هفته‌های گذشته بود که تصاویری از برخی محصولات ایران خودرو با جلوپنجره سفید شده در شرکت آپکو منتشر شد که تعجب برخی را برانگیخت. اما امروز مشخص شد تا تغییرات اعمال شده در خودروهای مذکور، برای نمایش آن‌ها در نمایشگاه اختصاصی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان بوده است.

روز گذشته بود که بزرگ‌ترین نمایشگاه اختصاصی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با حضور وزیر تعاون، کار و‌ رفاه اجتماعی کشورمان، آغاز به کار کرد. یکی از حوزه‌های مهم حاضر در این نمایشگاه، بخش خودرو است که گروه صنعتی ایران خودرو به صورت گسترده آن را پوشش داده است.

گروه صنعتی ایران خودرو در نمایشگاه اقتصادی کشورمان در ترکمنستان، با محصولات سه شرکت ایران خودرو، ایران خودرو خراسان و ایران خودرو دیزل شرکت کرده است. البته اگر تغییرات اعمال شده در خودروها را هم به شمار آورد، پس باید گفت که شرکت آپکو هم نقشی در این نمایشگاه داشته است.

در این نمایشگاه، شاهد حضور خودروهایی چون تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربو اتوماتیک، رانا پلاس سقف شیشه‌ای، رانا پلاس، سورن پلاس و هایما S7 پلاس در غرفه ایران خودرو هستیم.

به جز کراس اوور هایما S7 پلاس که خودروی ایرانی محسوب نمی‌شود، باقی خودروها داخلی بوده و نسبت به بازار ایران، تغییراتی چون سفید رنگ شدن بخش جلویی در آن‌ها دیده می‌شود.

اما زیرمجموعه دیگر گروه صنعتی ایران خودرو، شرکت ایران خودرو دیزل است که با سه محصول در سگمنت‌های کشنده، کامیونت و اتوبوس در نمایشگاه اقتصادی ایران در ترکمنستان حاضر شده است.

کشنده آتامان، اتوبوس آتروس و کامیونت آرنا پلاس نام سه محصول ایران خودرو دیزل است که برای بازاریابی به ترکمنستان رفته است.

نمایشگاه اقتصادی، پس از دیدار‌های روسای جمهور دو‌ کشور پس از سه سال وقفه برگزار شده است. این نمایشگاه در فضای ۲ هزار متر مسقف و ۲ هزار متر فضای باز از دیروز ۲۶ بهمن ماه به مدت ۳ روز برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ شرکت ایرانی، تولیدات خود را در صنایع کشاورزی، نفت و گاز، خودرو سازی، صنایع کوچک، رنگ و رزین، تولید دستگاه‌های پخت نان، شوینده‌ها و‌ مواد غذایی و بهداشتی، مصالح ساختمانی و فرش در معرض دید تجار و فعالان اقتصادی قرار داده‌اند.