اینجا سوئیس ایران است ، پاتوق طبیعت گردهای سلفی باز! + عکساُلَسَبِلَنگاه، پاتوق طبیعت گردهای سلفی باز اینستاگرام 

اگر به دنبال یک مکان رویایی و زیبا برای گذراندن تفریحات خود و گرفتن عکس های هنری زیبا هستید ما به شما اولسبلنگاه را پیشنهاد می کنیم .اولسبلنگاه یا اولسبلانگاه بهشتی ییلاقی در جنوب ماسال است که تجربه‌ای بی‌نظیر را از تلفیق آسمان و زمین برایتان رقم خواهد زد.

زیبایی بی نظیر و منظره های بکر و چشم نواز باعث شده است که آن را با مناطقی در سوئیس مقایسه کنند .

و افرادی اُلَسَبِلَنگاه را سوئیس ایران و بهشت گیلان می دانند . در ادامه این مطلب از حیاط خلوت با جاذبه های گردشگری اولسبلنگاه بیشتر آشنا می شوید .

روستای اولسبلنگاه سوئیس ایران

روستای اولسبلنگاه سوئیس ایران

اُلَسَبِلَنگاه ییلاق و روستایی در ارتفاعات ماسال است.

این منطقه چشم و چراغ ییلاق های این شهر است و جایگاه ویژه و محبوبی در میان ییلاق های اطراف ماسال دارد.

مردم ماسال هر بهار و تابستان کوچ خود را از شهر، به این منطقه می آورند

«اُلَسَبِلَنگاه» : بهشت رویایی و خیال انگیز گیلان

اولسبلنگاه، بهشت گیلان در منطقه ماسال است. ماسال و سوباتان، مقصد شماره یک گردشگری بهار و تابستانی کوله پشتی گردها، طبیعت گردها و عاشقان سلفی های رویایی در اینستاگرام است. محیطی بی نظیر و چشم انداز فوق العاده که باورش برای خیلی ها، سخت است و آن را با مناظری در سوئیس و کانادا مقایسه می کنند. روستای اولسبلنگاه ماسال در استان گیلان، امکانات کمی دارد و شاید به همین خاطر، گزینه خوبی برای کمپ و کوله پشتی گردی گردشگران خودمانی و عاشقان عکاسی در طبیعت باشد. این روستا در دویست و هفتاد کیلومتری غرب ماسال قرار دارد و یکی از خطراتی که شما را در این منطقه تهدید می کند، خطر برخورد صاعقه است.

عکس های اولسبلنگاه

عکس های اولسبلنگاه

اُلَسَبِلَنگاه؛ ییلاقی تماشایی در ارتفاعات ماسال، بهشتی که تماشای ابرها بر بلندای آن ارمغان طبیعت است. روستای ییلاقی اولسبلنگاه برای همنشینی اش با ابرها معروف شده است. اینجا که هستید ابرها شما را در آغوش می گیرند و به میزبانی تان می آیند و یادآور مازیچال و فیلبند و جواهر ده می شود. گویی این جا، همان بهشت رویایی گیلان است و محبوب سلفی بازهای اینستاگرام.

اولسبلنگاه، روستایی بر فراز شهر ماسال در غرب گیلان است، جایی که مردم ماسال آن را برای ییلاق خود انتخاب کرده اند و هر بهار و تابستان کوچ خود را از شهر، به اینجا می آورند. ییلاق دلفریب اولسبلنگاه، در ارتفاع هزار و ۴۸۹ متری از سطح دریا، شکل قدیمی خود را حفظ کرده است و در هجوم امروزه سنگ ها و سیمان ها به خانه های روستایی، هنوز با خانه های چوبی و تخته ای و سقف های رنگارنگ دلبری می کند.

روستای اولسبلنگاه ماسال

مسیر رفتن به اولسبلنگاه 

مسیر رفتن به اولسبلنگاه 

بیدار شدن با صدای پرندگان، درست کردی چای و املت با هیزم و خوردن ماست و شیر و پنیر محلی با عسل گیلان، آن هم در یک کلبه چوبی با چشم انداز ابدی واقعی رویایی، لوکیشنی عالی برای سلفی بازهای اینستاگرام است. اگر به هشتگ اولسبلنگاه در اینستاگرام بروید، روایت طبیعت گردهای ایرانی از این منطقه بی نظیر را از طریق لنز دوربین آن ها، تماشا خواهید کرد.

رودخانه خالکایی درکنار آلاچیق ها ودکه های بین راهی در مسیر اولسبلنگاه، بخشی از طبیعت بکر و فراموش نشدنی ماسال است.

چنین مناظر بی نظیری در تابستان گیلان، فرصت گردشگری و طبیعت گردی ارزان را در اختیار مسافران گیلان قرار می دهد.

در اولسبلنگاه، کلبه های چوبی برای اجاره گردشگران و طبیعت گردان وجود دارد.

اولسبلنگاه بهشت گیلان 

طبیعت پر مه اولسبلنگاه، محیطی رویایی برای عکاسی در طبیعت فراهم می کند.

ییلاق اولسبلنگاه که در فاصله حدود ۲۷ کیلومتری شمال غرب شهر ماسال قرار دارد، چشم و چراغ ییلاق های این شهر است و جایگاه ویژه و محبوبی در میان ییلاق های اطراف ماسال دارد. این روستای دلنشین نامش را از زبان تالشی گرفته است که خود از دو واژه اولسا و بلنگاه تشکیل شده و در این زبان به معنی جایگاه بلندی است که بر روی آن درخت ممرز می روید.

عکس های اولسبلنگاه در اینستاگرام 

عکس های اولسبلنگاه در اینستاگرام 

ماسال شهری در استان گیلان که در کنار کوه‌های تالش واقع شده‌است. فاصلهٔ ماسال از شهر تالش ۶۰ کیلومتر است و با رشت از راه صومعه‌سرا ۵۵ کیلومتر فاصله دارد .اولسبلنگاه منطقه‌ای در ارتفاعات ماسال در مسیر راه خلخال است. این منطقه دارای مراتع بسیار بوده و خانه های موجود در آن اکثرا از چوب ساخته شده و همان طور که از اسم این محل پیداست در زمستان تعداد کمتری از ساکنان منطقه در ییلاق می مانند. این ییلاق در فاصله ۳۰ کیلو متری ماسال قرار دارد .

منبع: rooziato.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب