راه حل جدید کلاهبرداری در معاملات املاک تهرانراه حل جدید کلاهبرداری در معاملات املاک تهران

صنعت املاک جز مشاغلی است که اگر در مسیر درست انجام شود بسیار سود آوراست ، و پول های کلان و سرمایه های فراوانی در طی این قبیل معاملات رد و بدل می شود. یکی از معاملات گرانی که وجود دارد معامله مربوط به خرید و فروش ملک و زمین هایی است که قیمت بالایی دارند.

 

در همین حین افرادی هستند که در معاملات خریدو و فروش زمین خلاقیت هایی برای کلاهبرداری دست زده و سودهای کلانی را به جیب می زنند. خریداران و فروشندگان ملک در معاملات با اعتماد بی دلیل به افراد سودجو درگیر کلاهبرداری های کلان می شوند.

 

در این شرایط پارس ناز به شما پیشنهاد میکند برای جلوگیری از مورد کلاهبرداری قرار گرفتن قبل از خرید و فروش هر ملک حتما با یک وکیل ملکی مشورت کنید.در ادامه مطلب به بررسی راه حل های جدید کلاهبرداری در معاملات املاک تهران می پردازیم پس با ما همراه باشید.

 

دفاتر جعلی و کلاه برداری املاک

 

یکی از مواردی که معمولا در کلاه برداری معاملات مسکن شایع شده درست کردن دفاتر غیرقانونی و بدون مجوز است. افراد کلاه بردار با اجاره یک دفتر شیک و جا زدن خود به عنوان مشاور املاک سعی دارند که مالکان و خریداران را برای خرید و فروش ملک فریب دهند و اقدام به تنظیم مبایعه نامه کنند.

 

یکی از روش های دیگر برای کلاهبرداری قیمت گذاری ملک زیر قیمت بازار به فرد همدست خودشان و ضرر رساندن به فروشنده است. همچنین با گرفتن مبلغ کمی از فروشنده ملک را با نام دیگر به افراد دیگر فروخته و متواری می شوند.

 

افرادی که اطلاعات کافی در زمینه خریدو فروش ندارند حتما با یک وکیل ملکی با تجربه برای خرید وفروش ملک مشورت کنند و حتما در هنگام مراجعه به دفاتر املاک از مجوز ثبت و مجوز فعالیت آن ها مطمئن شوند تا در دام افراد سودجو نیفتند زیرا امروزه این نوع از کلاهبرداری معاملات به شدت رایج است.

راه حل جدید کلاهبرداری در معاملات املاک تهران

مبایعه نامه جعلی در کلاهبرداری املاک

 

* قبل از امضا مبایعه نامه و بستن قرار داد بهتر است از یک وکیل ملکی با تجربه راهنمایی بگیرید و تمام مراحل را با او طی کنید تا خسارت های زیادی نبینید.

 

* هنگامی که قصد خرید یا فروش زمین یا اپارتمان را دارید حتما باید دو طرف قرار داد از وضعیت سند آگاه باشند.

 

* سند باید با مشخصات ملک، زمین، یا آپارتمان مطابقت داشته باشد‌

 

* هنگامی که معامله بین خریداران متعدد تنظیم شود باید همه افرادی که نام آن‌ها در مبایعه نامه ذکر شده در طی قرار داد در محل حضور فیزیکی داشته باشند.

 

* در قسمت توضیحاتی مبایعه نامه تمام مراحلی که در قرار بین طرفین طی شده اعم از مشخصات چک رد و بدل شده و مبالغی که به صورت نقد واریز و پرداخت شده باید نوشته شود.

 

* قبل از امضا مبایعه نامه حتما باید مواردی که داخل آن ذکر شده توسط طرفین خوانده شود زیرا بسیاری از کلاهبرداری ها بدون خواندن فروشنده یا مشتری انجام می شود.

 

* کلاهبرداران با نوشتن مبایعه نامه جعلی اقدام به سودجویی و کلاهبرداری از فروشندگان و خریداران ملک می کنند.

 

کلاهبرداری در فروش ملک های نیمه ساز

 

قبل از اینکه اقدام به خرید خانه های نیمه ساز کنید باید از صحت کامل شدن آن خانه ها مطمئن شوید زیرا بسیاری از کلاهبرداران اقدام به پیش فروش خانه های آپارتمانی نیمه ساز می کنند اما هیچ وقت این واحد های آپارتمانی آماده سکونت نمی شوند و افراد با در اختیار گذاشتن سرمایه خود به کلاهبرداران ضرر زیادی می کنند و دیگر خبری از سوی سودجویان به آنها نمی رسد پس بهتر از قبل از هرکاری از یک وکیل خبره ملکی در این باره مشورت بگیرید تا همه مسائل را بررسی نماید.

 

کلاهبرداری رهن و اجاره ملک

 

هنگام اجاره ملک ابتدا از ملک بازدید کنید تا اطلاعات ذکر شده در خصوص ملک مطمئن شوید. توجه داشته باشید هنگام عقد قرار داد درخواست پیش پرداخت های کلان امری غیر منطقی است. قوانین مشخصی برای تعیین میزان پیش پرداخت به صاحب خانه وجود دارد.

 

وکلای ملکی از آن با خبر هستند. بسیاری از مشاوران املاک می گویند که اگر پیش پرداخت ندهید امکان اجاره دادن ملک به فرد دیگر وجود دارد و با این حرف از افراد کم تجربه کلاه برداری می کنند.

 

ناگفته نماند که هنگام تنظیم قرارداد حضور مالک و مستأجر الزامی است و مبالغی که در این بین رد و بدل می شود باید حتما در قرار داد قید شود و زمانی که قرار است معامله فسخ شود باید مبلغی که به عنوان پیش پرداخت، پرداخت شده به مستأجر برگردانده شود.

 

کلاه برداری در پوشش اجاره خانه

 

بعضی از کلاه برداران یک واحد آپارتمان را به چندین نفر رهن یا اجاره می دهند و پس از گرفتن پول متواری می شوند.این افراد با نوشتن قرار داد و با هم دستی با مشاوران املاک اقدام به نوشتن اجاره نامه ی جعلی می کنند و از همه قربانی هایی متقاضی اجاره هستند سواستفاده و کلاه برداری می کنند.

راه حل جدید کلاهبرداری در معاملات املاک تهران

کلاه برداری املاک از طریق بستن قرار داد با نماینده صاحب ملک

 

برخی از دفاتر املاک با ارائه دفاتر جعلی به عنوان نماینده صاحبان املاک خود را معرفی می کنند و با ایجاد وکالت نامه املاک افراد بی تجربه را به فروش رسانده و با ارائه اطلاعاتی مانند عدم حضور فرد در کشور و یا ناتوانی جسمی ملک خود را به نماینده صاحب ملک جا می زنند و از همین طریق اقدام به کلاهبرداری می کنند. همچنین افراد زیادی پس از دیدن ملک و یا شرایط ویژه آن تمایل به معامله داشته و اقدام به خریدهای قانونی می کنند و در هنگام معاملات ملکی پیشنهاد می شود:

 

* بدون حضور صاحب اصلی ملک یا زمین معامله ای انجام نشود.

 

* از کپی مدارک مربوط به سند خانه ک دادن وکالت نامه و بنچاق خودداری کنید.

 

* کپی مدارک در صورت برابر بودن با اصل قابل قبول است در غیر این صورت هیچ اعتبار قانونی ندارد.

 

* قبل از انجام هر معامله تحقیقات لازم در خصوص همه موارد انجام شود.

 

* از افراد با تجربه و متخصص که در این زمینه آگاهی لازم را دارند و مورد اعتمادتان هستند راهنمایی و مشاوره بگیرید. یک وکیل ملکی بهترین گزینه است.

 

داشتن وکیل ملکی برای جلوگیری از کلاهبرداری

 

با وجود وکیل ملکی می توانید در کمترین زمان به نتیجه دلخواه برسید زیرا تسلط وکیل امور ملکی به قوانین یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. اگر قصد خرید، فروش، رهن، اجاره ملک، آپارتمان، زمین را دارید حتما از یک وکیل ملکی مشاوره بگیرید تا از بروز مشکلات بعدی که موجب ضرر های سنگین می شود جلوگیری کنید.

 

در واقع یک فرد هر قدر هم در زمینه املاک‌ با تجربه باشد باز هم مسائلی وجود دارد که ممکن است از آن بی خبر باشد به همین دلیل پیشنهاد ما به شما حضور یک وکیل ملکی با تجربه از ابتدا تا انتهای معامله است. اما در صورتی که بدون وکیل اقدام به معامله کرده اید و از شما کلاهبرداری شده است می توانید توسط یک وکیل کلاهبرداری پرونده خود را پیگیری کنید.

 

نکات مهم در معاملات ملکی

 

* در دفاتری که مجوز آنها ثبت نشده ومجوز فعالیت مشاور املاک را ندارند اقدام به انجام هیچ گونه قرار دادی نکنید.

 

* واحد های نیمه سازی که کامل نشده اند را هیچوقت نخرید زیرا این واحد ها هیچوقت کامل نمی شوند و افراد سودجو فقط با پیش فروش کردن آن اقدام به کلاهبرداری می کنند و پس در دریافت سرمایه خریدار متواری می شوند.

 

* معامله مسکن بدون حضور مالک یا مالکان کلاهبرداری محسوب می شود.

 

* ارائه وکالت نامه جعلی از طرف مالک و یا مالکین به صورت شریکی صاحب یک ملک هستند نوعی کلاهبرداری است.

 

* برای اینکه هنگام اجاره ملک درگیر کلاهبرداری نشوید حتما از سیستم کد رهگیری دریافت کنید و پیش از بازپرداخت تمام موارد ذکر شده در قرار داد نامه را بخوانید.

 

* افراد معاملات خود را بدون مشورت با یک وکیل ملکی انجام می دهند به همین دلیل ضرر زیادی در معاملات به آن ها وارد می شود.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب