دوست به انگلیسی و 15 حقیقت جالب (با ترجمه)دوست به انگلیسی می شود Friend (فِرِند) اما حالت صمیمی آن به معنای رفیق می شود Buddy (بادی). در این مطلب از نکات گرامری Friend و روشهای دیگر استفاده و نکات جالب خواهیم گفت.

تعریف Friend به عنوان اسم

1-a: one attached to another by affection or esteem   وابسته شدن به شخص دیگر از روی علاقه یا احترام

She’s my best friend.   او بهترین دوست من است

b: ACQUAINTANCE   آشنایی

2- a: one that is not hostile   کسی که دشمن نیست

 

EnglishEnglish

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی 30 مگ، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!

 

Is he a friend or an enemy?   او دوست است یا دشمن

b: one that is of the same nation, party, or group   کسی که از یک طایفه، فرقه یا گروه است

showbiz friends   دوستانِ بخش سرگرمی

3: one that favors or promotes something (such as a charity)   کسی که کمکی می کند یا چیزی را ترویج می دهد (مثل کار خیر)/ مددکار

this trend has alarmed friends of the liberal arts   این رویه مددکاران؛ هنر های لیبرال را به وحشت انداخته استThe friends of the library will host a fund-raiser.   خیرین کتابخانه؛ میزبان گلریزان خواهند بود

4-a favored companion   یک همراه دوست داشتنی

5-a member of a Christian sect that stresses Inner Light, rejects sacraments and an ordained ministry, and opposes war.   عضوی از یک فرقه مسیحی که بر نور درونی تاکید دارند، مقدسات و کشیش گماشته را رد می کند و با جنگ مخالف است/ کوئیکر

حتما بخوانید: بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت مکالمه

اصطلاح های رایج که از friends در آنها استفاده می شود

Be friends with   دوست شدن با

Friend به عنوان اسم

حالت های مختلف این فعل:

Friended: گذشته سادهFriending: حال استمراریFriends : حال ساده سوم شخص

این فعل گذراست و نیازی به مفعول ندارد.

1-to act as the friend of :   دوستانه رفتار کردن / همراهی کردن

2-to include (someone) in a list of designated friends on a person’s social networking site.   گنجاندن کسی در لیست دوستان برگزیده در شبکه های اجتماعی یک شخص

دانلود کنید: دانلود 100 مکالمه روزمره زبان

کلمات هم خانواده Friend

Friendless   بی دوستFriendlessness   بی کسی

مترادف ها

Alter ego   رفیقِ شفیقAmigo   دوست (کلمه اسپانیایی)Buddy   رفیق/ دوست صمیمیChum   هم اتاق/ هم خوابگاهیCompadre   رفیق (کلمه مخصوص آمریکای لاتین)Comrade   شریک/ یارConfidant   محرم رازConfidante   ندیمه/ زن راز دارCrony   دوست صمیمیFamiliar   آشنا/ یار جانیIntimate   محرم/ مانوسMate   دوست/ جفت (کلمه بریتیش)Musketeer   تفنگدارPal   هم دست/ شریک

همسایه به انگلیسی، روش استفاده و عبارات بهتر

متضادها

Enemy   دشمنFoe   حریف/ مخالف

تفاوت بین Friend و Acquaintance

این دو معمولا کمی با هم فرق دارند. Acquaintance معمولا به کسی اشاره می کند که آشنایی مختصری با او دارید. این واژه که در قرن 19 ساخته شد، قبلا برای کسی استفاده می شد که فرد با او رابطه نزدیک و صمیمی داشت؛ اما حالا به طور کلی برای کسانی که خیلی آشنا نیستند، کاربرد دارد. در صورتی که در Friend صمیمیت بیشتر است.

مشابه و غیر رسمی تر: رفیق به انگلیسی، روش کاربرد و عبارات بهتر

نمونه جمله با Friend (اسم)

She got a job, made friends and managed to write a novel that hit the best-seller lists and stayed there…   او کار پیدا کرد، دوست پیدا کرد و موفق شد رمانی بنویسد که در فهرست پرفروش ترین ها قرار بگیرد و در آن جا هم ماندOver the last couple of years I have experienced moments of disbelief when I meet my friends in public. They look older than I think they should.   در طول چند سال گذشته، هنگام ملاقات با دوستانم در ملاء عام، لحظات ناباورانه ای را تجربه کردم. آن ها پیرتر از آنچه فکر می کنم؛ به نظر می رسندNever had a friend like that before or since . Never laughed so hard in my life as I did with Manny.   نه قبل و نه بعد از آن؛ هیچ وقت چنین دوستی نداشتم. هرگز در زندگی ام آن قدری که با مانی خندیدم، نخندیده امI’d like you to meet my friend.   دوست دارم / مایلم که دوستم را ملاقات کنیHe’s no friend of mine.   او دوست من نیستMy friend is a wonderful person, albeit with a bad habit.   دوست من شخص فوق العاده ای است ، البته با یک عادتِ بد

کاربردی: عمه و خاله به انگلیسی

15 حقیقت جالب درباره دوست

1-فقط انسان ها نیستند که دوست دارند. تحقیقات بسیاری ثابت کرده اند که بسیاری از حیوانات مثل بوزینه ها، فیل ‌ها، دلفین ‌ها، اسب ‌ها و شامپانزه ‌ها دوستان مشابه خودشان را پیدا می‌کنند. نهنگ ها هم دوست صمیمی دارند!

2- طبق مطالعه ای که در دانشگاه شیکاگو انجام شد، نوزادان 9 ماهه حتی قبل از این که بتوانند راه بروند یا صحبت کنند، می توانند روابط اجتماعی را درک کنند. آن ها صحبت غریبه ها را تماشا می کنند و می توانند حدس بزنند که غریبه ها دوست شان هستند یا خیر!

3- اگر می خواهید دوستی تان را پایدار کنید ، باید بدانید چه چیزی دوست تان را عصبانی می کند.

4- شما و دوستان تان به احتمال زیاد وضعیت اجتماعی یکسانی دارید.

5- نداشتن دوست حتی بیشتر از سیگار کشیدن یا ورزش نکردن، برای سلامتی مضر است.

6- در زندگی پرمشغله امروزی متاسفانه به سرعت در حال از دست دادن دوستانمان هستیم.

7- اگر عاشق شوید، به احتمال زیاد، دو دوست از چرخه دوستی شما خارج می شوند.

8 – 38 درصد از پسران نوجوان اعتراف کرده اند که دسته بازی شان را با کسی که می خواهند با او دوست شوند؛ به اشتراک می گذارند.

9- طبق یک بررسی، 57 درصد از نوجوانان ؛ یک دوست جدید به صورت آنلاین پیدا می کنند و 29 درصد از نوجوانان بیش از پنج دوست در اینترنت دارند.

دانلود کنید واسه گوشی: 5 دیکشنری برتر دنیا (از همه زبانها به هم)

10- طبق نظرسنجی انجام شده روی کاربران فیس بوک، مردم دوستان آنلاین شان را بی ادب می دانند. جالب است که این مسئله باعث نشده تا زمان آنلاین بودن شان کاهش پیدا کند. دلیل این رفتار این است که مردم دوست دارند دیگران را قضاوت کنند؛ اما عملا هیچ کاری برای آن انجام نمی دهند.

11- صحبت کردن در مورد مشکلات با دوستان اما انجام ندادن کاری برای حل آن مشکل را همه انجام می دهند. این نوع هم دردی شاید رابطه تان را تقویت کند، اما در محل کار، اثر معکوس دارد و استرس را بیشتر خواهد کرد.

12- طبق مطالعات متعدد، استفاده منفعلانه از فیس بوک؛ یعنی چک کردن فیس بوک اما عدم تعامل با طرف مقابل، تأثیر منفی روی شما می گذارد و حسادت تان را بیشتر می کند .

13- طبق یک مطالعه، زمانی که افراد با دوستان شان هستند و کاری را انجام می دهند آن کار خطرناک تلقی نمی شود. اما زمانی که تنها باشند، همین کار خطرناک محسوب می شود.

14- ما این قابلیت را داریم که 500 آشنا داشته باشیم و حداکثر می توانیم چهره و نام 1500 نفر را به خاطر بسپاریم.

15- تعدادِ دوستان معمولی که می توانید از عهده معاشرت با آن ها برآیید 150 نفر است. این تعداد یک نام هم دارد و آن “عدد دانبار” است.

از دست ندین: 50 اصطلاح کاربردی در  زبان انگلیسی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب