زمان انتظار برای برخی از مدل‌های تسلا در چین پس از تخفیف‌های خودروسازان افزایش می‌یابد.

خریداران مالی تسلا در چین مدت بیشتری منتظر نسخه‌های خاصی از خودروی مدل Y هستند که نشان می‌دهد تصمیم سازنده خودروهای الکتریکی برای کاهش قیمت‌ها باعث افزایش تقاضا در دومین بازار بزرگ آن می‌شود.

تسلا در روز جمعه (۶ ژانویه) قیمت‌ها را ۶ درصد کاهش داد و به ۱۳.۵ درصد رساند و برخی از قیمت‌های خودروی خود را به مدل‌های پرفروش بی‌وای‌دی نزدیک کرد.

گرت نلسون، تحلیلگر سهام در CFRA Research اظهار کرد که این (زمان انتظار) نشانه اولیه این است که کاهش قیمت‌ها تأثیر مورد نظر خود را دارد که افزایش تقاضاست.

سهام این شرکت پس از از دست دادن ۶۸ درصدی در ۱۲ ماه گذشته، حدود ۶ درصد افزایش یافت و به ۱۱۹.۷۷ دلار آمریکا در روز دوشنبه بسته شد. یک فرد مطلع گفت: از روز دوشنبه، تسلا هیچ تغییری در برنامه تولید ژانویه خود برای کارخانه خود در شانگهای انجام نداده است زیرا خطوط مونتاژ از ۲۰ ژانویه تا پایان ماه به حالت تعلیق در آمده است.

نلسون اضافه کرد که تولید خودروی تسلا برای سه فصل متوالی از فروش فراتر رفته است و این شرکت تصمیم گرفته قیمت‌ها را پایین بیاورد و مدت زمان توقف بیشتری را در کارخانه شانگهای بگذراند تا عرضه و تقاضا به تعادل برسد.

مالکان خشمگین چینی که خودروهای تسلا را در اواخر سال ۲۰۲۲ خریداری کردند و تخفیف اضافی را از دست دادند، گفتند که پس از موج اعتراضات منتظر پاسخ این شرکت برای درخواست آنها برای نوعی غرامت هستند.

برخی از خریداران در چین گفتند که آنها به این باور رسیده‌اند که تخفیف‌های بیشتر نخواهد آمد. بسیاری همچنین به دنبال استفاده از یارانه سراسری خودروهای برقی بودند که در پایان سال منقضی شده بود.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا از روز دوشنبه شروع به ارائه تخفیف به خریداران در سنگاپور کرد که با خرید موجودی موجود موافقت کردند و این بازار را به چین، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به آنهایی که مشوق‌های جدید ارائه کرده است، اضافه کرد.