7 کاری که نباید با معده خالی انجام دهید!کارهایی که نباید با معده خالی انجام دهید

درست از زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شوید تا شب به رختخواب برگردید، ممکن است انقدر روزتان شلوغ باشد که مهم‌ترین چیز‌ها حتی غذا خوردن را فراموش کنید. برای بعضی کارها مانند خوابیدن اگر با معده خالی باشیم بسیار مناسب‌تر و برای سلامتی بهتر است اما برای بعضی از کارها حتما نباید معده ما خالی باشد.

کارهایی که نباید با معده خالی انجام دهید

1. مصرف دارو

مصرف دارو با معده خالی، در اول این لیست قرار دارد، زیرا ممکن است واقعا خطرناک باشد، مصرف آنتی بیوتیک‌ها یا آسپرین در این شرایط ممکن است باعث تخریب روده شود، که می‌تواند منجر به مسائل جدی مانند زخم معده شود.

به‌علاوه برخی داروها طبق دستور پزشکی باید با غذا مصرف شود تا بدن بتواند آن‌ها را بهتر جذب کند، پس به یاد داشته باشید که حتما به این توصیه عمل کنید و آن‌ها را در هنگام غذا مصرف کنید.

2. کار کردن

کار کردن با یک معده کاملا خالی برای هیچ کس خوب نیست، بدن شما نیاز به سوخت برای داشتن انرژی بیشتر دارد و بدون آن انرژی برای کار کردن وجود ندارد و سرعت شما را کند خواهد کرد.

3. رفتن به فروشگاه

قبل از رفتن برای خرید، یک میان وعده یا غذای سبک میل کنید، بدون نیاز به یک وعده غذایی بزرگ. اما اگر با معده خالی به خرید بروید، احتمالا دچار ضعف خواهید شد و انتخاب‌های درستی ندارید و چون گرسنه هستید ممکن است خوراکی‌هایی بخرید که لازم و ضروری نیستند، اما زمانی که شکم‌تان سیر باشد بهترین تصمیم را خواهید گرفت، همچنین در اثر گرسنگی احتمال پایین آمدن قند خون نیز وجود دارد.

4. مصرف کافئین

نوشیدن قهوه یا چای در صبح یک روتین استاندارد در سراسر جهان است، اگر این کار را با شکم خالی انجام دهید، سطح اسیدی بدن شما برای ادامه روز بالا می‌رود که می‌تواند باعث مشکلات جدی مثل زخم معده یا رفلاکس اسید معده شود.

5. قند خوردن

بدن آماده جذب قند است، بنابراین زمانی که با معده خالی قند می‌خورید، بدنتان دیگر نمی‌تواند میزان کافی انسولین تولید کند، اگر مراقبت نکنید، این کار باعث کم شدن قند خون می‌شود.

6. آدامس جویدن

زمانی که آدامس می‌جوید، اسید گوارشی فعال می‌شود و خطوط معده خالی را تخریب می‌کند، در این حالت آدامس جویدن باعث ورم معده می‌شود، ثابت شده است افرادی که آدامس می‌جوند، به غذاهای مضر تمایل بیشتری پیدا می‌کنند تا سبزیجات و میوه.

7. خوابیدن با معده خالی

گرسنگی و پایین بودن قند خون مانع از خوابیدن ما می‌شود و باعث می‌شود که خواب ما سطحی باشد، کمبود خواب سطح هورمون گرسنگی را افزایش می‌دهد، به همین دلیل است که فردای روزی که شام نمی‌خوریم، بیشتر از همیشه میل به غذا داریم.

توصیه: پرخوری قبل از خواب اصلا روش مناسبی نیست، بهترین راه مصرف لبنیات است، زیرا حاوی منیزیم و کلسیم می‌باشند، این مواد خواب راحتی را به شما هدیه می‌دهند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب