در گزارش زیر چند ترفند ساده برای جدا کردن آدامس از مو را آموزش می‌دهیم.

 آریا، دختر مارنی پولاک، یک بسته آدامس از کیف مادرش کش رفته بود و وقتی مادرش حواسش نبود یک گلوله آدامس را به موهایش چسبانده بود.
مارنی که تصور می‌کرد چاره‌ای جز زدن مو‌های جلوی سر آریا ندارد حسابی ترسیده بود و در یک گروه فرزند پروری از بقیه‌ی اعضا خواسته بود به او کمک کنند.
بعد از اینکه مارنی مشکلش را مطرح کرد، صد‌ها کاربر به او توصیه کردند قسمتی که آدامس به مو‌ها چسبیده را با کره بادام زمینی بپوشاند و سپس به آرامی مو‌های دخترش را شانه کند.
مارنی وقتی دید آدامس چقدر راحت از مو‌های دخترش جدا شد، بسیار تعجب کرد.
این مادر استرالیایی تصاویر جداسازی موفقیت آمیز خود را در صفحه‌ی شخصی اش به اشتراک گذاشته و از همه‌ی کسانی که کمک کردند او مجبور به زدن مو‌های دختر کوچکش نشود تشکر کرده.

این ترفند خانگی، اما بی پایه و اساس نیست و توضیحی علمی در پشت آن وجود دارد.
برای آنکه بهتر درک کنید کره بادام زمینی چطور آدامس را از مو‌ها جدا می‌کند، اول باید بدانید هر کدام آن‌ها از چه ماده‌ای تشکیل شدند و در تماس باهم چه واکنشی دارند.آدامس از یک ماده پایه‌ی چسبنده‌ی طبیعی ساخته می‌شود که معمولاً از گیاهان یا درختان گرفته می‌شود و بعد با سیروپ شکر، رنگ‌های خوراکی و طعم دهنده‌ها مخلوط می‌شود. این ماده‌ی چسبنده که آن حالت جویدنی را به آدامس می‌دهد، به پروتئین‌های درون مو‌های خشک می‌چسبد. شستن مو‌ها با آب هیچ کمکی به جدا شدن آدامس نمی‌کند، چون ماده‌ی پایه‌ای آدامس اصطلاحاً «آب گریز» است، یعنی آب را دفع می‌کند و با آن مخلوط نمی‌شود.

جالب آنکه دقیقاً به همین دلیل آدامس نه به موی خیس، بلکه فقط به موی خشک می‌چسبد.
کره بادام زمینی از آسیاب و تفت بادام زمینی به دست می‌آید و حاوی مقادیر زیادی روغن و چربی است. این ماده هم آب گریز است.
روغن‌های موجود در کره بادام زمینی، ماده‌ی پایه‌ای آدامس را به خود جذب می‌کنند، درنتیجه به خاطر خاصیت آب گریزشان راحت‌تر به یکدیگر می‌چسبند تا پروتئین‌های موی خشک.
روغن‌های موجود در کره بادام زمینی میان مو‌ها و آدامس می‌لغزد، آدامس را شل می‌کند و به این ترتیب جدا کردن آدامس از مو را راحت‌تر می‌کند.
کره بادام زمینی زمانی بهتر عمل می‌کند که همه‌ی سطح آدامس را با آن بپوشانید و قسمت مورد نظر را آنقدر ماساژ دهید تا آدامس از آن جدا شود.
روغن سالاد و سس مایونز هم به خاطر روغنی و آب گریز بودن ماده پایه‌ای شان به همین شکل عمل می‌کنند.
اما برخی کاربران دیگر هم در واکنش به پست مارنی پولاک از تجربیات خود در جدا کردن آدامس از مو گفته اند.
روغن بچه، روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن پخت و پز از دیگر مواردی بوده اند که کاربران از آن‌ها برای جدا کردن آدامس از مو استفاده کرده اند.
برخی هم کشیدن یخ روی آدامس به مدت ۱۵ دقیقه را پیشنهاد داده اند. با این کار آدامس سفت و از میزان چسبندگی آن کاسته می‌شود، در نتیجه به راحتی از مو‌ها جدا می‌شود.
تعداد دیگری از کاربران هم ریختن نوشابه روی آدامس را توصیه کرده اند. آن‌ها می‌گویند خاصیت اسیدی نوشابه باعث می‌شود آدامس به راحتی حل و از مو‌ها جدا شود.