تفاوت کراتینه مو و پروتئینه مو چیست؟تفاوت کراتینه مو و پروتئینه مو چیست؟

پروتئین تراپی یا کراتینه درمانی؟ کدام روش بهتر است یا عوارض کمتری دارد؟ شما کاندید انجام کدام روش درمانی هستید؟تفاوت کراتینه مو با پروتئین تراپی چیست و ماندگاری کدام روش بیشتر است؟ با آنلاین شاپ هیرماز مرجع عرضه محصولات تخصصی پوست و مو همراه شوید تا پاسخ مناسبی به این پرسش‌ها ارائه دهیم.

 

تفاوت کراتینه مو با پروتئین تراپی

 

 یکی از روش‌های مشهور و رایج برای صافی و خوش‌حالتی مو روش درمانی کراتینه مو است اما در پروتئین تراپی این فقط پروتئین‌های ضروری مو نیست که تامین می‌شود بلکه مو احیا و حالت نرم و زیبایی پیدا می‌کند. با این تعریف می‌توان گفت کراتینه مدلی از پروتئین تراپی است.

 

درمان کراتینه برای افرادی که عاشق موهای صاف هستند بسیار مناسب است در حالی که پروتئین درمانی بیشتر مورد توجه افرادی است که به بازسازی پیوندهای شکسته موهای خود فکر می‌کنند.

 

به طور کلی پروتئینه عامل نرمی و بازسازی مو است و کراتینه عامل صافی! با این تعریف می‌توان گفت مواد پروتئینه جنبه درمانی بیشتری نسبت به کراتینه دارد. تردید در انتخاب هر کدام از این روش‌ها مانند ماندن بر سر دو راهی انتخاب متخصص سلامت مو یا متخصص زیبایی مو است.

 

هر چند هر دو متخصص به دنبال درخشندگی و خوش حالتی موهای شما هستند اما هر کدام از زاویه متفاوتی موهای شما را بررسی و درمان می‌کنند.علاوه بر آنکه ویزیت یا قیمت متخصص کراتینه بیشتر از پروتئینه است و نیاز به روشهای مراقبتی بیشتری پس از درمان دارد!

تفاوت کراتینه مو و پروتئینه مو چیست؟

شما کاندید پروتئین تراپی هستید یا کراتینه؟!

 

آنچه به صورت طبیعی باعث سلامت، رشد طبیعی و ظاهر نرم و درخشان موی شما می‌شود وجود پروتئین یا کراتین به مقدار کافی در بافت مو است. کمبود این مواد حیاتی ظاهر ناخوشایندی در مو ایجاد می‌کند که هر کدام اثر مشخصی بر روی مو می‌گذارد.

 

بنابراین قبل از این که سراغ هر کدام از این روش‌های درمانی بروید ابتدا لازم است با یک متخصص یا آرایشگر حرفه‌ای در مورد وضعیت موهایتان صحبت کنید. باید ببینید آیا موهای شما دچار کمبود پروتئین شده ‌است یا نیاز به کراتینه درمانی دارید؟ در ادامه مطلب ابتدا نشانه‌های کمبود پروتئین را برای شما عنوان می‌کنیم و در ادامه به شما خواهیم گفت که آیا کاندید خوبی برای کراتینه درمانی هستید یا خیر؟

 

موی خشک

یکی از نشانه‌های شناخته شده کمبود پروتئین در مو حالت خشکی مو است اما این نشانه به تنهایی‌ نمی‌ تواند دلیلی برای کمبود پروتئین مو باشد. اگر برای درمان خشکی موهایتان از انواع آبرسان‌های قوی و مرطوب کننده‌ها استفاده کردید اما باز هم خشکی موی شما برطرف نشد پروتئین درمانی به شما پیشنهاد می‌شود.

 

ریزش مو

یک زنگ خطر مهم که به شما گوشزد می‌کند پروتئین موجود در موهای شما کاهش پیدا کرده است شکستگی و ریزش مو است. البته ریزش حدود ۱۰۰ تار مو در روز تقریباً طبیعی است اما اگر موهایتان بیش از این اندازه دچار ریزش شده است (مخصوصاً اگر ریزش مو از ساقه باشد نه از ریشه) و مو به راحتی هنگام شانه زدن می‌شکند حتما باید سراغ پروتئین تراپی بروید.

 

کاهش حالت ارتجاعی مو

یکی از نشانه‌های بارز کمبود پروتئین در مواز بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن است. برای اینکه سطح ارتجاعی موی خود را ارزیابی کنید بخش کوچکی از موهایتان را در دست بگیرید و آن را  کمی بکشید. اگر مو پس از کشیده شدن به حالت طبیعی خود برگردد نیاز به پروتئین درمانی ندارد اما در صورتی که بشکند یا در همان حالت باقی بماند باید از روش پروتئین درمانی مو استفاده کنید.

 

وز شدن و بد حالتی مو

از عوامل مهم در کاهش پروتئین مو، ایجاد حالت وزی مو در است. اگر زیاد به آرایشگاه می‌روید و مدام رنگ موهای خود را تغییر می‌دهید به احتمال زیاد موهای شما بیشتر در معرض آسیب قرار گرفته است. پروتئین درمانی بعنوان یک روش موثر برای تقویت موهای رنگ شده و جلوگیری از خشکی و وزی آن بعد از رنگ مو توصیه می‌شود.

 

نازک شدن موها

مو به صورت طبیعی بافت نرم ولی مستحکمی دارد. اگر موهای شما بیش از اندازه نرم و نازک است به احتمال زیاد دچار کمبود پروتئین شده است. پروتئین درمانی علاوه بر تقویت تارهای مو از افتادگی و نرمی بیش از حد آن نیز جلوگیری می‌کند.

 

ایجاد تخلخل در بافت مو

 آیا از موخوره رنج می‌برید و موهایتان حالت شکنندگی زیادی دارد؟ در اینصورت بافت موهای شما دچار تخلخل شده است و به آبرسانی و پروتئین درمانی نیاز دارد. مخصوصا اگر موهایتان مدام گره می‌خورد و وز می‌شود پروتئین درمانی با تغذیه مو تاثیر مهمی در درمان موهای متخلخل دارد.

 

برای اینکه سطح تخلخل موی خود را امتحان کنید کافیست یک تار موی خود را در مقداری آب قرار دهید اگر مو بر روی سطح آب بماند وضعیت موی شما مناسب است اما اگر در آب فرو برود تخلخل زیادی دارد.

 

زبری زیاد مو

 اگر هنگامی که بر روی موهای خود دست می‌کشید احساس زبری می‌کنید به احتمال زیاد موی شما دچار شکستگی و پارگی در قسمت‌های مختلف شده است. حتما از گره خوردن موهای خود نیز شاکی هستید. در این صورت درمان با پروتئین مشکل زبری موهای شما را حل می‌کند. چرا که با تامین غذای مورد نیاز مو باعث از بین بردن شکاف‌ها در ساقه تارهای مو می‌شود.

تفاوت کراتینه مو و پروتئینه مو چیست؟

کاندیدهای کراتینه درمانی

 

روش درمانی کراتینه مو نیز بسیار محبوب و رایج است. در حال حاضر این تکنیک با دو روش مختلف انجام می‌شود. افراد می‌توانند بر اساس نیاز و شرایط موهای یکی از این روش‌ها را برای احیا و صافی موهای خود انتخاب کنند.

 

کراتینه احیا:

برای افرادی مناسب است که سلامت موهای آنان تحت تاثیر رنگ مو و مواد شیمیایی مانند دکلره از بین رفته است. در واقع کراتینه احیا به افرادی پیشنهاد‌‌‌‌‌‌ می‌شود که دغدغه‌ای ندارند جز بازیابی و افزایش سلامت مو!

 

کراتینه صافی:

ترکیبات کراتینه صافی بر حالت مو و رفع وزی و بد فرمی آن تاکید دارد. بنابراین اگر موهای سالمی دارید ولی از حالت فر، مجعد یا جنس موهای خود رنج می‌بردید کاندید خوبی برای کراتینه صافی هستید. شاید هم رنگ کدر و بی روح مویتان را دوست ندارید. کراتینه احیا به موهای شما طراوت، درخشنگی و جلای خوبی می‌دهد.

 

 

عوارض انجام کراتینه مو و پروتئین درمانی

 

اگر به دنبال کراتینه کردن موی خود هستید حتماً می‌خواهید بدانید با انجام این روش آیا ضرری متوجه سلامتی موهای شما هست یا خیر؟! محصولات درمانی کراتین علاوه بر داشتن ماده مفید کراتین، حاوی ماده دیگری مانند فرمالدهید است.

 

این ماده باعث حساسیت پوستی، سوزش گلو و چشم و حالت تهوع در برخی افراد می‌شود. بنابراین می‌توان گفت یکی از عوارض کراتینه مو استنشاق این ماده یا تماس طولانی مدت فرد با عامل فرمالدهید می‌باشد.

 

آرایشگرانی که در زمینه کراتینه مو تخصص دارند و در این زمینه به صورت روزانه فعالیت می‌کنند بیشتر در معرض آسیب‌های سیستم عصبی ناشی از فرمالدهید مواد کراتینه قرار می‌گیرند. از دیگر عوارض استنشاق فرمالدهید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 افسردگی، ابتلا به سردرد، بی خوابی، تغییر خلق و خو، کاهش تمرکز، تنبلی، بدخلقی، کاهش حافظه و تعادل و…هر چند در صورت استفاده مکرر از کراتینه مو ممکن است دچار این عوارض شوید اما در هر حال بهتر است از مواد کراتینه موی استاندارد و فاقد فرمالدهید استفاده کنید تا نسبت به عوارض استفاده از این روش در امان بمانید.

 

در فروشگاه اینترنتی هیرماز قیمت مواد کراتین مو و سایر محصولات مراقبتی مو به دلیل عرضه مستقیم بسیار مقرون به صرفه است در عین حال که کیفیت و اصالت تمام محصولات تضمین می‌شود.

 

عوارض پروتئین درمانی

به طور کلی پروتئین درمانی برای موهای آسیب دیده استفاده‌‌‌ می‌شود. بنابراین اگر موهای سالم و طبیعی دارید نباید سراغ این روش بروید. همچنین استفاده زیاد از محصولات پروتئین تراپی ممکن است عوارض جانبی برای شما به همراه داشته باشد.

 

از جمله این که موهای شما خشک و دچار شکنندگی شود. فروشگاه آنلاین هیرماز برای آسودگی خیال مشتریان خود بهترین محصولات را در حوزه پروتئین درمانی ارائه می‌دهد ضمن اینکه قیمت مواد پروتئین مو نیز در این فروشگاه بسیار مناسب است.با توجه به موارد بالا می‌توان گفت پروتئین تراپی نسبت به روش کراتینه سالم تر است و عوارض کمتری دارد.

تفاوت کراتینه مو و پروتئینه مو چیست؟

ماندگاری کدام روش بیشتر است؟ کراتینه یا پروتئین درمانی؟

 

ماندگاری پروتئین درمانی از کراتینه کمتر است اما در هر حال برای دیدن اثر کراتینه مو و پروتئین درمانی تا حداقل 6 ماه،‌ استفاده از مواد با کیفیت شرط مهمی است. برای این منظور باید به فروشگاه‌های معتبر لوازم آرایشی و بهداشتی یا داروخانه‌ها مراجعه نمایید. با خرید مواد باکیفیت از موهای خود مراقبت می‌کنید و از آسیب سیبآییییی مواد فیک و نامرغوب در امان می‌مانید.

 

عامل دیگری که در طول عمر این دو روش تاثیر گذار است تخصص و تجربه آرایشگر شماست. هر چه آرایشگر تخصص بیشتری داشته باشد با علم به شرایط، جنس و نوع موهای شما، بهترین ترکیب را برای موهای شما استفاده می‌کند. بنابراین دوام و ماندگاری این دو روش به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمتر از همه مراقبت‌های بعد از کراتینه و پروتئین درمانی است که در ماندگاری این روشها تاثیر  زیادی دارد.

 

بهترین برندهای پروتئینه و کراتینه مو در آنلاین شاپ هیرماز

 

شما در این مطلب با سایت هیرماز، فروشگاه اینترنتی عرضه محصولات تخصصی پوست و مو همراه بودید. همانطور که عنوان شد در حال حاضر برای درمان مشکلات مو روش‌‌‌های مختلفی ارائه شده است.

 

پروتئین تراپی و کراتینه درمانی از روش‌‌‌های کم خطر و موثر برای مو محسوب‌‌‌ می‌شود. در پایان پیشنهاد‌‌‌ می‌شود اگر برای خرید محصولات پروتئین تراپی یا کراتینه درمانی به دنبال یک فروشگاه اینترنتی معتبر هستید به محصولات متنوع سایت هیرماز به آدرس https://hairmazshop.ir/ سری بزنید.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب