توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

ایران آمادگی احیا و بازسازی سرزمین های آزاد شده جمهوری آذربایجان را اعلام کرد


ایران آمادگی احیا و بازسازی سرزمین های آزاد شده جمهوری آذربایجان را اعلام کرد

علی جهانگیری معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در پایان  سفر سه روزه هیأت اقتصادی استان آذربایجان شرقی به باکو ، در گفت و گو با خبرنگاران ،گفت: شرکت های ایرانی در زمینه تولیدات صنعتی و کالاهای مربوط به حوزه ساخت و ساز و مصالح ساختمانی در این مناطق آزاد شده  می توانند همکاری کنند.

هزینه حمل و نقل برای کالاهای حجیم بسیار اساسی است و لذا از استان آذربایجان شرقی و بویژه از تبریز این کالاها به دلیل مسافت کمتر قابل تهیه است و شرکت های کشورهای خارجی دیگر هم در صورت قرارداد با جمهوری آذربایجان برای ساخت و ساز در مناطق آزاد شده قره باغ می توانند به دلیل مسافت کمتر و در نتیجه برای کاهش هزینه ها  ، بخشی از کالاهای مورد نیاز را از ایران از جمله استان آذربایجان شرقی تامین کنند.

احیا و بازسازی سرزمین های آزاد شده جمهوری آذربایجان

وی گفت ، ظرفیت  های خوبی برای همکاری در این زمینه وجود دارد .

با توجه به  نزدیکی جغرافیایی و مسافت کمتر،  انواع مصالح ساختمانی که در استان آذربایجان شرقی تولید می شود  ، می تواند برای  استفاده در پروژه های عمرانی و زیر ساختی در  سرزمین های آزاد شده  جمهوری آذربایجان ، تهیه شود .

صادرات محصولات ایرانی از استان آذربایجان شرقی

او افزود: هدف این سفر بیشتر معرفی توانمندی ها و ظرفیت های اقتصادی استان آذربایجان شرقی  بود و دیدارهای خوبی انجام گرفت و همکاری های فی مابین به شکل سرمایه گذاری مشترک بررسی شد.

  بطور سنتی فعالان و بازرگانان  آذری حضور فعال در کشورهای همسود و بخصوص در روسیه دارند و ما ضمن این که جمهوری آذربایجان یکی از بازارهای هدف ما است ولی حضور در بازارهای کشورهای همسود برای ما  بسیار مهم است و مذاکرات همکاری در این زمینه نیز انجام گرفت.

همچنین بخوانید. روسیه: پیمان آکوس بی پاسخ نمی‌ماند

نمایشگاه توانمندی و ظرفیت  های اقتصادی و صنعتی ایران  در باکو

وی همچنین گفت : بیش از چهار هزار واحد صنعتی و ۲۷ واحد صنفی تولیدی داریم که آنها توانمندی های تکنولوژی و صنعتی بالای را  دارند و ظرفیت  تولیدی استان آذربایجان شرقی بسیار زیاد است .

ما توانایی خوبی در حوزه  های فن  آوری داریم  و استارتاپ های خوبی در کشورمان و بخصوص در استان  ما فعال هستند و در این سفر چشم انداز همکاری در حوزه های مختلف فن آوری مورد بحث و برسی قرار گرفت .

در جلسات مختلف  و به ویژه در دیدار با رئیس موسسه  دولتی توسعه تجارت کوچک و متوسط جمهوری آذربایجان بر آن تاکید شد که یک مقدار از تجارت سنتی عبور کنیم و بتوانیم همکاری های تکنولوژی و صنعتی داشته باشیم ، در صنایع  مختلف سرمایه گذاری مشترک انجام دهیم و همکاری فن  آورانه داشته باشیم .

او در پایان گفت :  به نظر می آید ما خیلی خوب هم دیگر را نمی شناسیم و شناخت از توانمندی یک دیگر نداریم و لذا استقبال شد که هیات فنی جمهوری آذربایجان به استان آذربایجان شرقی سفر کنند و با ظرفیت  های صنعتی و  فن آوری ما  از نزدیک  آشنا شوند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب