اغتشاشگری که خیابان ستارخان تهران را بست امروز اعدام شداغتشاشگری که خیابان ستارخان تهران را بست امروز اعدام شداغتشاشگری که خیابان ستارخان تهران را بست امروز اعدام شد

بر اساس اعلام قوه قضاییه محسن شکاری، اغتشاشگری که ۳ مهر ماه ۱۴۰۱ ، خیابان ستارخان تهران را بست و یکی از مامورین حافظ امنیت را با قمه مجروح کرد، صبح امروز  پنجشنبه هفدهم آذر اعدام شد. او در منطقه ستارخان تهران ضمن بستن خیابان با در دست داشتن «قمه» مردم را تهدید به هم‌صدایی و همراهی با خود می‌کرد.

اغتشاشگری که خیابان ستارخان تهران را بست امروز اعدام شد

محسن شکاری در سوم مهر ماه دستگیر شد و اولین جلسه دادگاه او دهم آبان ماه برگزار شد.او به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح به قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همچنین جرح عمدی با سلاح سرد به مامور بسیج حین انجام وظیفه و مسدود نمودن خیابان ستارخان تهران و اخلال در نظم و امنیت جامعه به اعدام محکوم شد.

توضیحات محسن شکاری

او در توضیح ماجرا گفته است : بعد از اتمام کارمان به همراه علی از محله نارمک به میدان ولیعصر (عج) رفتیم و چون آنجا شلوغ نبود به محله ستارخان رفتیم و در تقاطع خیابان بهبودی راه را بستیم.

علی به من گفت که برویم در تجمعات شرکت کنیم. با موتور علی رفتیم و او به من هم قمه داد تا ماموران را با آن بزنم. علی گفت اگر ماموری را بزنی پول خوبی می‌دهم و با این وعده آمدیم و در اغتشاشات شرکت کردیم

روایت شاکی پرونده از روز حادثه

ماموری که محسن شکاری به او حمله کرده بود در باره روز حادثه گفت: روز سوم مهر ماه طبق ماموریتی که به ما ابلاغ شده بود برای گشت زدن در محدوده رفتیم. ساعت ۲۰:۱۰ دقیقه بود وارد محدوده خیابان بهبودی در محله ستارخان شدیم. در زمان حضور در محل تعداد زیادی خودرو بیشتر از ۱۰۰ الی ۱۵۰ ماشین در ترافیک مانده بودند جلوتر که رفتیم و دیدیم که دو نفر درشت هیکل با حضور در تقاطع بهبودی اقدام به بستن خیابان کرده و یکی از آن‌ها قمه در دست داشت و مردم را تهدید به همکاری و شعار دادن می‌کرد.

از موتور پیاده شدم و به سمت متهم رفتم. به وی گفتم داری چکار می‌کنی؟ که به من حمله کرد و قصد داشت ضرباتی را بزند، یکبار با قمه زد که نگرفت، بار دوم ضربه متهم به کتف من برخورد کرد

شاهد حادثه: مردم خیلی ترسیده بودند

یکی از شاهدان که در صحنه حادثه بود در این باره گفت:مردم خیلی ترسیده بودند. حدود ۱۵۰ ماشین در ترافیک گیر کرده بودند، هیچ ماشینی رد نمی‌شد. متهم در خیابان ایستاده بود و در حالیکه قمه در دستش بود اجازه عبور از آن محل را به کسی نمی‌داد.

این مطلب را از دست ندهید. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره نحوه نگهداری زندانیان زن و ادعای تعرض به آنها

دیوان عالی کشور : اقدامات محسن شکاری مصداق اخافه ناس بوده است

پس از برگزاری جلسات دادگاه این متهم، ۲۹ آبان ماه و بر اساس مستندات متقن پرونده و اظهارات شهود حاضر در صحنه ، حکم بدوی این پرونده صادر شد که براساس آن محسن شکاری فرزند مسعود به اتهام محاربه به مجازات اعدام محکوم شد.

دادگاه انقلاب تهران بر اساس شواهد موجود علت محارب تشخیص دادن محسن شکاری را، کشیدن سلاح به قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همچنین جرح عمدی با سلاح سرد به مامور حافظ امنیت حین انجام وظیفه و مسدود نمودن خیابان ستارخان تهران و اخلال در نظم و امنیت جامعه اعلام کرده بود.

پس از فرجام‌خواهی متهم برای بررسی های دقیق تر، به دیوان عالی کشور ارسال گردید

دیوان عالی کشور در پاسخ به فرجام خواهی حکم اولیه صادر شده که توسط وکیل متهم محسن شکاری به این مرجع قضایی ارجاع شده بود اعلام کرد:

فرجام خواهی وکیل محکوم علیه محسن شکاری نسبت به رای صادره وارد و موجه نیست زیرا اقدامات مرتکب یعنی حضور در جمع اغتشاشگران و تلاش برای بستن خیابان‌ و تهدید مردم با سلاح سرد و نیز درگیر شدن با برخی از نیروهای حافظ امنیت و مجروح کردن آن‌ها با سلاح سرد از مصادیق (من شهر السلاح لاخافه الناس) یعنی بزه محاربه است و دادنامه صادره از این جهت منطبق با موازین شرعی و قانونی است، لذا به استناد بند الف ماده ۴۶۹ قانون آیین دادرسی کیفری تایید و ابرام می‌شود.

عاقبت، حکم صادره پس از بررسی در دیوان عالی کشور ، مورد تایید قرار گرفت و صبح امروز، ۱۷ آذرماه حکم اجرا شد.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب