توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب صفحه ۲۰ و ۲۱ ریاضی نهم ؛ کاردرکلاس و فعالیت


جواب کاردرکلاس صفحه ۲۰ و حل سوالات فعالیت صفحه ۲۰ و ۲۱ ریاضی نهم از درس اول فصل دوم «عددهای گویا» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

حل کاردرکلاس صفحه ۲۰ ریاضی نهم

۱- بین ۲/۵ و ۳/۴ سه کسر پیدا کنید؛ روش خود را توضیح دهید.

جواب کار در کلاس صفحه 20 ریاضی نهمجواب کار در کلاس صفحه 20 ریاضی نهم

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۱۹ ریاضی نهم۲- بین ۱/۲- و ۱- دو کسر پیدا کنید؛ روش خود را توضیح دهید.

پاسخ تمرینات کاردرکلاس صفحه 20 ریاضی پایه نهم متوسطهپاسخ تمرینات کاردرکلاس صفحه 20 ریاضی پایه نهم متوسطه

جواب فعالیت صفحه ۲۰ و ۲۱ ریاضی نهم

۱- می خواهیم کسرهای ۳/۵ و ۵/۶ و ۷/۸ و ۵/۹ را به ترتیب از کوچک به بزرگ بنویسیم. روش های مختلفی را که دانش آموزان به کار برده اند با هم مقایسه کنید؛ هر کدام را توضیح دهید و در صورت لزوم کامل کنید.

حل سوالات فعالیت صفحه 20 و 21 ریاضی کلاس نهمحل سوالات فعالیت صفحه 20 و 21 ریاضی کلاس نهم

???? برای مقایسه‌ی اعداد گویا با مخرج های مساوی و کوچک استفاده از محور روش مناسبی است. در صورتی که مخرج ها بزرگ باشد تقسیم یک واحد به قسمت های کار دشوار و حتی در خیلی موار غیر ممکن است، لذا برای این سوال روش شاهد مناسب نیست.
یکی از روش های نامناسب برای مقایسه‌ی کسرها هم مخرج کردن آن ها می باشد ولی این روش نیز به نوبه‌ی خود محدودیت های دارد و در صورتی که مخرج کسرها بزرگ باشد به دست آوردن «ک.م.م» آن ها بسیار وقت گیر است.

???? مجید از ابزار استفاده کرده است و ابتدا صورت را بر مخرج تقسیم کرده و نماد اعشاری آن ها را به دست آورده و سپس آن ها را با هم مقایسه کرده، استفاده از ماشین حساب در زندگی روزمره و کسرهای واقعی بسیار مناسب تر از دو روش بالا می باشد. این روش هم محدودیت هایی دارد چون ممکن است ماشین حساب نداشته باشیم.???? نتیجه: برای شروع کار روش شاهد مناسب ترین روش است و در انتها روش مجید در صورت داشتن ماشین حساب مناسب تر است.

۲- با استفاده از تقسیم، نمایش اعشاری کسرهای زیر را بنویسید.

گام به گام صفحه 20 و 21 ریاضی نهم متوسطهگام به گام صفحه 20 و 21 ریاضی نهم متوسطه

نکته :‌ جهت مشاهده پاسخ سایر تمرین های کتاب ریاضی پایه نهم کافیه شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید، مثلا در گوگل بزنید :‌ «جواب صفحه ۳۱ ریاضی نهم ماگرتا»

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۲۲ ریاضی نهم

✅ به پایان جواب سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۲۰ و ۲۱ ریاضی نهم متوسطه رسیدیم، اگر سوالی در این رابطه دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید.نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب