتی برنامه نویسی فکر کنید. تنها هزینه‌اي که برای شروع کار خود لازم دارید هزینه سیستم‌هاي کامپیوتری است.

 

تایپ و ورود داده ها

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: اگر اندکی حوصله و مهارت ورود اطلاعات به برنامه و تایپ کردن را داشته باشید این شغل هنوز می تواند برای شما پولساز باشد. درست است که در عصر حاضر همه ی سعی میکنند کارهای مربوط به تایپ و داده هایشان را خودشان انجام دهند اما هنوز هم سیل عظیمی از افراد هستند که فقط با قلم و کاغذ آسان هستند و به یک تایپیست یا کارشناس ورود داده نیاز دارند.

 

مشاوره کسب و کار

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: این شغل برای تمام افرادی که یک حرفه بلد هستند عالی است. هر حرفه و هنری که می‌خواهد باشد! بالاخره همیشه یک عده آدم هستند که تازه میخواهند وارد شغل شما شوند و نیاز دارند بدانند چه رشته اي بخوانند، چه کار کنند، از چه سازمانها و ارگان هایي کمک بگیرند، چطور کار پیدا کنند و چطور وقتی بیکار شدند زندگی بگذرانند!

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

واقعا خودتان رابه‌عنوان یک متخصص در رشته‌ي خودتان معرفی کنید و ارتباطات خودتان را فراهم کنید و از طریق مشاوره دادن به دیگران کسب درآمد کنید.

 

ویرایش و نمونه خوانی

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: این شغل برای آنهایی که همیشه در دوره مدرسه املا و انشای ۲۰ داشتند عالی است! اینروزها تعداد زیاد نویسندگان بهدلیل کمبود وقت و گرفتاری هاي شغل دوم و سوم خود نیاز به ویراستارانی دارند تامحتوای کتابها و مقالات چاپی و الکترونیکی آنان را ویرایش کنند.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

در حال حاضر ویراستاران مستقل بسیاری وجود دارند که تعداد زیادی از آن‌ها هم خدمات ویرایش و هم نویسندگی را انجام میدهند، بنابر این ذکر تعداد دقیق آن‌ها کاری دشوار است و افراد مسلط به دستور زبان بسیار مورد نیاز هستند. میتوانید با مراجعه به یکی از سایت هاي مرتبط، یا با برقراری تماس با کارگزاران وبلاگ‌ها و مجلات بزرگ، شغلی مناسب در زمینه‌ي ویراستاری بیابید.

 

تدریس خصوصی زبان انگلیسی از منزل

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: آموزش و یادگیری زبان انگلیسی اینروزها برای همه ی مردم از نان شب هم واجب تر شده است! اگر شما دانش آموخته رشته زبان انگلیسی هستید و یا دوره هاي حرفه اي و تخصصی این رشته را گذرانده اید و مدرک قابل قبولی دارید و از طرفی عاشق چت برخط یا مکالمه‌ي تلفنی هستید اینکار تجربه خوبی برای شما می تواند باشد.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

چون بیش‌تر زبان‌آموزان در محیط اداری کار می کنند و هم‌ چنین به رایانه و اینترت پرسرعت هم دسترسی دارند بنابر این همین امروز یک گروه فیسبوکی یا تلگرامی یا اینستاگرامی درست کنید، برای خودتان تبلیغات راه بیندازید، درباره تخصص ها و مهارت تان سخن بگویید و چندتا شاگرد زبان آموز برای خودتان پیدا کنید.

 

در اینکار درس‌ها یا بصورت تلفنی یا از طریق یک سرویس تماس تصویری زنده مانند اسکایپ یا ایمو ارائه میشود- گاهی این جلسات شب‌ها برگزار میشود، چون شما با زبان‌آموزانی در شغل ها و شهر های مختلف کار می کنید. شما باید متعهد شوید حداقل ۲۰ ساعت در هفته در زمان‌هاي مشخص کار کنید، و میتوانید تا ۳۵ ساعت هم کار کنید.

 

آرایشگری و خدمات زیبایی

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: این حرفه برای افراد علاقمند و مشتاق به خدمات زیبایی بسیار عالی و مفرح است. اگر دراین زمینه تخصص دارید که چه بهتر! اگرهم ندارید اصلا نگران نباشید زیرا دوره هاي کوتاه مدت آرایشگری میتوانند پایه اي ترین خدماتمورد نیاز رابه شما آموزش دهند و شما با تبدیل یک اتاق در محل زندگی‌تان یا بیرون ازآن می توانید با ارایه خدمات ساده آرایشگری مثل ابرو و ناخن به دیگران درآمد خوبی داشته باشید.

 

بازاریابی شبکه‌ ای «نتورک مارکتینگ»

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: برای همه ی افرادی که به کسب و کار و پول درآوردن علاقمند هستند و درضمن روابط عمومی خوبی هم دارند عالی است. در بازار کسب و کار این طور است که محصولات شناخته شده همیشه به تعداد فروشندگان بیشتری نیاز دارند.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

چیزی راکه دوست دارید انتخاب کنید، کمی پول صرف آن کنید، کلی تماس تلفنی بگیرید و جستجوی اینترنتی انجام دهید و شاهد سرازیر شدن پول به حساب بانکی‌تان باشید. احتمالا تا حالا با بازاریابان شبکه اي در هر شکل و مدلی مواجه شده اید. خب اینکار حتمادرآمد خوبی دارد که این همه ی متقاضی و خواهان دوروبرش هستند.

 

خیاطی و دوخت و دوز

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: اگر بکار بین پارچه و نخ و چرخ خیاطی علاقه دارید باید بگوییم یک حرفه بسیار پولساز را پیش رو دارید. اینروزها مردم بیشتر از گذشته به فکر سر و وضع و لباس هایشان هستند و داشتن یک خیاط زبردست و خوش قول در هر محله اي نعمت بزرگی برای ساکنان آن منطقه به شمار می آید.

 

نقاشی بکشید

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: خب چه کسی است که از داشتن یک تابلوی نقاشی زیبا و کاردست که البته قیمت خوبی هم داشته است ناراضی باشد؟ قطعا هیچ کس! پس اگر استعداد طراحی و نقاشی دارید، همین امروز شروع کنید.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

شما می توانید از راه نقاشی و سفارش گرفتن یا فروش تابلوهای موجود درآمد داشته باشید. برای اینکار لازم نیست حتماً کارگاهی داشته باشید بلکه برای ارائه آثارتان می توانید وبسایت یا صفحات اجتماعی داشته باشید و هنرتان را برای نمایش و فروش در آنجا عرضه کنید.

 

نماینده خدمات مشتری

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: اینکار برای آدم‌هاي مردمی، صبور، و بخشنده، که میتوانند هم‌زمان هم با تلفن صحبت کنند و هم با رایانه کار کنند بسیار مناسب است. ما هم مثل شما اولش فکر میکردیم این شغل هنوز در ایران جا نیفتاده است اما با یک سرچ ساده اینترنتی به این نتیجه رسیدیم که نه تنها شغل خوبی است بلکه می تواند درآمد خوبی هم برایتان داشته باشد.

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

چرا که تعداد زیادی از شرکت‌ها با خدمات فروش آنلاین به دنبال کارکنانی با قابلیت‌هاي صحبت کردن عالی و مهارت‌هاي رایانه‌اي قوی هستند تا به مشتریان کمک کنند. یا سایز و رنگ دلخواهشان را پیدا کنند موقعیت هاي شغلی تمام‌وقت و نیمه‌وقت، هردو در شرکتها وجود دارند اما بعلت محدودیت فضا و دردسرهای بیمه و مشکلات قانونی تعداد زیادی از کسب و کارها ترجیح می دهند با یک دورکار زبر و زرنگ دریک بازه‌ي زمانی ۴ ساعته در روز کار کنند.

 

پرورش قارچ

معرفی 20 شغل پول ساز خانگی | کسب و کار پردرآمد در منزل

اینکار در منزل برای چه کسانی عالی است: برای اینکار کافی یک کمی اهل گل و گیاه باشید و از برخی شرایط و شیوه هاي نگه داری از گیاهان و خاک و غیره مطلع باشید. اینروزها پرورش قارچ تبدیل به یک شغل خانگی بسیار پررونق شده است. البته یادتان باشد قبل از شروع کار فضایی که در اختیار دارید را بررسی کنید و با یک متخصص این رششته هم مشورت کنید.

 

نکات پایانی

وقتی به دنبال فرصت‌هایي برای کسب درآمد بصورت برخط هستید، مراقب این خط قرمز‌ها باشید:

 

= وب‌گاه‌هایي که اطلاعات تماس ندارند.

= یک کسب و کار قانونی برای شما روشی برای دسترسی به خودش ایجاد می کند.

= به دنبال صفحه‌ي “درباره‌ي ما” باشید.

= به دنبال اطلاعاتی از شرکت یا مدیرعامل، به همراه عدد‌تماس، آدرس، یا ایمیل، در اختیارتان میگذارد.

= «با عدد تلفن تماس بگیرید تا ببینید آیا کسی جواب میدهد یا نه.»

= وب‌گاهی که فقط یک نوع راه ارتباطی دارد و روش دیگری برای تماس گرفتن با یک انسان واقعی ندارد، مشکوک است.

= بیش از حد خوب بنظر می رسد.

= وعده‌هایي مبنی بر اینکه در عرض یک هفته در خانه هزاران دلار پول درآورید هرگز واقعی نیست.

= در اینترنت ازآن شکایت و گلایه‌هایي وجوددارد.

= یک جست‌وجوی اینترنتی سریع انجام دهید.

= نام وب‌گاه رابا “کلاه‌بردای” تایپ کنید و ببینید چه چیزهایی نمایش داده می شود.

= اگر کسی فریب‌شان را خورده باشد، طبق معمول مطلبی درباره‌اش در اینترنت منتشر کرده‌است.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب