طرز تهیه ساده و خوشمزه سیب‌ زمینی تنوری در مایکروفرسیب زمینی تنوری

یکی از پرطرفدارترین پیش‌غذاها در تمام دنیا سیب زمینی تنوری است. سیب زمینی تنوری را می‌‎توان با انواع سس و دیپ‌ها سرو کرد.

مواد لازم برای طرز تهیه سیب زمینی تنوری در مایکروفر

• فلفل سیاه و فلفل قرمز: به مقدار لازم

• سیب زمینی: ۵۰۰ گرم

• روغن زیتون: ۳ قاشق غذاخوری

• پودر پاپریکا و آویشن و نمک: به مقدار لازم

• پنیر پارمزان: به مقدار لازم

• پودر سیر: یک قاشق مرباخوری

سیب زمینی تنوری

طرز تهیه سیب زمینی تنوری در مایکروفر

۱. در مرحله اول سیب‌زمینی‌ها را خوب بشویید. سپس به ابعاد دلخواه و با پوست برش بزنید. اگر سیب‌زمینی را به شکل خلالی درشت خرد کنید بهتر است.

۲. برای تهیه سیب زمینی تنوری در مایکروفر داخل یک قابلمه بزرگ آب بریزید تا به جوش بیاید. سپس مقداری نمک روی آن بریزید. سیب‌زمینی‌های خردشده را ۳ دقیقه داخل آب جوش قرار دهید تا کمی نیم‌پز شود. در نهایت آن‌ها را آبکش کنید و اجازه دهید تا خنک شود.

۳. سیب‌زمینی‌های خنک‌شده را داخل یک کاسه بریزید و روغن زیتون و تمام ادویه‌ها را روی آن‌ها بریزید و خوب مواد را هم بزنید تا ادویه و روغن زیتون با سیب‌زمینی‌ها مزه‌دار شود.

۴. سیب‌زمینی‌ها را داخل ظرف مخصوص ماکروفر بریزید. حدود ۴۵ تا یک ساعت در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد به آن زمان پخت بدهید. اگر به غذاهایی که سیب‌زمینی دارد علاقه دارید، خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی را هم بخوانید.

برای تهیه سیب‌زمینی در سولاردام هم باید سیب‌زمینی‌ها را در ظرف مخصوص مناسب سولاردام بریزید و دکمه کانوکشن را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و یک ساعت زمان بدهید. بهتر است در حین پخت یک بار سیب‌زمینی‌ها را برگردانید یا زیرورو کنید تا همه جایش خوب بپزد.

۵. در مرحله آخر از تهیه سیب زمینی تنوری در مایکروفر سیب‌زمینی‌های پخته را از دستگاه بیرون بیاورید و روی آن پنیر پارمزان بریزید یا با انواع دیپ یا سس میل کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب