بهترین زمان سفر ارزان به یزد

بهترین زمان سفر ارزان به یزدبهترین زمان سفر ارزان به یزد

استان های مرکزی ایران با این که اقلیمی کویری دارند ولی همگی دارای جاذبه‌های دیدنی بسیار زیادی هستند که می‌توانند برای هر سلیقه‌ای مناسب باشند. در این میان یزد با شهرسازی و بافت شهری خاصی که دارد همواره برای بازدید کنندگان بسیاری جذاب بوده و گردشگران بسیاری این شهر را به عنوان مقصد برای سفر خودشان انتخاب می‌کنند.

 

شهر یزد به دلیل پیشینه مذهبی قوی، حتی میزبان مسافرانی از شهرهای مذهبی دیگر است که همین مسئله باعث محبوبیت بلیط مشهد یزد اشاره کرد. در این متن قصد داریم، راهکارهایی را مورد بررسی قرار دهیم که بتوانید بلیط هواپیما و هتل های یزد را با قیمت ارزانترین بخرید. اما قبل از اینکه به سراغ این موضوع برویم، کمی درباره خود یزد توضیح خواهیم داد تا دیدی کلی هم نسبت به این شهر و سفر به آن پیدا کنید.

بهترین زمان سفر ارزان به یزد

یزد اولین شهر خشتی جهان

 

یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام جهان معروف است و به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست‌ و دومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. شهر یزد علاوه بر اینکه یکی از مقاصد اصلی گردشگری به شمار می‌آید، یکی از قطب‌های پزشکی و فرهنگی ایران نیز محسوب می‌شود.

 

واژه یزد نامی است باستانی، که ریشه در «یشت» یا «یزت» و «یسن» دارد، با مفاهیمی چون ستایش، نیایش، پرستش، ایزد و غیره که یکی از فصول پنجگانه اوستا هم، با یکی از این نام‌ها یعنی یشت خوانده شده ‌است. بد نیست بدانید از نظر مختصات جغرافیایی نقطه مرکزی ایران (ساعت مارکار) در این شهر قرار دارد.

 

آب و هوای یزد

قرار گرفتن در بخش مرکزی فلات ایران باعث شده یزد تحت تاثیر عوامل طبیعی فلات مرکزی ایران باشد. بارش اندک همراه با تبخیر شدید، دور بودن از دریا، نزدیکی به کویر خشک و پهناور نمک، رطوبت نسبی کم همراه با گرمای بسیار زیاد،

 

از عواملی هستند که یزد را به یکی از مناطق کویری ایران تبدیل کرده‌اند. گذشته از آن، در این منطقه نوسان شدید درجه حرارت نیز وجود دارد. اما با این شرایط و توضیحات، بهترین فصل برای سفر به یزد چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر ارزان به یزد

بهترین زمان سفر به یزد

 

همانطور که به آن اشاره کردیم، شهر یزد دارای آب و هوای گرم، خشک و بیابانی است. به همین دلیل تابستان‌های آن بسیار گرم هستند و زمستان‌هایی خشک و سرد دارد. به همین دلیل سفر به یزد در این بازه‌هایی که ذکر شد، فکر مناسبی نخواهد بود.

 

از طرفی یزد در کل، دو فصل بلند گرما و سرما دارد و در بازه‌های بسیار کوتاهی شاهد آب و هوایی معتدل است.دقیقا بهترین زمان سفر به یزد همین بازه‌های کوتاهی هستند که آب و هوا وضعیتی معتدل دارد.

 

از اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت یزد دارای آب و هوای معتدلی است و میانگین دمای آن به 16 درجه سانتی گراد می‎رسد. همچنین می‌توانید در اوایل پاییز نیز به این شهر سفر کنید و از آب و هوا و زیبایی‌های آن لذت ببرید.

 

جاذبه های دیدنی یزد

 

در شهر یزد برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای وجود دارد و تعداد آن‌ها به قدری زیاد است که اگر بخواهید از همه آن‌ها بازدید کنید، باید چند روز زمان خود را به صورت کامل به این کار اختصاص دهید. در ادامه به معرفی برخی از این جاذبه‌ها خواهیم پرداخت.

 

باغ دولت آباد که یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های دیدنی یزد است و به عنوان یکی از 9 یاغ ایرانی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، همواره گردشگران بسیار زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

 

باغ دولت آباد پر گردشگرترین جاذبه شهر یزد است و پیشنهاد می‌کنیم در سفر به یزد حتما از این باغ دیدن کنید. میدان امیر چخماق نیز دیگر جاذبه این شهر است که از آن به بسیاری دیگر از جاذبه‌های گردشگری یزد خواهید رسید.

 

میدان ساعت با ساعتی که در بالای آن قرار دارد در نزدیکی میدان امیرچخماق به خوبی قابل دیدن است و اگر خیابان روبروی این ساعت را ادامه دهید، به مسجد جامع خواهید رسید. خیابان مجاور مسجد به محله فهادان راه دارد که جاذبه‌های بسیاری مانند زندان اسکندر را در خود جای داده است.

 

 میدان مارکار، خانه تهرانی‌ها، آتشکده ورهرام، دخمه زرتشتیان، زیارتگاه پیر چک چک، آب انبار شش بادگیر، موزه آب یزد و بازار سنتی این شهر تنها بخش کوچکی از ده‌ها جاذبه دیدنی این شهر است.

بهترین زمان سفر ارزان به یزد

خرید بلیط هواپیما یزد با ارزانترین قیمت در فلای تودی

 

حالا که با دیدنی‌ های یزد هم تا حدودی آشنا شدیم، وقت آن رسیده که به سوال اصلی مقاله پاسخ دهیم. همانطور که پیش از این نیز به این موضوع اشاره کردیم، یزد در فصل تابستان و زمستان آب و هوای به شدت گرم و به شدت سردی دارد.

 

بنابراین در این فصول گردشگران بسیار کمی به یزد می‌روند و قیمت‌ها و هزینه‌ها نسبت به زمان‌های پر مسافر، پایین‌تر خواهد بود. با خرید بلیط در این زمان‌ها، قیمت‌های به مراتب پایین‌تری را خواهید پرداخت.

 

همچنین می‌توانید با مراجعه به وب سایت فلای تودی از بهترین و به روزترین قیمت‌ها در هر فصلی مطلع شوید و نسبت به خرید اقدام کنید. در این سایت می‌توانید انواع بلیط چارتری یا لحظه آخری یزد را خریداری کنید. اگر شانس داشته باشید و این نوع بلیط‌ها را در فصول کم گردشگر به دست آورید، سفری بسیار ارزان در پیش رو خواهید داشت.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب