رستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی درگذشترستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی درگذشترستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی درگذشت

رستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی صبح امروز درگذشت. وی بعد از یک دوره تحمل بیماری صبح امروز(۱۷ آذرماه) درگذشت .

آخرین توییت رستم قاسمی

در آخرین توییتی که در صفحه رستم قاسمی منتشر شد، نوشته شده است: در تمام دوران خدمتم ، از میدان جنگ نظامی تا نبرد اقتصادی تلاشم این بود که تا پای جان و آبرو و آخرین نفس، سرباز وفادار ایران و خدمتگزار شما مردم عزیز باشم. از ملت شریف ایران بابت تمام کاستی های دوران مسئولیت طلب حلالیت دارم.

رستم قاسمی درگذشت

سال قبل و چند ماه بعد از انتخاب مهندس قاسمی به وزارت، نشانه‌های بیماری در وی ظاهر شد اما او ضمن آغاز درمان، وظایف خود را دنبال می‌کرد، که از حدود دو ماه قبل بیماریش تشدید شد. او از رئیس‌جمهور درخواست کرد با کناره‌گیری او موافقت کند و پس از موافقت رئیس‌جمهور با استعفا، بلافاصله وارد فرآیند جدی درمان شد. پیشرفت بیماری سرطان به‌گونه‌ای بود که درمان افاقه نکرد و صبح امروز درگذشت.

این مطلب را از دست ندهید. اغتشاشگری که خیابان ستارخان تهران را بست امروز اعدام شد

رستم قاسمی متولد سال ۱۳۴۳، از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود وی فرمانده پیشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء از سال ۸۶ تا ۹۰ بود و همان سال به عنوان وزیر پیشنهادی نفت به مجلس معرفی شد و رأی اعتماد گرفت. او بعد از پایان دوره وزارت نفت، معاون اقتصادی نیروی قدس سپاه پاسداران در دوره فرماندهی سردار سلیمانی شد. وی بعد از پیروزی آیت‌الله رئیسی به ریاست‌جمهوری، به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از مجلس رای اعتماد گرفت اما به دلیل بیماری اوایل ماه جاری از این سمت استعفا داد. او  پیش از این در مسئولیت‌های متعدد قبلی در وزارت نفت، قرارگاه خاتم‌الانبیاء حضور داشت.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب