۳۶ گل که نماد عشق هستند |گل های نماد عشقکدام گل ها نماد عشق هستند؟ ۳۶ گل معرف عشق

علاوه بر رز قرمز گل های دیگری نیز نماد عشق ابدی و خالص هستند . در ادامه با ۳۶ گل معرف عشق بیشتر آشنا می شوید .

کدام گل ها نماد عشق هستند

بعضی گل ها نماد و نشانه عشق (عشق اول، عشق ابدی، عشق خالص، عشق در یک نگاه و …) هستند. ۳۶ گل که نماد عشق هستد را معرفی می کنیم که برای هدیه به همسر و عشق و دوست دختر مناسب هستند.

اگر در مورد گل هایی که نماد عشق هستند کنجکاو هستید، اجازه دهید قبل از آن به شما بگوییم که این ها می توانند نشانگر چیزهای دیگر باشند. مفهوم نمادسازی احساسات با گل در دوران ویکتوریا به محبوبیت رسید. مردم شروع به نوشتن نامه کردند و در آن چند گلبرگ زیبا قرار می دادند تا تاثیر نامه چند برابر شود. با این وجود، برخی از گل ها تاریخچه بسیار قدیمی تری نسبت به سایرین دارند. ما در این مقاله حیاطظ خلوت خواهیم گفت کدام گل ها نماد عشق هستند.

محبوب ترین گل های نماد عشق عبارتند از رز قرمز (گل عشق ولنتاین)، لاله، آگاپانتوس، رز سفید، آزالیا، آفتابگردان، زنبق، نرگس، ارکیده، آلسترومریا، سوزان چشم سیاه، برگنیا، بلبل صورتی، میخک، کاملیا، گل های بادکنکی، سنبل،‌ گل صد تومانی، گل ستاره ای صورتی، گل داوودی قرمز، آلیسوم، گل استکانی خوشه ای، شقایق، رانکولوس یا آلاله، ژربرا، ماتیولا اینکانا، گل ستاره ای بنفش، اسطوخودوس و غیره.

کدام گل ها نماد عشق است؟

برای ابراز عشق گل رز قرمز در جایگاه نخست قرار می گیرد. این گل های نماد عشق نه تنها زیبا هستند، بلکه به طرف مقابل احساس عاشقانه و عشق عمیق می بخشند. اگر می خواهید با فردی که دوستش دارید فقط دوست بمانید و او را تحسین کنید، رز زرد و صورتی نیز گزینه های خوبی هستند.

از دوران قدیم گل ها برای بیان احساسات مورد استفاده قرار گرفته اند. عشق واقعی و خالص ترین نوع احساس است. فرقی نمی کند که رابطه ای درون خانواده یا بیرون آن باشد، عشق افراد را به هم پیوند می دهد. هر گل می تواند معنی خاصی داشته باشد. در مقاله ای درباره معنی گل ها صحبت کردیم. اما گل های نماد عشق چه هستند؟

این مقاله با فهرستی از گل های نماد عشق همراه با تاریخچه آن ها، به این سوال پاسخ خواهد داد.

فهرست ۳۶ گل که نماد عشق است

در اینجا فهرستی از ۳۶ گل با معنای عشق آورده شده است:

گل مینامیخکگاردنیاآلسترومریایاس بنفشگل داوودیلیلیومآهارادریسیبنفشهگل صد تومانیارکیدهگل ستاره ای صورتیآلیسومگل داوودی قرمزمیخک قرنفلیبرگنیازنبقسوزان چشم سیاهسنبلژربراگل استکانی خوشه ایماتیولا اینکانارز سفیدآلسترومریاآفتابگردانلالهکاملیاشقایقآگاپانتوسگل ستاره ای بنفشآزالیااسطوخودوسآلاله قرمزگل بادکنکیگل ستاره ای صورتی

در ادامه تنها ۵ گل برتر نماد عشق را بررسی خواهیم کرد.

گل رز نماد عشق پرشور

همه می دانند که گل رز نماد عشق است. گل رز بهترین گلی است که عشق و بسیاری از احساسات دیگر را بازگو می کند. این بهترین بخش از هر گلی است. احساسات مختلفی در میان گلبرگ های لطیف یک گل نهفته می شوند.

بسیاری از مردم بدون این که معنی دقیق یک گل را بدانند از آن استفاده می کنند. گل رز در مناسبت های مختلفی کاربرد دارد، از مراسم عروسی و تولد گرفته تا شروع یک رابطه جدید و حتی مراسم خاکسپاری.

اما، سوال اصلی این است که چرا؟ خوب، رز معنایی فراتر از عشق دارد. همچنین، نماد شور و اشتیاق و رابطه عاشقانه است. یک دسته گل رز در مراسم عروسی به معنی بهترین آرزوها برای شروع زندگی جدید پر از عشق زوج است. به طور مشابه، در روز تولد یک عزیز نیز به او گل رز هدیه می دهید. معلوم می شود که این هدیه بهتر از سایر هدایای گران قیمت است.

رنگ های مختلف گل رز و معانی آنها

معنی رز قرمز: قرمز رایج ترین رنگ در گل رز است. این نماد عشق و رابطه عاشقانه است. با این حال، رنگ قرمز نشانگر اشتیاق در عشق نیز است. بنابراین، این گل ها به معنای عشق، هدیه ای عالی در روز ولنتاین هستند.معنی گل رز سفید: گل رز سفید معمولاً هنگام تولد نوزاد هدیه داده می شود. این رنگ نماد خلوص و پاکی است. این دو عبارت کاملاً یک نوزاد تازه متولد شده را توصیف می کنند. با این حال، گل رز سفید نیز هدیه ای رایج در مراسم عروسی است.گل رز زرد نماد چیست: رزهای زرد نمادی از خالص ترین روابط یعنی دوستی است. می توانید در روز تولد، روز فارغ التحصیلی، روز دوستی یا هر روز خاص دیگری آن ها را هدیه دهید.رز صورتی نماد چیست: گل رز صورتی نیز بسیار رایج است و اغلب با رزهای قرمز اشتباه گرفته می شود، نه با رنگ، بلکه به دلیل معنی. این نشان دهنده تحسین، شادی، قدردانی و لطف است.رز سیاه به چه معناست: رز سیاه شروع یک آغاز جدید است. به همین دلیل است که در هنگام تشییع جنازه کاربرد دارد، زیرا نماد طلوع یک سفر جدید است.

اکنون که در مورد معنی رنگ های مختلف گل رز توضیح دادیم، یک نکته مهم دیگر وجود دارد. تعداد گل های رز نیز بیانگر احساسات شما هستند.

معنی تعداد گل های رز

یک گل رز نشانگر عشق در نگاه اول است.دو گل رز نمادی از یک عشق مشترک و عمیق است.سه گل رز نماد عبارت «من دوستت دارم» است.شش گل رز نماد عبارت «من می خواهم مال تو باشم» است.هفت گل رز نماد از کلمات «من شیفته تو هستم» است.نه گل رز نمایانگر عشق ابدی است.ده گل رز نمادی از عبارت «شما کامل هستید» است.

تاریخچه گل رز

علاوه بر معانی عمیق، این گل های نماد عشق تاریخچه قدیمی و زیادی دارند. زمانی که آفرودیت به افتخار پسرش اروس گل رز داد، گل رز با اساطیر یونان پیوند خورد. نام گل نیز از تغییر در چینش در حروف اروس به وجود آمده است. اروس گل را به هارپوکراتس داد تا ضعف های خدایان را بپوشاند.

از آنجایی که گل رز به هارپوکراتس یعنی خدای سکوت داده شد، نمادی از رازداری و محرمانه بودن است. عبارت « sub rosa» از قرون وسطی نشئت گرفته است. در این دوران، یک گل رز از سقف آویزان می شد. بدان معنی بود که همه زیر آن گل قسم خورده بودند تا رازداری را حفظ کنند. همین کاربرد و معنی به زمان رومیان نیز بازمی گردد که عادت داشتند گل رز را در تالارهای ضیافت آویزان کنند.

رز همچنین در بسیاری از فرهنگ ها نماد خرد، تعادل و روشنی است.

۲٫ گل لاله

گل لاله بعد از گل رز محبوب ترین گلی است که نماد عشق می باشد. این گل رنگ های مختلفی دارد. هر گل نمایانگر احساسات مختلفی است. رایحه گل لاله یکی از رایحه های مورد علاقه مردم است.

گل لاله در فصل بهار شکوفه می دهد. شما ممکن است مزارع بزرگ گل لاله به رنگ های زرد و سفید را دیده باشید. این گل ها همچنین با تعطیلاتی مانند عید پاک و روز مادر در ارتباط هستند. به طور کلی، گل لاله نماد عشق است.

گل لاله به خانواده Tulipa تعلق دارد که حاوی حدود ۱۰۰ گونه از گیاهان پیازدار از خانواده سوسن است.

رنگ های مختلف گل لاله و معانی آن ها

لاله قرمز: لاله های قرمز نماد عشق واقعی هستند.لاله بنفش: لاله بنفش نشان دهنده ثروت و سلطنت است و نمایانگر مضامین مشابه است.لاله زرد: لاله زرد می تواند معانی مختلفی داشته باشد. سال ها پیش نماد عشق بی سرانجام بود. اکنون، این نشان دهنده نور خورشید و افکار شاد است.لاله سفید: معمولاً یک لاله سفید برای بخشش هدیه داده می شود. این نماد مدعی شایستگی است.

تاریخچه گل لاله

گل لاله تاریخچه غنی دارد. این گل برای اولین بار به عناون یک گل وحشی در آسیای میانه کشف شد. ترک ها این گل را از اوایل سال ۱۰۰۰ میلادی پرورش دادند. در قرن شانزدهم، سلطان برای لذت شخصی خود خواستار پرورش این گل ها شد. نام این گل به انگلیسی «Tulip» است که از واژه ترکی turban به معنی عمامه گرفته شده است.

این گل محبوبیت خود را در ترکیه حفظ کرد. در واقع، اوایل قرن هجدهم، عصر لاله ها یا «Tulip Era» نام گرفت. خرید یا فروش گل لاله در خارج از پایتخت یک جرم به حساب می آمد. در ترکیه، فستیوال های مختلف گل لاله برای سرگرمی مردم برگزار می شد.

سفیر قسطنطنیه گل های زیبایی را دیده بود که در باغ های قصر روییده بودند. او چندتا از این گل ها را به لیدن فرستاد و از اینجا بود که شهرت لاله ها در هلند آغاز شد.

در آغاز قرن هفدهم، از گل لاله برای تزئین و زیبایی بخشیدن به باغ استفاده می شد. و خیلی زود به عنوان یک محصول تجاری به محبوبیت دست یافت. هلند کشوری بود که به پرورش و تجارت این گل ها علاقه بسیار نشان داد.

امروزه، مزارع گل لاله در کشور هلند بسیار معروف هستند. به آن ها «مزارع لامپ» نیز گفته می شود. این اصطلاح بیشتر برای لاله های زرد بکار می رود.

۳٫ گل آفتابگردان نماد عشق و وفاداری

گل آفتابگردان نماد عشق، وفاداری، طول عمر و محبت است. این گل های نماد عشق بهترین هدیه برای کسانی هستند که واقعا دوستشان دارید. گل آفتابگردان این پیام را می دهد که شما او را برای همیشه می خواهید و به خاطر کاری که برای شما انجام داده است قدردان هستید.

گل های آفتابگردان به مانند چهره های شادابی هستند که به دنبال خورشید می گردند. آن ها در طول روز حرکت می کنند و می توان به راحتی آن ها را از گل فروشی ها تهیه کرد. شما می توانید بذر گل آفتابگردان را تهیه کنید و آن را همراه با کشی که دوستش دارید پرورش دهید. این کار نه تنها یک فعالیت لذت بخش است، بلکه وقتی گل رشد کند ارتباط بسیار عمیق تری بین شما ایجاد می شود.

آفتابگردان حیات وحش را نیز جذب می کند. اگر باغچه دارید، این گل ها با حضور خود به گیاهان دیگر طراوت می بخشند. این گل های زرد براق و بزرگ منظره ای را در باغ ایجاد می کنند که همه به آن خیره می شوند.

انواع مختلف گل آفتابگردان

انواع مختلفی از گل آفتابگردان وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید:

آفتابگردان بلندآفتابگردان کوتولهآفتابگردان رنگی

گل های آفتابگردان بلند رایج ترین نوع موجود در باغ ها هستند. آن ها تا ۱۶ فوت ارتفاع و گلبرگ های پرطراوتی دارند. ساقه های بلند قهوه ای رنگشان به گلبرگ های طلایی متصل می شوند. از طرف دیگر، گل های آفتابگردان کوتوله تنها تا سه فوت رشد می کنند. آن ها از ترکیب گونه های مختلف آفتابگردان به وجود آمده اند و نیاز به مراقبت کمتری دارند.

در نهایت، گل های آفتابگردان رنگی محبوب همه هستند. به دلیل هیبریداسیون، این گل ها یک طیف رنگی را شامل می شوند. این طیف رنگی از رنگ کرمی کاستارد مانند تا قرمز شرابی گسترده است. تراکوتا رایج ترین گل آفتابگردان رنگی با گلبرگ هایی به رنگ خاک رس است.

صرف نظر از این که کدام نوع را انتخاب می کنید، معنی اصلی آفتابگردان همچنان ثابت باقی می ماند. تمام انواع آن معنی عشق، خلوص و محبت را می دهند.

تاریخچه گل آفتابگردان

منشا اصلی گل آفتابگردان آمریکای شمالی است. این گیاه برای اولین بار به عنوان یک محصول کشاورزی بیش از ۴۵۰۰ سال پیش کشت شد. آمریکایی های بومی این گل را از گیاه بوته ای اصلی پرورش می دادند. آن می خواستند به یک گیاه تک ساقه ای با یک گل بزرگ دست یابند.

با این وجود، روغن آفتابگردان ارزش این گل را چند برابر کرده است. این گل همچنان در آمریکای شمالی پرورش داده می شد تا وقتی که اروپایی ها آن را کشف کردند. ملوانان اسپانیایی مقدار زیادی از دانه های آفتابگردان را جمع کردند و با خود به اروپا بردند.

با این وجود، اروپایی ها تنها از خواص غذایی و روغن آن استفاده کردند. رشد آن در سال ۱۷۰۰ توسعه یافت و در قرن ۱۹ام به سراسر جهان رسید.

از آن به بعد گل آفتابگردان بیشتر به دلیل مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت. اما، زیبایی آن باعث شد که طرفداران زیادی در سراسر جهان داشته باشد. به همین دلیل خیلی زود به یکی از گل های نماد عشق تبدیل شد.

۴٫ گل ارکیده نماد عشق پنهانی و منحصر به فرد

ارکیده عجیب ترین گل نماد عشق است. ارکیده یک هدیه محبوب است که نمایانگر ظرافت، تهذیب و رمز و راز می باشد. اما، همه این ها نشان دهنده یک عشق پنهانی و منحصر به فرد است. هدیه دادن ارکیده این را نشان می دهد که شما به خاطر بودن فرد مقابل در زندگیتان چقدر خوشبخت هستید.

نام ارکیده از کلمه یونانی «Paphos» یا پافوس برگرفته شده است. این نام معبدی است که آفرودیت، الهه عشق، در آن پرستش می شد.

با توجه به این موضوع، ارکیده معمولا با باروری و مردانگی نیز مرتبط است. همچنین به دلیل ظاهر عجیب و غریب گل، به تمایلات جنسی نیز نسبت داده می شود.

رنگ های مختلف ارکیده و معانی آن ها

ارکیده ها در رنگ های متنوعی شکوفه می دهند و هر رنگ معنا و نماد متفاوتی دارد.

ارکیده سفید نشان دهنده معصومیت، خلوص و ظرافت است.ارکیده صورتی نماد زنانگی و ظرافت است.ارکیده زرد نشان دهنده دوستی و شروع جدید است.ارکیده بنفش نماد تحسین، احترام و سلطنت است.ارکیده نارنجی نشانه جسارت، غرور و اشتیاق است.

ارکیده نیز انواع مختلفی دارد. محبوب ترین آنها ارکیده پروانه ای و آبشاری است.

تاریخچه ارکیده

همانطور که قبلا ذکر شد، ارکیده ارتباطی با یونان باستان دارد. در زمان های قدیم، باور بر این بود که والدین می توانند با خوردن پیاز ارکیده جنسیت فرزند خود را انتخاب کنند.

آزتک ها برای ایجاد اکسیر، ارکیده را با شکلات ترکیب می کردند. آن ها معتقد بودن که این ترکیب نیروبخش است. در دوران ویکتوریا، ارکیده در مناطق استوایی یافت شد. آن ها بسیار کمیاب و ارزشمند بودند. به همین دلیل مردم آن ها را به عنوان یک کالای لوکس نگهداری می کردند. با این وجود، به عنوان هدیه برای نشان دادن عشق بی نظیر خود استفاده می شدند.

در زمان های قدیم در چین، ارکیده به عنوان نمادی از دوستی و صداقت در نظر گرفته می شد. با ارتباط تمام این نقاط تاریخی به هم، می توان نتیجه گرفت که ارکیده یکی از گل های نماد عشق است.

۵٫ پیونی یا گل صد تومانی

گل صد تومانی یکی دیگر از گل های نماد عشق است. این گل در دسته گل عروس کاربرد فراوانی دارد. با این وجود، گل صد تومانی در فرهنگ چین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این نشان ملی کشور است. از این رو، شما گل صد تومانی را در مراسم و جشن های مختلف چینی مانند سال نو چینی خواهید دید.

حتی کلمه پیونی از زبان چینی گرفته شد است که به معنی «دوست داشتنی ترین» می باشد. این گلی است که عشق شما را بدون بازگو کردن یک کلمه بیان می کند.

گل صد تومانی همچنین به عنوان هدیه استفاده می شود تا به کسی بگویید که چقدر در زندگی شما ویژه و مهم است.

رنگ های مختلف گل صد تومانی و معانی آن ها

گل صد تومانی را در طیف وسیعی از رنگ ها خواهید یافت. با این حال، رایج ترین آنها این سه هستند:

گل صد تومانی سفید نشان دهنده رمانتیسم است. بنابراین، آنها نماینده عشق و رابطه عاشقانه هستند. کاربرد رایج گل صد تومانی سفید در مراسم عروسی و جشن های دیگر است.گل صد تومانی صورتی نیز نمادی از همان رابطه عاشقانه و عشق است. با این حال، آنها معنای عمیق تری نیز دارند. این گل ها به معنای عشق، نشانه خوش شانسی و سعادت نیز محسوب می شوند.گل صد تومانی نارنجی برای دکوراسیون خانه بسیار رایج است. آنها اغلب در دسته های گل نگهداری می شوند تا نمادی از تجمل، سلطنت و تحسین باشند.

تاریخچه گل پیونی یا صد تومانی

منشا گل صد تومانی از کشور چین است و همچنان در این کشور از محبوبیت فراوانی برخوردار است. قدمت این گل ها به ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد در باغ های چین باز می گردد. تا قرن هشتم، ژاپن نیز یکی از تولیدکنندگان عمده گل صد تومانی بود. در ابتدا از این گل ها فقط برای تولید دارو استفاده می شد.

به زودی بعد از محبوبیت این گل در اکثر کشورهای جهان، مردم به زیبایی آن پی بردند. از این رو، به عنوان هدیه ای برای نشان دادن عشق و تحسین دیگران مورد استفاده قرار گرفت.

دیگر گل هایی که نماد عشق هستند

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، گل های بسیار زیادی وجود دارند که نماد عشق هستند. اگرچه ممکن است به اندازه این ۵ مورد که به تفصیل در مورد آن ها صحبت کردیم، نباشند اما همچنان ارزش عنوان کردن را دارند:

لیلیومآهارادریسیبنفشه

سوالات متداول در مورد گل های نماد عشق

چه گل هایی نماد عشق ابدی هستند؟محبوب ترین گل هایی که به معنای عشق خالص هستند عبارتند از: یاس، میخک، آفتابگردان، قلب خونین، گل پامچال، گل زنگوله ای صورتی، اسطوخودوس، رز سفید، ارکیده، نفس کودک یا ژیپسوفیلا و آماریلیس. معانی مختلفی از عشق خالص وجود دارد زیرا می تواند با شریک زندگی باشد، می تواند مراقبت از مادر شما باشد یا می تواند این حس باشد که وقتی پدرتان در کنارتان است احساس محافظت می کنید. این می تواند هر چیزی باشد، اما بیشتر این گل ها برای عشق خالص در زوج ها استفاده می شوند.

گلهایی که به معنای عشق ابدی هستند عبارتند از: نیلوفر، گل لاله بنفش، مینا، گل رز قرمز و گل آفتابگردان. وقتی احساسات، احساسات عمیق را بیان می کنید، ترکیبی از گل رز قرمز، نیلوفر، گل لاله می تواند کارساز باشد و همچنین همه گل های قرمز به معنای عشق ابدی هستند.
من به شما کمک می کنم که یکی از این گل ها را انتخاب کنید، اما بهتر است احساسات خود را اینگونه ابراز کنید. یک گل قرمز بردارید و بگویید «این گل است که می گوید عشق من به تو تا چه اندازه عمیق و پرشور است.» بعد، گل زرد را بردارید و بگویید «این گل می گوید که من همیشه تو را خوشحال خواهم کرد، درست مثل شادابی رنگ زرد این گل ها.» سومین گل به رنگ آبی خواهد بود و بگویید «این گل به ما می گویید که در زندگی برای تصمیم گیری آزاد هستیم و خود را محدود نمی کنیم و درست مانند آسمان آبی بی کران تا ابد دوستت خواهم داشت.»

کدام گل به معنی عشق بی قید و شرط است؟

گل هایی که به معنای عشق بی قید و شرط هستند عبارتند از: لاله، زنبق، یاس بنفش، شقایق، میخک و رز قرمز. محبوب ترین گل، لاله نشان دهنده عشقی است که هیچ محدودیتی ندارد، هیچ مرزی ندارد، همه چیز بی قید و شرط است. شکوفه های لاله محبوب تر از گل رز و میخک هستند، لاله قرمز نشانگر عشق پرشور و احساسات عمیق است.
گل هایی مانند میخک دارای ساقه های بلندی هستند و رنگ های متفاوتی دارند. شما می توانید میخک قرمز را به عشق یا شریک زندگی خود بدهید زیرا این هدیه عشق خالص و بی قید و شرط شما را نشان می دهد.

کدام گل نماد عشق اول است؟

یک گل رز و یاس بنفش دو گلی هستند که نماد عشق اول می باشند. یک گل رز برای بیان یک احساس یا عاشق شدن در نگاه اول استفاده می شود، در حالی که همان یاس بنفش نشان دهنده آغاز یک داستان عاشقانه یا عشق اول است. این ۲ گل، به خصوص رز قرمز و یاس بنفش، برای زوج ها بهترین هستند.
گل های دیگری نیز مانند گل میخک، کاملیا و لاله وجود دارند که همگی در مورد عشق و عاشقی معنای مشابهی می دهند. شما همچنین می توانید گل های لاله را به عنوان هدیه به شریک یا عشق خود بدهید.

کدام گل نماد عشق جاویدان است؟

گل هایی که نماد عشق ابدی هستند عبارتند از: ارکیده، آستر، پیچ امین الدوله، پیچک، یاس، لاله، گل رز قرمز، هیبیسکوس، شکوفه گیلاس، هلیوتروپ، گل صد تومانی قرمز، میخک و آفتابگردان. این فهرست طولانی است و گل های بسیار بیشتری وجود دارد که با عشق یا رابطه عاشقانه خالص مرتبط است.

گل هایی که نماد زوج ها در رابطه هستند

گل هایی که نماد زوج ها در رابطه هستند عبارتند از رز قرمز، اسطوخودوس، میخک صورتی، نرگس، لاله، گل آفتابگردان، کاملیا، گل فراموشم مکن، ارکیده، یاس، گاردنیا، ادریسی، کاملیا، رز صورتی و کلماتیس. این گل ها را به کسی هدیه بدهید که می خواهید تمام عمر خود را در کنار او سپری کنید.

چه گل هایی نماد عشق خالص هستند؟

محبوب ترین گل هایی که به معنای عشق خالص هستند عبارتند از: یاس، میخک، آفتابگردان، قلب خونین، گل پامچال، گل زنگوله ای صورتی، اسطوخودوس، رز سفید، ارکیده، نفس کودک یا ژیپسوفیلا و آماریلیس. معانی مختلفی از عشق خالص وجود دارد زیرا می تواند با شریک زندگی باشد، می تواند مراقبت از مادر شما باشد یا می تواند این حس باشد که وقتی پدرتان در کنارتان است احساس محافظت می کنید. این می تواند هر چیزی باشد، اما بیشتر این گل ها برای عشق خالص در زوج ها استفاده می شوند.

منبع:minevisam.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب