موضع آذربایجان در قبال ایران موضع همسایگی و دوستی نیست؛ لانه دشمنان قسم خورده ایران استموضع آذربایجان در قبال ایران موضع همسایگی و دوستی نیست؛ لانه دشمنان قسم خورده ایران است

محمود احمدی بیغش، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به تحرکات اخیر جمهوری آذربایجان در منطقه قفقاز و در پاسخ به این سوال که به عنوان یکی از حامیان نقش آفرینی ایران در تحولات این منطقه و حمایت از ارمنستان، موضع شما در قبال اقدامات آذربایجان که در تقابل مستقیم با سیاست جمهوری اسلامی ایران در عدم تغییر مرزها صورت گرفته است چیست، گفت: تغییر مرزها به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و هیچ کشوری نیز این قدرت را ندارد که در قبال مردم ایران این حرکت را انجام دهد. من مدافع هر کشوری هستم که حرمت جمهوری اسلامی ایران را حفظ کند و حرمت مرزها را حفظ کند و مزاحمتی برای ما نداشته باشد.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی احمدی بیغش را در ادامه می خوانید:

جمهوری آذربایجان اثبات کرده که این دغدغه را تا امروز رعایت نکرده و لانه‌ای برای دشمنان قسم خورده ایران شده است و بصورت رسمی در سرزمین‌های اشغالی سفارت افتتاح کردند و رژیم صهیونیستی نیز در این کشور حضور گسترده دارد. من اعتقاد دارم موضع جمهوری آذربایجان در قبال ایران موضع همسایگی و دوستی نیست اما ارمنستان این موضع را داشته و همیشه هم حفظ کرده است. موضع آذربایجان دفاع از منافع کشورهایی است که مانند آمریکا و اسرائیل با سرسختی از این کشور دفاع می‌کنند. ما با کشورهای همسایه باید در چهارچوب احترام متقابل رابطه داشته باشیم و در قبال اقدامات غیردوستانه نیز با شدت برخورد کنیم. ملایمت در قبال آقای علی‌یف باید هم منطقی و هم در چهارچوب منافع باشد. امروز همه کشورهای دنیا به دنبال حفظ منافع ملی خود هستند و هر کشوری که حرمت منافع کشور مقابل را داشته باشد برایش ارزشمند است فارغ از اینکه چه دین و قومیتی دارد. ما باید به منافع ملی خودمان توجه داشته باشیم و به دین و قومیت طرف مقابل توجه نداشته باشیم.

انتهای پیام

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب