کیست مویی رو بدون درد درمان کن!کیست مویی رو بدون درد درمان کن!

اگر به کیست مویی مبتلا شده اید احتمالا می دانید چه بیماری دردناکی می باشد. متاسفانه تا چند سال گذشته روش درمانی مناسب و راحت تر از جراحی سنتی برای آن پیدا نشده بود.

 

اما امروزه با لیزر کیست مویی این بیماری را به ساده ترین شکل ممکن می توان درمان کرد. در صورتی که قصد درمان کیست مویی با این روش نوین را دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا چگونگی آن را بیشتر برایتان توضیح دهیم.

 

آمارهایی درباره کیست مویی

 

1- کیست های مویی مقعد تقریباً 5-25% از مردم در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهند

 

2- تقریباً 62 درصد از مبتلایان به کیست مویی مقعد، زنان 15 تا 40 ساله هستند

 

3- سیگار کشیدن و چاقی در ابتلا به کیست مویی تا 20% موثر اند

 

4- اندازه کیست مویی معمولا بین 4 میلی متر تا 15 سانتی متر متغییر است

 

چرا لیزر کیست مویی از سوی پزشکان توصیه می شود؟

 

کیست مویی رو بدون درد درمان کن!

لیزر کیست مویی روشی می باشد که بسیار از سوی پزشکان توصیه می شود زیرا هم برای پزشک و هم برای بیمار روش درمانی ساده تری می باشد. عمل کیست مویی با لیزر به صورت سرپایی در یک جلسه و با حداقل درد و خونریزی انجام می شود. بعد از جراحی بیمار نیازی به بستری و استراحت مطلق ندارد و صرفا رعایت مراقبت ها کفایت می کند.

 

مزایای لیزر کیست مویی نسبت به جراحی سنتی چیست؟

 

لیزر کیست مویی نسبت به جراحی سنتی کیست مویی، دوران نقاهت کوتاه تر و درد و اذیت کمتری را برای بیمار به همراه دارد. برای آنکه بیشتر با مزایای این روش آشنا شوید به موارد زیر توجه کنید:

 

1- مدت زمان کوتاه جراحی (کمتر از 30 دقیقه)

2- بدون نیاز به بیهوشی

3- با حداقل درد و خونریزی

4- دوران نقاهت کوتاه

5- عدم ابتلا به بیماری های عفونی مانند هپاتیت

6- عدم امکان ابتلا به بیماری هایی مانند آمبولی

7- امکان بازگشتن به سر کار از چند روز بعد

8- عدم نیاز به بیهوشی عمومی و بستری

9- انجام جراحی در مطب و عدم نیاز به حضور در بیمارستان

 

در مقاله ای جداگانه مقایسه درمان کیست مویی با لیزر و درمان کیست مویی با جراحی سنتی را بخوانید.

کیست مویی رو بدون درد درمان کن!

مراقبت های بعد از لیزر کیست مویی

 

اگر درمان کیست مویی با لیزر انجام داده اید و حال این سوال برایتان ایجاد شده است که چه کاری برای بهبودی سریع تر باید انجام دهم؟ با ما همراه باشید تا چند راهکار به شما پیشنهاد دهیم:

 

1- مصرف منظم داروهای تجویز شده

2- لیزر موهای زائد ناحیه مستعد بیماری

3- نوشیدن حداقل 8 لیوان در طول روز

4- مصرف غذاهای پرفیبر مانند سبزیجات

5- پیشگیری از ابتلا به یبوست

6- پرهیز از فشار آوردن بر زخم

7- تمیز و استریل نگه داشتن محل زخم

8- عدم فشار زیاد به مقعد هنگام دفع

9- داشتن پیاده روی سبک روزانه و عدم بی تحرکی

10- پرهیز از انجام فعالیت های سنگین ورزشی در چند روز اولیه

11- استفاده از لگن آب گرم به مدت 20 دقیقه در روز به منظور ضدعفونی و تسکین درد

 

آیا بعد از لیزر، کیست مویی مجدد عود می کند؟

 

بیماری کیست مویی بسیار مستعد عود کردن می باشد به همین دلیل خیلی بیشتر از سایر بیماری های مقعدی باید به مراقبت های پس از جراحی آن توجه نشان داد به عنوان مثال حتما پس از جراحی موهای آن ناحیه از کمر را لیزر کنید تا خطر عود کمتر شود. از نشستن های طولانی مدت خودداری کنید و همچنین رژیم غذایی حاوی فیبر و ورزش روزانه را جزء روتین زندگی خود قرار دهید.

 

بهترین روش درمان کیست مویی کدام است؟

 

با توجه به مزایا و معایب هر روش درمانی، در نهایت خود بیمار باید تشخیص دهد کدام روش بهترین انتخاب برای او می باشد. اما اگر پیشنهاد مارا می خواهید، روش لیزر کیست مویی را به شما توصیه می کنیم زیرا دردسر کمتری را برایتان ایجاد می کند و عوارض که جراحی سنتی در پیش دارد را به همراه ندارد.

 

البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که در جراحی سنتی احتمال تخریب بافت های سالم اطراف به دلیل بروز خطاهای پزشکی وجود دارد ولی در لیزر کیست مویی بافت های آسیب دیده نیز به کمک اشعه لیزر ترمیم می شوند و به بافت های سالم اطراف نیز آسیبی وارد نمی شود. در لیزر درمانی کیست مویی خونریزی مقعدی حداقل مقدار میباشد.

 

هزینه لیزر کیست مویی در کلینیک لیزر شفا

 

هزینه درمان کیست مویی برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد زیرا وخامت، اندازه کیست و گستردگی بیماری در افراد، یکسان نیست. به همین دلیل جهت اطلاع دقیق از هزینه جراحی با لیزر نیاز به معاینه توسط پزشک وجود دارد.

 

البته لازم است بدانید که جراحی های سرپایی با بیمه انجام نمی شود اما برخی بیمه های تکمیلی آن را تحت پوشش خود دادند و می توانید از بیمه خود پرس و جو کنید در صورتی که این درمان را پوشش می دادند برگه تایید بیمه تمکیلی را از پزشک خود دریافت کنید.

 

کلینیک خوب برای لیزر کیست مویی

 

کلینینک لیزر شفا، با مدیریت دکتر داود تاج بخش جزء یکی از بهترین کلینیک های واقع در تهران می باشد که با انجام بیش از 20 هزار عمل موفق توانسته رضایت بسیاری از بیماران جلب کند و همچنین باعث کسب تجربه بالا توسط پزشکان شده است.

کیست مویی رو بدون درد درمان کن!

در کلینیک لیزر شفا الویت بر آن است که بیمار با درمان های خانگی و دارویی بهبود پیدا کند و در در شرایطی که بیماری با روش های خانگی و دارویی قابل درمان نباشد، درمان با لیزر پیشنهاد می شود.

 

در حال حاضر، یکی از تخصصی ترین کلینیک های موجود در تهران کلینیک لیزر شفا می باشد که با بهترین کادر کار آموخته آقا و خانم درمان کیست مویی را با لیزر پیشرفته CO2 بر روی بیمار به بهترین نحو انجام می دهند. برای گرفتن وقت قبلی و اطلاعات بیشتر راجع به لیزر کیست مویی یا هزینه آن، حتما با شماره های قرار داده شده در سایت تماس بگیرید.

 

 منبع : https://www.drtajbakhsh.ir

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب